Siber dolandırıcıların hedefi Beykoz

  • 1
  • 8057
Siber dolandırıcıların hedefi Beykoz

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başta olmak üzere ilçedeki birçok yerel yetkili adına sahte hesapların açıldığı belirlendi.

Geçtiğimiz aylarda Dost Beykoz'un haber yaptığı ve kendisine 'Maliye Bakanlığı Müfettişi' süsü veren dolandırıcılardan sonra şimdi de 'siber dolandırıcılar' Beykoz'u mesken tuttu. Bugün ortaya çıkan belgelere göre bazı kişiler, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ya da Yardımcıları ve hatta Danışmanlarının isimlerini kullanarak 'sahte hesaplar' açtı. Özellikle sosyal medyada Facebook üzerinden açılan sahte hesaplarla Beykozlulara ulaşan dolandırıcılar, burada taklit ettiği kişi adına konuşarak, 'hediye çeki' vereceğini taahhüt etti. Bu sırada alçakça Demokrasi Nöbeti tutulmasını da konu eden dolandırıcılar, verecekleri hediyeyi tutulan nöbet için bir ödül olarak sundu.

Öte yandan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in resmi facebook ve Twitter hesaplarından, sahte hesapların açılmasıyla ilgili bir açıklama yayınlandı. Söz konusu mesajda Beykozlu vatandaşlar, Yücel Çelikbilek adına açılan sahte hesaplar konusunda uyarıldı.

'Dost Beykoz uyarıyor...'

Facebook ya Twitter üzerinden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ya da Danışmanları veya Başkan Yardımcıları adına sahte hesaplar açılmaktadır. Beykozlu vatandaşlarımız, bu gibi hesaplardan kendilerine mesaj gönderen kişilerle diyalog kurarken, cep telefonu numarası, kredi kartı numarası gibi kişisel bilgilerin istenmesi durumunda bunu kesinlikle vermemelidir. Hediye çeki bir tuzaktır ve bu tuzağa düşmemek adına vatandaşlar asla buna inanmamalıdır. Özellikle faturalı telefon sahipleri, kesinlikle bilgilerini bu dolandırıcılarla paylaşmamalıdır.

Beykoz Kamuoyuna önemle duyurulur.

Beykoz Adliyesi önünde darbe hareketliliği
Önceki Beykoz Adliyesi önünde darbe hareketliliği
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (1 Yorum)

mehmet demir (7 yıl önce)

Benide kandirdilar

Yorum Yaz