Şevket Arıkan adaylığını grupta açıkladı

  • Güncelleme: 05.03.2012 00:11
  • Okunma: 7864 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi eski Başkanlarından olan Şevket Arıkan, 25 Mart’ta yapılacak olan CHP Beykoz İlçe Kongresi’nde başkanlığa aday olduğunu ziyaret ettiği Beykoz Belediye Meclisi CHP Grup odasında açıkladı.
Şevket Arıkan adaylığını grupta açıkladı

Adaylığını açıklamak için diğer adaylardan farklı bir metot izleyen Arıkan, Başkanlığa aday olduğunu Meclis oturumu öncesi ziyaret ettiği CHP Grup odasında, Meclis üyelerinin huzurunda açıkladı.

CHP Kongrelerinin zaman zaman su istimale uğradığını söyleyen Şevket Arıkan, “Bizim kongrelerimizin hep kavgalı olduğu söylenir. Tabi yandaş basın kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği için. Biz partililer buna fırsat vermeyelim. Bizim meclis grubumuz çok önemlidir. Meclis grubu eleştiren bir gruptur. Sizler partimizin temsilcilerisiniz, yol gösterensiniz. Uzun süre bu masalarda bizde oturduk. Onun için ben durumu bilirim. Tüm olumsuzlukları sizler rahat bir şekilde çözebilirsiniz. Bizim tüzüğümüz çok nettir.” ifadelerini kullandı.

Meclis üyelerine mektup

Şevket Arıkan şöyle devam etti: Bu hafta “Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle ben bu günü kutluyorum. Ancak artık kadına şiddeti kaldıralım diyorum. Şimdi önümüzde bir ilçe başkanlığı seçimi var. Birisi başkan olacak. Onun için ben ilçe başkan adayıyım. İlk olarak sizlere açıklıyorum. Bundan sonra partimiz de daha güzel işler olması için çalışacağım. Destek verirseniz teşekkür ederim. Sizlere birer mektup yazdım. Bunları elinize vermeyi tercih ettim. Kongremiz hayırlara vesile olsun.

CHP Grup Başkan vekili Erdal Öztürk’te ziyaretle ilgili yaptığı açıklama da, “Sayın Şevket Arıkan bizleri ziyaret edeceğini söyleyince çok hoşumuza gitti ve gurur duyduk. Ayrıca nezaketinden dolayı minnettar olduk” dedi.

Erdal Öztürk, “Ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Grubumuz bu süreçten başarı ile çıkacaktır. Kongre sürecini iyi değerlendiriyoruz. Biz grup arkadaşlarım ile beraber davranıp hiç bir aday için kötü söz kullanmadık. Tüm adaylar bizimdir. Sadece bir tanesi kazanacak ve biz yine onu desteklemeye devam edeceğiz. Sizinde adaylığınız hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz