Şiir’in kalbi Beykoz’da attı

  • 0
  • 14125
Şiir’in kalbi Beykoz’da attı
Şiir’in kalbi Beykoz’da attı
Şiir’in kalbi Beykoz’da attı
Şiir’in kalbi Beykoz’da attı
Şiir’in kalbi Beykoz’da attı
Şiir’in kalbi Beykoz’da attı

Beykoz Belediyesi ve Doğuş Haber Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Ozan Derviş’in birlikte sahneye koyduğu şiir gecesi, Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde yapıldı. Geceye ilgi oldukça fazlaydı.

Katılımın oldukça yoğun olduğu gecede Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır yılmaz, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve STK Temsilcilerinin katıldığı gecede şiir dostları unutulmaz anlar yaşadılar.

Programın sunuculuğunu Ozan Derviş yaparken gecenin açılışı AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu’dan geldi. Batu yaptığı kısa konuşmada sanat ve şiirin üzerinde dururken;“sanat ve sanatın içinde yer alan şiir çok önemli bir olgudur. Bu programı hazırlayan Ozan Derviş kardeşime çok teşekkür ediyorum, günler çok çabuk geçiyor ben bu tarz programların hepsine katılmak için özen gösteriyorum, şu an iki, üç programım olmasına rağmen, bunu seçtim. İyi ki de seçmişim; çünkü çok keyif alıyorum. Umarım sizler de bu gece sanat dolu bir gece yaşarsınız ” dedi.

Batu Yahya Kemal’in Endülüs adlı şiirini okurken daha sonra mikrofonu Beykoz’un tanınmış edebiyatçılarından Mustafa Sezgün aldı.

Yoğun programından dolayı programa ilerleyen dakikalarda katılabilen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek geceyle ilgili kısa bir değerlendirme yaptı. Çelikbilek, “toplumumuzda siyasetçilerin her konuda söyleyecek bir şeyleri olduğu konusunda bir algı var. Aksine ben şiir konusunda iddialı bir kardeşiniz değilim. Ama görüyorum ki Beykoz’da şiir dostu insanlarımız hiçte az değil. Hayatımda ilk elime aldığım kitap inancım gereği Kur’an-ı Kerim olmuştu. İkincisi ise Mehmet Akif’in Safahat’ı. O eserde, Akif’in şiirlerinde şiirin gücünü görmüştüm” dedi. Çelikbilek, “şiir yazamam ama isterseniz okuyabilirim”diyerek Derviş’in masasındaki kitaplardan rastgele birisini eline aldı. Dost Beykoz yazarı Erdal Öztürk’ün Son Sabah adlı şiir kitabını aldığını sonradan fark eden Çelikbilek, “bu herhalde bizim Erdal Öztürk değildir” diyerek birde espri yaptı.

Oldukça etkili ve duru bir şekilde Öztürk’ün şiirini seslendiren Yücel Çelikbilek alkışlar arasında mikrofonu teslim ederken Beykoz Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Hasan Karaoğlan’ın kadına şiddete yönelik “Sakın Vurma” adlı şiiri büyük alkış aldı. Daha sonra gecenin konuklarından ünlü yönetmen Ülkü Erakalın kısa bir selamlama yaptı.

Ayrıca gecede Çavuşbaşı muhtarlarının, halef-selef Yüksel Türkyılmaz ve Hüseyin Yılmaz kemençe eşliğinde Cerrahpaşa Türküsünü okuması çok beğenildi. Programda şiir okuyanlara gitarıyla, Sinan Kaya; kanun ile Sencan Kuday eşlik ederek geceye renk kattı.

Kaşıtoğlu terse yatırdı

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz da gecede kendi yazdığı bir şiir seslendirdi.

Sibel Yılmaz, Erdal Öztürk, Arzu Başlantı, Rafet Şişmanoğlu, Kenan Aslan, Ozan Derviş, Nehir Erkan, Metin Aydın, Erdal Dalcı, Yüksel Türkyılmaz, Hüseyin Yılmaz, Ayşe Çalık, Özer Dudu, Devrim Altıntaş ve Recep Urel okudukları şiirlerle geceyi renklendirirken AK Parti’den Beykoz ve İBB Meclis Üyesi olan yayıncı Muharrem Kaşıtoğlu okuduğu şiirlerle geceye damga vurdu.

Kaşıtoğlu’nun Nazım Hikmet’in Davet ve Can Yücel’in Deniz Gezmiş’e ithafen yazdığı Mare Nostrum adlı şiirlerini okumasıyla birlikte salonda büyük bir alkış tufanı koparken, CHP Beykoz İlçe Başkanı koşarak Muharrem Kaşıtoğlu’nu tebrik etti. 

Haber Merkezi

Tapu çalışmaları devam ediyor
Önceki Tapu çalışmaları devam ediyor
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz