Şevket Arıkan: ‘Suç duyurusunda bulunuyoruz!’

  • 2
  • 9331
Şevket Arıkan: ‘Suç duyurusunda bulunuyoruz!’
Şevket Arıkan: ‘Suç duyurusunda bulunuyoruz!’
Şevket Arıkan: ‘Suç duyurusunda bulunuyoruz!’
Şevket Arıkan: ‘Suç duyurusunda bulunuyoruz!’
Şevket Arıkan: ‘Suç duyurusunda bulunuyoruz!’
Şevket Arıkan: ‘Suç duyurusunda bulunuyoruz!’
Şevket Arıkan: ‘Suç duyurusunda bulunuyoruz!’

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, AK Parti Beyoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın sözlerine basın toplantısında yanıt verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, AK Parti İlçe Başkanı'nın sözlerine basın toplantısında yanıt verdi.

Geçtiğimiz günlerde 1 Kasım Genel Seçimleri ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın söylediği sözlere, CHP Beykoz İlçe Başkanı'ndan yanıt geldi. Beykoz yerel basınıyla bir araya gelen Şevket Arıkan, Mustafa Gürkan'ın adının geçtiği 'akaryakıt olayı' hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri tarafından toplantı sonunda tek tek imzalanan dilekçelerde, kamu kaynaklarının israf edilmesi ve Devlet ihale kanununa muhalefet yapılması gerekçe gösterildi. Mustafa Gürkan'ın "Cumhurbaşkanımızın deyimiyle söylüyorum: Cibilliyetsizliktir!" açıklamalarına da yanıt veren CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, "AK Parti Beykoz İlçe Başkanı, Cumhurbaşkanını referans gösterip, olumsuzlukta birbirlerine özenerek, yakışıksızlıkta birbirlerine özenerek, Partimize ve Meclis Üyelerimize yönelik, demokrasiye yakışmayan olumsuz açıklamalar yapmıştır" şeklinde konuştu.

‘Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyeleri, dilekçeyi tek tek imzaladı’

CHP Beykoz İlçe binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, Grup Başkanvekili Gülay Demirel ve Başkan Yardımcısı Cemal Sataloğlu'nun yanı sıra CHP'li Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Toplantıya 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirerek başlayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, ilçede partisinin oyunu artırmasına karşın başarılı olduğunu söyleyemeyeceğini kaydetti. CHP'ye halkın muhalefet görevi verdiğini ve muhalefetin de iktidarı izlemekle mükellef olduğunu anlatan Şevket Arıkan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın sahibi olduğu şirketin de adının geçtiği 'akaryakıt olayına' değindi. "Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na Belediye Meclis Grubu Üyelerimiz bununla ilgili suç duyurusunda bulunacaklardır" diyen Şevket Arıkan, toplantı bitiminde salonda bulunan CHP'li Meclis Üyeleri'ne de tek tek dilekçeyi imzalattı.

Hazırladıkları dilekçeyi Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan başka İçişleri Bakanlığı Mali İdareler Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'na ve Sayıştay Başkanlığı'na da göndereceklerini ifade eden CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, şunları anlattı:

Şevket Arıkan: “Hukuk devletiysek, hesap vermek zorundalar!”

"Sayın İlçe Başkanı, 'artık bu iş kapanmıştır!' diyor. Sayın basın mensupları, bu iş kapanmamıştır ve asla nokta konmamıştır. Kendilerince nokta koymuş olabilirler ama biz o noktanın yerine virgül koyuyoruz ve devam ediyoruz. Bu Devlet bir hukuk devletiyse ve ortada bir iddia varsa -ki var- bu iddianın muhatapları, hukuk sürecinde vermesi gereken hesabı vermek zorundadır.

Bir ihalede çok net, çok somut bir şekilde ihale şartnamesini değiştiriyorsunuz... Bütünüyle yüklenici firmanın araç, rehber, yakıt ve diğer giderleri yüklenerek aldığı ihaleye, daha sonra şartname değişikliğiyle sübvanse ediyorsunuz. İhalede şartname dışı ve yüklenici firma lehine 27 bin 300 litre mazot desteği sağlıyorlar. Sayın İlçe Başkanı, 'Bu konu araştırıldı, bu konuyla ilgili denetimler yapıldı; artık bu iş bitti' diyor. Şu ihaleyle ilgili bir denetim eğer bugüne kadar yapılmışsa eğer bizim bilgimiz yok. Eğer yapılmışsa ve raporunu sunarlarsa kendilerinden özür dilemeyi bilirim. Çok net söylüyorum. Teftişler, örnekleme yöntemiyle yapılır. Şimdi bu işin incelenmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi ve Belediye Meclisi Grubumuz, gerekli olan işlemleri yapacaktır."

