Makaleler

Şimdi den soruyorum?

2014.07.28 00:00
| | |
13751

Edebi anlamda pek çok kişi gibi belli bir zaman dilimini anlatan kavramları yerli yerinde kullanmayı severim. Hani Türk Toplumu olarak hep geçmiş ile avunur, ahlar-vahlar çekerek o günlere ait cümleler sarf ederiz ya, öyleydi-öyleymiş misali.
Evet eski Beykoz anılarını dinlediğimizde bizde, ‘Öyleymiş’ demekten kendimizi alamamaktayız. Gerçekten de güzelmiş eski Beykoz… Hem insanları hem de sosyal yaşantıları ile. Haa bir de unutmadan hatırlatayım Beykozspor anıları ile. Beykozspor eskiden Fener’i, Cim Bom’u, Kartal’ı yenermiş. ‘Ne güzel maçlardı onlar’ demekte yaşı kemale erenler. Şeref Stadı, Dolmabahçe Stadı anıları çokça dillendirilir onlar tarafından. Gün gelecek bizlerde Allah ömür bahşederse ‘Di’li ve Miş’li Geçmiş zaman ekleri’ kullanarak anacağız bu günleri. Aman ha dikkat! O ekler olumsuzluk belirten ekler olmasın!
 
Beykoz 1908 A.Ş…..
 
Çoktandır Beykoz 1908 A.Ş. ile ilgili direk düşüncelerimi yansıtan köşe yazısı yazmamıştım. Takım bu sezon ligdeki ilk galibiyeti alınca içimden geldi yazmak. Ligdeki 4. maçımız olan ve iç saha müsabakası olarak görünen ancak geçen sezondan kalan cezamız nedeni ile Sakarya-Akyazı İlçesinde oynanan karşılaşmadan galip ayrıldık. Ancak ‘öldük öldük dirildik’ diye tabir edilen cümleyi de sarf etmeden duramayacağım. Bu sezon gençlere ilave edilen birkaç tecrübeli isim ile lige giren sarı-siyahlı ekip 3 puanla tanıştı. Ancak bunun ligdeki ilk 2 maçta gelmesi o kadar mümkündü ki! Olmadı, olamadı… Hakem kararları da bu duruma neden olmadı diyemeyiz. Ben Beykoz ile mücadele eden her takımın gücünün son sınırını kullanırcasına saldırıp, baskı kurmasına şaşmadan duramıyorum. Bu da Türk Futbolunda Beykozspor markasının büyüklüğünden gelmekte. İnanın gittiğimiz maçlarda sohbet ettiğimiz kişilerin hepsinin bir Beykozspor anısı çıkmakta.
 
Şimdiden soruyorum…
 
Önümüzdeki sene bu sıralarda bir yerel seçim olayı gündemde. TBMM’den yeterli oy alıp geçemese de işin diğer aşamaları var ki bence artık seçim havasına girildi, dönüş olmaz. -Siyasi mevzulara girmezdin hayrola? sorusunu yönelttiğiniz işitmiş gibiyim. Hayır, o konuya derinden girecek değilim ancak Yerel Yönetimlere aday olacak parti ve adayların ilçedeki spora bakış noktalarını, projelerini şimdiden merak etmekteyim. Ya da böyle bir konu gündemlerinde olacak mı?
 
Beykoz 1908 A.Ş.Takımı öyle ya da böyle sorunlar yaşarken, Başkanlar arasında kim haklı, kim haksız boyutuna girmeyeceğim bir polemikler yaşanmış iken nedense Siyasi Partiler hiçbir şekilde olaya dahil olmadılar. ‘Aman ne olacak canım tribünlerde kalmış 20-30 taraftar!’ diye başlayan cümleler sakın ha sakın kurmayın… Beykoz’un büyüklüğü hiçbir zaman son bulmayacak, Beykoz Spor Kulübü’nün Türkiye’de kurulan ilk spor kulüplerinden biri olduğu gerçeği göz ardı edilemez, Müzesindeki Atatürk Kupasının onuru bilinmezden gelinemez. Beykozlu olunur ancak Beykozsporlu olmak bir ruh meselesidir. Bir kez daha soruyorum.
 
-Beykoz’da spora bakış açınız nedir ey siyasi partili dostlar, adaylar!- İstanbul’da birçok belediye yönetimleri ilçelerini tesis zenginliği için yüzdürürken ki merak eden Belediyelerin Sitelerine girip bakabilirler, sizler bu gençlik için ne tür bir spor yatırımı düşünüyorsunuz?-

Anahtar Kelimeler: Talip Ercan, Beykoz, Dost Beykoz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"