Simge Sağın’ın sahte hesap davası Beykoz’da görülüyor

  • 24.03.2021 19:22
  • Güncelleme: 24.03.2021 19:23
  • Okunma: 15961 kez
  • Yorum: 0
Sanatçı Simge Sağın sosyal medyada adına sahte hesap açılarak, cinsel içerikli konuşmalar yapıldığını iddia etti.
Simge Sağın’ın sahte hesap davası Beykoz’da görülüyor

Ünlü sanatçı Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bir kabin memurunun adına sahte hesap açarak, cinsel içerikli paylaşımlar yaptığı iddiasıyla Beykoz Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan Sağın,  Asil Nadir A. İsimli kabin memurundan şikayetçi oldu.

Yapılan soruşturma sonucu açılan davanın ilk duruşması Beykoz Adliyesi’nde yapıldı. Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya Simge Sağın katılmazken, sanık Asil Nadir A. suçlamaları kabul etmedi.

Hakkında, ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçundan bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Asil Nadir A, kendisini şarkıcı Simge Sağın olarak tanıtıp Facebook’ta sahte profil hesabı açtı

Sayısız kişi ile WhatsApp üzerinden yaptığı konuşmalarda kendisini Simge Sağın olarak tanıtan kabin memuru, 13 Aralık 2019’da Ferruh T. ile Simge Sağın olarak konuşmak istedi. Ferruh T. bu durumdan şüphelenerek Sağın’ın menajeri Özgür Aras’ı arayarak durumu bildirdi.

Simge Sağın’ın avukatı Ayşegül Mermer şikayet dilekçesinde, şüphelinin müvekkiline ait fotoğraf ve kişisel bilgilerini kullanarak itibarının zedelenmesine neden olduğunu ve insanları kandırdığını belirtti.

Beykoz Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturmada Asil Nadir A.’nın Simge Sağın’ın fotoğrafını WhatsApp profil fotoğrafı yapıp üçüncü kişilerle kendisini şarkıcı olarak tanıtıp cinsel içerikli konuşmalar yaptığı söylenirken, savcılık, ifadesinde suçlamayı kabul etmeyen şüphelinin telefonunu Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderdi.

İnceleme raporunda Asil Nadir A.’nın 22 Ocak 2020-01 Şubat 2020 tarihleri arasında Simge Sağın adına oluşturduğu WhatsApp profili ile üçüncü kişilere kendisini şarkıcı olarak tanıtıp cinsel içerikli sohbetler yaptığı tespit edildi.

Savcılık soruşturmayı tamamlayarak şüpheli hakkında ‘verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme’ suçundan, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası isteyerek dava açtı.

Hesap açmamı kendisi istedi

Beykoz Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Asil Nadir A. , Simge Sağın’ı tanıdığını belirterek şunları söyledi: “Kendisi bana, adına Facebook hesabı açmamı istemişti. Ben de rızası olduğundan açtım. 2010-2014 yılları arasında hesabı ben yönettim, konser bilgilerini vs. paylaşıyordum. Simge kendisinin ekip kurduğunu, Facebook hesabını yönetmememi istedi. Ben de 2015’ten beri bu hesabı kullanmıyorum, ben Simge imiş gibi davranıp Facebook üzerinden kimseyle konuşmadım. WhatsApp üzerinden bir kişi ile konuştum.”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Simge Sağın, Beykoz