AK Parti İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın seçimlerle ilgili olarak düzenlediği toplantı sırasında söylediği, "Şunu çok açık bir şekilde söyleyeyim: Ben, böyle bir teknik hata yapıldığını bilmiyordum! Ama sizi temin ederim, gerek camiamı, gerekse Beykoz insanının kaynağını sıkıntıya düşürecek bir kuruşluk bir hata benim tarafımdan yapılmamıştır, asla yapılmaz; Allah korusun... Ama bu kadar bilgilendirme yapılmışken arkadaşlara, hâlâ çıkıp seçime bir hafta kala bu şekilde yapmalarına ben, bu toplantıların cümlesi olmayacak ama Cumhurbaşkanımızın deyimiyle söylüyorum: Cibilliyetsizliktir!" sözleri üzerine de bir açıklama yapan Şevket Arıkan, şöyle dedi:

CHP İlçe Başkanı Arıkan: “Meclis Üyelerimiz, ülkenin en soylu, en saygın ailelerinden gelen insanlardır”

"AK Parti Beykoz İlçe Başkanı, Cumhurbaşkanını referans gösterip, olumsuzlukta birbirlerine özenerek, yakışıksızlıkta birbirlerine özenerek, Partimize ve Meclis Üyelerimize yönelik, demokrasiye yakışmayan olumsuz açıklamalar yapmıştır. Daha önce de Sayın Belediye Başkanımızın, bir önceki Belediye Meclis Üyelerimize yönelik açıklamaları vardı; şimdi de İlçe Başkanı'nın Belediye Meclis Üyelerimize yönelik ve hatta partimize yönelik bir olumsuz açıklaması var.

Ne yapmak istiyorsunuz? Nasıl bir siyaset anlayışınız var? Bu kabul edilebilir mi? Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm üyeleri; Süleyman Kılıç, Deniz Yıldız, Aydın Habil, Kerem Ersin, Süha Okan, Aydın Düzgün, Gülay Demirel... Tek tek tümü, bu ülkenin en onurlu, en saygın ve en soylu ailelerinden gelen insanlardır. Süzgeçten geçmişlerdir. 51 bin oy alarak seçilmişlerdir. Bu sözü bizim kabul etmemiz asla mümkün değildir. Adres biz değiliz. Bu ileti, bu posta iletisinin adresi Cumhuriyet Halk Partisi, Meclis Grubu ve kurumu değildir. İlçe Başkanlığı değildir, Genel Merkezi değildir. Peki, ne olacak bu ileti? Söylediniz bu sözü, ağızdan çıktı... Bu söz, alıcısı bulunamadığından göndericiye iade edilecektir. Bu sözün alıcısı biz değiliz. Ancak ben bu sözü de kendilerine iade etmeyi ben kendime yakıştıramıyorum. Ancak sizlerin aracılığıyla, Cumhurbaşkanı referans alınarak söylenen bu sözü, kendilerine iade ediyoruz."

Haber Merkezi

Beykoz Voleybol Kulübü kuruldu
Önceki Beykoz Voleybol Kulübü kuruldu
Koşu nedeniyle Beykoz'da bazı yollar kapanacak
Sonraki Koşu nedeniyle Beykoz'da bazı yollar kapanacak
Yorumlar (2 Yorum)

ltf çft (9 yıl önce)

kendi pisliklerinize bakın bırakın çamur atmayı herzamn yaptığınız yüzsüzlükler ,bütün pisliğin anası siz chp partisi bu ülkeye bir çivi çakmayı bırakın çakılanlarıda söken sizlersizn.haladaha pişkin pişkin çıkar birde topluma temiz olduğunuzu ve türkiye partisi olduğunuzu iddia edrsinz, sizn ne mal olduğunuzu bütün türkiye bilir.he birde reisi cumhuru ağzınıza dolamayın o size fazla gelir..

Sedat Kuvel (9 yıl önce)

selamun aleykum şevket abı senı severım nekedarda farklı gorulşlerdede olsak o gazetecı arkadaşımda zamansız çıkış yaptı çunku gereklı açıklamalar yapıldı yucel beyde onayladı secıme bır hafta kala gol atacağını zanneden arkadaşım fileleri deldirdi sende bu tur olayları bilirsin belediye başkanlığı yaptın mustafa az bile demiş o arkadaşa bu ülke bizim beykoz bizim bırakalım küçük hesapları beykoz ıçın hep beraber ne yapabılırız onun yarışına gırelım lutfen halk nedıyor beykoz ıçın ne ıstıyor gelın hep beraber çalışalım yarınlar ıçın kolay gelsın ıyı çalışmalar herkese selamlar

Yorum Yaz