Şeytandan, kız arkadaşı tuzakları

  • 22.09.2019 12:18
  • Okunma: 3081 kez

Herhangi bir cihaz veya makine hakkında en isabetli görüş ve tavsiyeler, elbette o cihaz ve makinayı icat edene ve ürete aittir. Çünkü o cihazın ve makinanın nelerden etkileneceğini, nasıl kullanılırsa sağlıklı ve uzun ömürlü olacağını, en iyi icat eden ve üreten bilir…

Bu nedenle de her önemli cihaz ve makinalarla beraber, mutlaka bir prospektüs veya kullanım kılavuzu adı altında bir kitapçık verilmektedir.

İşte aynen bunun gibi, İNSAN da hârika ve esrarengiz donanımlarla teçhiz edilmiş çok önemli bir cihazdır. Bazı parçaları dünyanın çeşitli elementlerinden sentez edildiği gibi, bazı parçaları ise Âlem-i Ervâhtan derlenmiş, taklidi mümkün olmayan bir makinadır.

Bu esrarengiz cihaz ve makinanın Sânii olan Allah da cc., bu cihaz ve makinanın en randımanlı, kaliteli, sağlıklı ve yapılış maksadına en uygun kullanımına dair, bir prospektüs veya kitapçık değil, 610 sayfalık çok önemli bir kılavuz göndermiştir.

İş yoğunlukları, derslerin çokluğu veya başka meşguliyetlerden dolayı bu kullanım kılavuzunu okuyup anlamaya fırsat bulamayanlar için de bir Başmuallim Hz. Muhammed SAV’İ ve çok sayıda muallimler, yani müceddidler ve Bediüzzamanlar görevlendirmiştir.

Tâ ki insanlar, şu kısacık dünya hayatlarında, en sağlıklı, en mutlu ve en huzurlu bir hayat yaşasınlar. Hatta Âhiret hayatlarına da en garantili bir şekilde hazırlansınlar…

Bu önemli girizgâhtan sonra gelelim, yazı başlığı olan “Kız Arkadaşı” tuzağına:

Âhir zaman insanı için hazırlanan Rehber (kullanım kılavuzu niteliğindeki) kitapta Yüce Rabbimiz, bakınız bu konuda ne buyuruyor:

“Zinaya yaklaşmayın. Zira o, bir hayâsızlıktır ve çok kötü bir yoldur.” (İsra S., 32. Âyet.)

Dikkat buyurunuz; “Zina yapmayın” yerine “zinaya yaklaşmayın” emri, çok anlamlıdır. Tefsirlerin bazılarında bu anlam şöyle açıklanıyor:

-“Sadece zinadan değil, Zinaya meylettirecek davranış biçimlerinden bile uzak durun ve sakının! Çünkü o hafife alınan meyildeki gayrimeşru zevk bile, şeytanın da vesvese teşvikiyle, geri dönülemeyecek kadar etkili ve haz vericidir. Şayet bu meyilde, diğer şartlar da uygun olursa, dünyada 9 ay gayrimeşru ıstırap çektirecek veya kürtaj katili (!) olunacak, Âhirette ise Cehennemi netice verecek hataya düşersiniz” anlamındadır.

Bu İNSAN makinalarını yaratan yüce Allah cc, Başmuallim olan Hz. Muhammed’e SAV, "Sakın bir erkek, yanında mahremi olmadıkça, yabancı bir kadınla yalnız kalmasın" prensibini söylettirmiştir. [Buhârî,  Nikâh 111, Cezâu's-Sayd 26, Cihâd 140, 181; Müslim Hacc 424, (1341).]

İnsanlık için gönderilen bu kılavuzdan SAV, bu konudaki diğer tavsiye çeşitleri de şöyledir: "Beraberinde kocası olmayan kadınların yanına girmeyin, zirâ şeytan, insanoğluna (damarlardaki) kan gibi nüfuz eder."

"Bir erkek, beraberinde kocası olmayan kadının yanına, kendisiyle birlikte bir veya iki kişi olmaksızın girmesin. Üçüncüsü şeytan olur."

Bir adam sorar:

-"Kocasının (kardeşi, amcası, amcaoğlu gibi) yakınları da mı?”

Allah Rasûlü:

"Mahremi olmayan yakını, ölümdür. Yani, daha da tehlikelidir" buyurdu. Çünkü ondan kimse şüphelenmeyeceğinden, daha rahat hareket ettikleri için, şeytan daha serbest vesvese verir.

Şimdi şu birkaç prensip ışığında, günümüzdeki anne ve babaların, “erkek arkadaş” veya “kız arkadaş” adı altındaki yaklaşımlara müsamaha nazarıyla baktıkları için, nasıl ciddi hatalar yaptıklarının, hatta acı ve gözyaşlarına sebep olacak cinayetlerin işlendiğinin ispatı olan haberlere göz atalım:

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde, Tennur Ö. (31), bir süre önce tartışarak ayrıldığı kız arkadaşı Rabia Bayram'ı (23) ve kız arkadaşının annesi Fatma Bayram'ı (48) öldürüp, başına dayadığı tabanca ile intihar etti. (İZLE)

Bursa'da, kız arkadaşı Hava Ö. ile ilişkisi olduğundan şüphelendiği Sami Aydın'ı (39), kıskançlık nedeniyle öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan Ozan İrven'in (27) davası karara kaldı. (İZLE)

Antalya’da kuaför Ramazan Acar’ın, evinde birlikte yakalandığı müşterisinin kocası tarafından öldürülmesine ilişkin davada kuaförün annesi ve babası da “müşteki” sıfatıyla ifade verdi. (İZLE)

Adana'da kız arkadaş meselesi yüzünden çıktığı belirtilen kavgada, 15 yaşındaki Taner Salman'ı bıçaklayarak öldüren şüpheli tutuklandı. (İZLE

Bayraklı'da, Y.Y. (18), bir süre önce ayrıldığı kız arkadaşının yeni erkek arkadaşı Doğuş Ömer Şafak'ı çıkan tartışmada bıçaklayarak öldürdü. (İZLE

“Bâtılı tasfir, sâfi zihinleri idlâldir” yani “gayrimeşru olayları çokça zikretmek ve açıklamak, saf kalplileri de sapıklığa meylettirebilir” vecîzesi sebebiyle, daha fazla örnek vermek istemiyorum. Gerçi sizler, her gün ana haber bültenlerinde yâ “kız arkadaşı” veya “erkek arkadaşı” cinayetlerine çokça şahit oluyorsunuz.

İşin ve konunun en acı tarafı da neredeyse tüm TV DİZİLERİ, internet, yazılı medya, romanlar vs. hep bu rezaletleri TEŞVİK EDER mahiyette oluşudur. Bu nedenle de bu konudaki gayrimeşru davranışlar, kavgalar ve cinayetlerdeki artış, maalesef çığ gibi büyümektedir…

Aile büyüklerinin, Devlet ricâlimizin ve özellikle de ilgili Bakanlıklarımızın, bu konuya titizlikle eğilmeleri ve bu rezaletleri teşvik edenlere, ciddi tedbir almaları dileklerimizle

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (1 Yorum)

Romeo (11 ay önce)

Hocam bu şeytan çok Şerefsiz hiç uğramıyor bana, siftah yok

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları