Siyaset

Sevim Gülşen ilk kez başkan seçildi

Sevim Gülşen ilk kez başkan seçildi
2014.08.15 00:00
| | |
17594

Beykoz Belediyesi Beyaz Masa Müdiresi Sevim Gülşen, daha önceki Kadın Kolları Başkanı Elif Öksüz’ün istifa etmesi üzerine atandığı Kadın Kolları Başkanlığı’na bu kez tek aday olarak girdiği kongrede yine kendilerinin belirlediği delegelerin oylarıyla

Sevim Gülşen’in yeniden seçildiği kongrede oluşturulan Yönetim Kurulu’nda bazı isimler dikkati çekerken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın eşi Filiz Dilmaç, Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, Kadın Kolları eski Başkanı Elif Öksüz ve eski İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu’nun eşi Fatma Sabriye Batu il delegesi oldu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Kadın Kolları Kongresi yapıldı…

Sevim Gülşen’in yeniden seçildiği kongrede oluşturulan Yönetim Kurulu’nda bazı isimler dikkati çekerken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın eşi Filiz Dilmaç, Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, Kadın Kolları eski Başkanı Elif Öksüz ve eski İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulusi Batu’nun eşi Fatma Sabriye Batu il delegesi oldu.

AK Parti Kadın Kolları Beykoz İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi’ne, Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu,  Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit, Milletvekilleri İsmet Uçma, Oktay Saral, Mehmet Çetin, Mehmet Domaç ve Mustafa Ataş katıldı.

İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman’ın da protokol sıralarında yer aldığı genel kurulun Divan Başkanlığı’nı Emine Çınar, kâtipliklerini Habibe Alpan ve Sultan Dinç yaptı…

Erdoğan’dan mesaj

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongreye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasıyla devam edildi.

Her seçimden başarıyla çıktık…

Açılış konuşmasını yapan AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman, 3 genel, 2 yerel ve 2 referandum yaşadıklarına değinerek, AK Parti olarak sınavlardan başarıyla geçtiklerini ve oy oranlarını her seçimde arttırdıklarını söyledi. Ayfer Yaman, “Türk siyasetinde benzeri olmayan başarılar sağladık. Onun için ben bu salonu dolduran kadınlarımızı ve İl Başkanımız Aziz Babuşcu’yu kutluyorum” dedi.

Yücel Çelikbilek: Bundan sonra bu kadro ile devam edeceğiz…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti’nin sürekli kendini yenilediğini belirterek, Beykoz’da çok iyi bir yerde olduklarını söyledi. “Gençlik Kolları’nın Kongresi’ni de yapacağız. Bundan böyle bu kadrolar ile devam edeceğiz. Bu geldiğimiz çok iyi yerler için emeği geçen herkesi kutluyorum.” şeklinde konuşan Çelikbilek, yeni yönetime başarılar diledi.

Oturdukları koltukların kıymetini bilsinler…

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı İlçe Başkanı Adem Sefer de yapmış olduğu konuşmada, 3 Kadın Kolları Kongresi’nin hayırlı olmasını dileyerek, “Buraya son derece gururlu ve onurlu geldik. Çünkü girmiş olduğumuz tüm seçimleri kazandık. Genel Başkanımızın arkasında durduk. Onun için tüm kongrelerimiz bayram havasında geçiyor. Büyük hizmetleri olan Kadın Kolları’na çok teşekkür ediyorum. Biz tüm kapıları bu kadınlara açtık. Beykoz halkına teşekkür ediyorum. Bu yeni seçilecek Kadın Kollarımızı şimdiden kutluyorum. Oturacakları koltuğun kıymetini iyi bilsinler” ifadelerini kullandı.

Oktay Saral: Vekilliğimi kadınlara borçluyum…

1.Bölge Milletvekili Oktay Saral ise, “1. Bölge milletvekili oldum. Bunu en çok kadınlarımıza borçluyum. Çünkü kadınlarımız çok başarılı. Sevgi ve şefkatli yürekleri ile kendilerini gösterdiler.” ifadelerini kullanarak, “Biz onlara çok şey borçluyuz. Türkiye siyasi ve birçok anlamda güçlü bir ülkedir. Recep Tayyip Erdoğan bir dünya lideri, istikrarın sembolü.” dedi.

Aziz Babuşçu: Kongrelerden güçlenerek çıkıyoruz

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’da yapmış olduğu konuşmada, “Kongrelerden güçlenerek çıkıyoruz. Biz bu kongrelerle hizmet veriyoruz. Kurumsallık ile uğraşıyoruz, sorumluluk duyuyoruz. 12 Haziran da ki başarı kadınlarımızın başarısıdır. Ben bu konuda emeği geçen tüm kadınlarımızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi. Recep Tayyip Erdoğan’a destek vererek, yeni başarılara koşacağız” ifadelerini kullanan Babuşçu, “Yeni görev alacak kadınlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

Güldak Akşit: Biz dünyanın en büyük kadınlarıyız 

Çocuklarımızın geleceği için kadınların çok önemli olduğuna değinen Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit,  “İnsanı yaşat ki siyasette yaşasın. Ülkemizde eğitim ve sağlık için siyaset çok önemlidir. Biz bu gücü Başkanımızdan yeterince alıyoruz. Biz dünyanın en büyük kadınlarıyız. 3. Olağan Kongremiz bunun için çok önemlidir. Biz siyaseti kadınları daha da güçlendirmek için yapıyoruz. Yarınlara umutla bakmak için yapıyoruz. Ben Kadın Kolları Başkanı olarak sizlerle gurur duyuyorum. Onun için hepimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Aksu: Durmak yok, yola devam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, "Ben kadınlarımızı çok başarılı buluyorum. Onların başarısını kutluyorum“ ifadelerine yer verdiği konuşmasında şunları söyledi:  “Partimiz kurulmadan öncesine bir bakalım. Başkanımız yola çıktı. Türkiye’nin durumu malum, beceriksiz bir koalisyon var ve ülke geri gidiyor. Biz o zaman düşünürdük, bu ülkeyi nasıl ileri götürürüz diye ve başardık. 3 defa iktidar olduk. Hem de oylarımızı arttırarak. Bu duruma Kadın Kolları ile Gençlik Kolları’nın katkısı büyük. Ben İstanbul Milletvekili olarak çok teşekkür ediyorum. Sağlıkta, eğitimde, ekonomide çok büyük işler yaptık. Durmak yok yola devam dedik. Bütün dünyanın beğenisini kazandık. Terörle adeta savaşıyoruz. Henüz dünya da terörün kökünü kazıyan bir ülke yok. Bizde başarılı olabileceğimize başarılı olduk. İnşallah bitireceğiz. Ben yeni seçilecek kadınlarımızı kutluyorum.”

Protokol konuşmalarının ardından faaliyet raporu okundu… Yapılan oy kullanma işlemi sonrası Sevim Gülşen başkanlığa yeniden seçilirken, kullanılan 400 oydan ikisi geçersiz sayıldı.

Divan Başkanı Listeyi vermedi…

Konukların oturduğu sıralarda zaman zaman boşlukların göze çarptığı kongrede katılım kongre ekseninde gerçekleşirken, Yeni Yönetim Kurulu listesini oylama sonrası basın mensuplarına vermeyen Divan Başkanı Emine Çınar’ın tavrı tepki topladı…

Yaşanan bu durumdan dolayı mahcubiyet yaşayan Sevim Gülşen yapmış olduğu teşekkür konuşmasında, Kadın Kolları olarak disiplinden hiç taviz vermediklerini, Beykoz’u ve Beykoz’un kendilerini mahcup etmediğini kaydetti.

“AK Parti Kadın Kolları, dünyanın en büyük teşkilatıdır. İstikrar sürsün, Beykoz yürüsün. Partimiz, kadınların siyasette yer almaları için gerekenden fazlasını yapmaktadır. Mahalle birimlerimize, İlçe Başkanımız Adem Sefer’e ve Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Kadın Kolları Beykoz İlçe Yönetimi ise şu isimlerle şekillendi:

İLÇE ASİL YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ: 

Asiye Çakır

Aynur Turna

Ayşe Uras

Ayşegül Arslan

Ayşe Demircan

Beyza Özge Fidancı

Cemile Sucuoğlu

Çiğdem Duymaz

Emine Ünlü

Emriye Yürümez

Fatma Beğ

Fatma Topkar

Fulya Özler

Gaye Zayif

Gül Biçer

Gülay Keskin

Güler Bayam

Güner Cansever

Hanife Demir

Hayriye Kurşuntel

Hülya Elmas

Kadriye Durmuş

Leyla Deniz

Mukadder Durmuş

Nisa Topçu

Semra Kara

Sabire Sevim Demirci

Songül Demir

Tuğba Yavuz 

İLÇE YEDEK YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ: 

Aysel Çalışkan

Ayşe Arabacı

Ayten Korkmaz

Çiğdem Özçelik

Emel Paşalı

Emine Bağdatlı

Esengül Demircioğlu

Fatma Tarcan

Fatma Çamurcu

Gökçe Şahin

Gül Beşir

Hatice Özdemir

Hatice Sunasadıç

İlknur Şakar

Nazmiye Yücedağ

Münire Gürbüz

Naime Aras

Nezihe Demir

Özlem Öztürk

Rukiye Kul

Saniye Turan

Sebahat Olgun

Semra Şen

Sultan Güllaç

Şirin Kerenciler

Türkan Çelikbilek

Vesile Aksu

Zeynep Geçer

Zeynep Kalaman

İL ASİL DELEGE ADAY LİSTESİ: 

Sevim Gülşen

Ayşe Çelikbilek

Elif Öksüz

Gül Biçer

Filiz Dilmaç

Fadime Aydın

Hatice Özdemir

Nevin Çalışkan

Gaye Zayif

Aynur Turna

Sabire Demirci

Fatma Sabriye Batu

İL YEDEK DELEGE ADAY LİSTESİ: 

Nisa Topçu

Leyla Deniz

Melahat Midilli

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Abdulkadir Aksu, Adem Sefer, Beykoz, Kadın Kolları, Sevim Gülşen, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"