Şevket Arıkan Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek istedi

  • Güncelleme: 13.07.2014 00:11
  • Okunma: 30803 kez
  • Yorum: 0
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, partisinin Kadın ve Gençlik Kolları’nın ortaklaşa düzenledikleri iftar yemeğine katıldı.
Şevket Arıkan Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek istedi

Yemeğin ardından yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçimi dolayısıyla partililerden destek ve gayret beklediğini dile getirerek, "Hepinizden partim adına, şahsım adına, ülkem adına rica ediyorum: Komşularınıza, eşinize, dostunuza Cumhuriyet Halk Partisi'nin de desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önce tanımaya, tanıdıkça da seveceğinize, destek olacağınıza inanmanızı rica ediyorum" diye konuştu.

‘CHP İl Örgütü de geldi’

Beykoz Çubuklu'da bulunan Konca Garden'da CHP Beykoz Kadın ve Gençlik Kolları’nın ortaklaşa düzenledikleri iftar yemeğine, CHP İl Başkan Yardımcıları Füsun Sökmez ve Doğan Çakmak'ın yanı sıra CHP İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Öner de katıldı. Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri, CHP Beykoz Yönetim Kurulu Üyeleri, partili gençler ve kadınların da hazır bulunduğu iftar yemeği sonrası konuşmalara geçildi.

CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan ve Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yıldırım'ın kısa selamlama konuşmalarının ardından, Başkan Şevket Arıkan mikrofon başına geldi.  Ramazan ayının gelişine dair tespit ve temennilerini paylaşan Şevket Arıkan, şunları kaydetti:

Arıkan: “Yapılması gereken her şeyi yaptık!”

"Ramazan ayının hepiniz nimetini, rahmetini, keyfini, sabrını ve olgunluğunu taşıyarak bir iftarı daha tamamlamış bulunuyorsunuz. Allah kabul etsin. Sizleri çok tutmak istemiyorum ancak bir iki konuda bilgi vermek ve bazı taleplerde bulunmak istiyorum: Göreve geleli 15 gün oldu. Parti içinde yapılması gereken her şeyi yaptık, bundan dolayı rahat olun. İlçedeki Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yapılması gereken hazırlıklarımızı, Gençlik ve Kadın Kollarımızın destekleriyle tamamladık. Partide sandık kurullarında görev almak isteyen arkadaşlarımız, bizlere başvurmaları halinde, görev almaları için partimiz İlçe Seçim Kurulu'na başvuruda bulunacaktır.

‘Şevket Arıkan’dan Başbakan Erdoğan’a eleştiri’

Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemini hepiniz biliyorsunuz, izliyorsunuz, takip ediyorsunuz. Ancak Türkiye, bir yandaş medyanın, bir yalan haber fırtınasının etkisi altında... Başbakan bütün kanallarda bizi dövercesine, hiddetle, şiddetle, hakaret edercesine kendisini tanıtmaya ve propagandasını yapmaya çalışıyor. 12 yıldır bu toplum Sayın Başbakanı tanıyor. Başbakan'ın artık siyaset sahnesinden çekilmesi bizim elimizde.

Beyefendi, mütevazı, kendini yetiştirmiş, hem ülkede hem uluslararası alanda çok saygın bir yeri olan Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu, partimizin ve diğer partilerin uzlaşması sonucu Cumhurbaşkanı Adayı olmuştur. Bizler 10 Ağustos'ta sandık başına giderek Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Bu seçim çok önemli…

Şevket Arıkan: “Tanıdıkça seveceksiniz”

Hepinizden partim adına, şahsım adına, ülkem adına rica ediyorum: Komşularınıza, eşinize, dostunuza, Cumhuriyet Halk Partisi'nin de desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önce tanımaya, tanıdıkça da seveceğinize, destek olacağınıza inanmanızı rica ediyorum. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi'nin yetkili kurullarının, Genel Başkanı'nın Merkez Yürütme Kurulu'nun Parti Meclisi'nin görüştüğü ve bize aday olarak sunduğu adaya sahip çıkmak, bizim partililik görevimizdir. Buna tama anlamıyla sahip çıkacağınıza inanıyorum. Benim sizlerden başka bir talebim yok. Sağlık diliyorum, huzur diliyorum ve mutluluk diliyorum"

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz