Sevgili cinayetine müebbet istemi

  • Güncelleme: 23.04.2020 21:43
  • Okunma: 7483 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da, polis memuru Esra Adile Seyfi’yi silahla öldüren sevgilisi Akgül Semih Aras’ın müebbet hapis istemiyle yargılandığı davanın 2. duruşması görüldü.
Sevgili cinayetine müebbet istemi

Beykoz'da, polis memuru Esra Adile Seyfi’yi otobüs durağında beklediği esnada silahla öldüren eski sevgilisi Akgül Semih Aras’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı davanın 2. duruşması görüldü.

“KENDİMİ DE ÖLDÜRMEYİ DÜŞÜNÜYORDUM"

Anadolu Adalet Sarayı 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Akgül Semih Aras ve avukatı hazır bulunurken, şikayetçi Asiye Yayla da katıldı. Duruşmada söz alan sanık Aras, Esra Adile Seyfi’nin kendisini terk etmesini hazmedemediğini belirterek, “Onu çok seviyordum. Deri kanseri olunca beni terk etti. Bir de bana 5 bin lira para gönderdi. Benim gururumla oynadı. Barışma tekliflerimi kabul etmedi. O gün yine barışmak için gittim. Ama kabul etmedi, karşılıklı küfürleştik. Belimdeki silahı çıkarıp ateşledim. Kendimi de öldürmeyi düşünüyordum" dedi.

“BANA DOĞRU ATEŞ ETTİ"

Otobüs durağında beklerken, Aras’ın silahından çıkan kurşunlarla hafif yaralanan Asiye Yayla ise şikayetçi olarak katıldığı davada, “sanık önce tabancasının ağzına mermi verdi ve boş tarafa doğru bir el ateş etti. Sonra da bana doğru ateş etti. Asiye Yayla, mermilerden birinin sapması sonucu yaralandı” diye konuştu.

“SANIKTAN AYRILMAK İSTEDİĞİNİ DEFALARCA BEYAN ETMİŞ"

Davanın ikinci celsesinde duruşma savcısı mütalaasını verdi. Savcı mütalaasında, olayı geniş bir şekilde anlatarak, maktüle Esra Adile Seyfi ile sanık Semih Akgül’ün uzun süredir tanıştığını, Seyfi’nin okulunu bitirerek polis memuru olarak atandığını ifade etti. Sanık ile Seyfi’nin sorunlar yaşadığını belirten savcı,“Esra Adile Seyfi tek taraflı olarak sanıktan ayrılmak istediğini defalarca beyan etmiş, olayın gerçekleştiği günden 40 günlük süreç içerisinde sanığın maktüleye tehdit içerikli mesajlar gönderdiği anlaşılmıştır” sözlerini kullanarak sanık Semih Akgül Aras’ın ‘adam öldürmek' suçundan 'müebbet hapis cezası' ile cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, sanık avukatlarının mütalaaya karşı savunmalarını yapmak için süre vererek duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Geçtiğimiz Eylül ayında Beykoz'da bir otobüs durağında bekleyen polis memuru Esra Adile Seyfi (23), eski sevgilisi tarafından silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitirmişti. Kendisi ile görüşmek istemeyen Seyfi’yi iş çıkışı otobüs durağında öldürdüğü iddiasıyla Semih Akgül (33) hakkında, 'tasarlayarak adam öldürmek' suçundan 'ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası' istemiyle dava açılmıştı.

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz