Siyaset

Şevket Arıkan, 'Benim illegal işim olmaz'

Şevket Arıkan, 'Benim illegal işim olmaz'
2014.11.15 00:00
| | |
5471

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan’dan çarpıcı açıklamalar…. Hızır Yılmaz’ın aday gösterilmesiyle 30 Mart Yerel Seçimleri’nde büyük bir hezimet yaşayan CHP’de işler yine karıştı…

İktidar partisine karşı 12 puan farkla seçimi kaybeden CHP içinde seçimin hemen ardından başlayan tartışmalar bir türlü bitmek bilmedi. Eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un istifasıyla seçim öncesi sarsılan CHP’de İlçe Başkanlığına Musa Aksu getirilmişti. Tartışmalar bununla da bitmedi. İki başkan arasında parti içinde yolsuzluklar yaşandığına dair yine parti içinden bazı isimlerin ortaya attığı iddialar günlerce Beykoz kamuoyunda tartışılmıştı.

Gelinen noktada Musa Aksu ve Yönetimi istifa etti. Geçici olarak ilçe başkanlığına Seyit Usta atandı. Olağanüstü kongrenin ilk etabında çoğunluk sağlanamadı, ikince etapta ise çarşaf liste uygulamasına gidildi. Ve şevket Arıkan dört aday arasından ipi göğüsleyerek CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Aradan geçen kısa sürede ise CHP içindeki gruplar yine hareketlendi. Çeşitli iddialar öne sürülerek Olağanüstü kongre tartışmaları dillendirilmeye başlandı. Şevket Arıkan’ın Başkanlığında çarşaf liste ile oluşturulan Yönetim Olağanüstü Kongre kararı aldı.

Şevket Arıkan sorulara cevap verdi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan gelinenen aşama ile ilgili Dost Beykoz’un sorularını yanıtladı. Siyasette 24 saatin uzun bir süre olduğunu ve Türkiye’de demokrasiyi yaşatmak ve kollamak görevini üstlenen CHP’de olağanüstü kongrelerin gayet doğal gelişmeler olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Arıkan, aday olup olmayacağına ilişkin ise arkadaşlarıyla görüştükten sonra karar vereceğini dile getirdi.

Evet, Yücel Çelikbilek ile görüştüm…

Yücel Çelikbilek ile yaptığı görüşmenin içeriğine ilişkinde bilgi veren Şevket Arıkan, bu görüşmeden dolayı kendisine yapılan suçlamaların sadece bahane olduğunu, Çelikbilek ile yapacağı görüşmeye Meclis üyelerinden bazı isimleri de davet ettiğini fakat gelmediklerini söyledi.

Görüşmenin içeriğinde ne vardı?

“Şevket Arıkan Beykoz’un eski Belediye başkanıdır. Yücel Çelikbilek’te Beykoz’un Belediye Başkanı’dır… Beykoz halkı bu iki partiye görev vermiştir. AKP’ye iktidar, CHP’ye de muhalefet görevi vermiştir. Ben muhalefet partisinin İlçe Başkanı olarak idari erkle diyalog halinde olmak zorundayım. Belediye Başkanı ile de görüşürüm, Kaymakamla da görüşürüm” şeklinde konuşan Şevket Arıkan, Çelikbilek ile yaptığı görüşmeyi ise şöyle anlattı:

İmar Komisyonu üyeleri arasında bir konuda ihtilaf vardı. Bu konunun çözümüne ilişkin kendi içimizde yaptığımız değerlendirmelerde, bu konunun çözümünün ancak Yücel Çelikbilek ile görüşülerek mümkün olacağı kanaati oluştu. Bunun üzerine Meclis grubumuzdan bazı arkadaşlarla görüşmeye gitmek istedik, onlar gelmek istemeyerek, ‘Başkanım siz görüşün’ dediler.

Benim illegal işim olmaz…

Kendisine yönelik kapalı kapılar ardında Yücel Çelikbilek ile özel görüştü şeklindeki iddiaların farklı amaçlara yönelik kullanıldığını ifade eden Arıkan, “Benim asla illegal işim olamaz! Ben Beykoz'da Belediye Başkanlığı yapmış bir kişiyim. Asla gizli kapaklı, şaibeli işlerin içine girmem! Yücel Bey ile görüşmemiz de kendilerinden gelen bir randevu talebi sonrası gerçekleşti. Siyasette en doğru yol kongreye gitmektir. Biz de bunun gereğini yaptık” şeklinde konuştu.

Şevket Arıkan, 7 Aralık 2014 günü yapılacak olan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın olağanüstü kongresinde muhtemelen iki aday olacağını, bunun bir tanesinin kendisine yönelik siyasi hırs içinde olan Aydın Düzgün bir diğerinin de kendisi olma ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Şevket Arıkan, CHP, Beykoz, Kongre, Seyit Usta, Musa Aksu, Hızır Yılmaz

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"