Sevgi Kılıç Beykoz’da tek olma özelliğini korudu

  • 0
  • 4453
Sevgi Kılıç Beykoz’da tek olma özelliğini korudu
Sevgi Kılıç Beykoz’da tek olma özelliğini korudu
Sevgi Kılıç Beykoz’da tek olma özelliğini korudu

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlık yarışını kaybettiği Kongrede Beykoz’un yakından tanıdığı siyasi isimlerden olan Sevgi Kılıç yeniden Parti Meclisi’ne seçildi.

Beykoz’dan CHP Parti Meclisi Üyesi olarak seçilen tek kişi olarak kayıtlara geçen Sevgi Kılıç, başörtüsü nedeniyle Türk siyasetinde zaman zaman tartışma konusu olmuş, tepkilerin önüne geçmek amacıyla dönemin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sevgi Kılıç’tan atom karınca diye söz etmişti.

Sevgi Kılıç 14 Mayıs Seçimlerinde İstanbul milletvekili adayı olarak listelerde yer almış fakat seçilememişti. Sevgi Kılıç’ın milletvekili listesinde 14. Sırada olması da başörtüsü istismarı olarak değerlendirilmiş ve Sevgi Kılıç’ın harcandığı yorumları yapılmıştı.

Genel Seçimlerin hemen ardından CHP’de başlayan iç karışıklıkta Sevgi Kılıç muhaliflerden yana tavır almış ve yapmış olduğu paylaşım ve açıklamalarda değişim istediğine yönelik ciddi mesajlar vermişti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin iki gün süren kongresinde ilk gün Genel başkanlık seçimi vardı. Kongrenin ikinci günüde ise Parti Meclisi üyelerinin seçimi yapıldı. Beykoz’un yakından tanıdığı siyasi isimler arasında yer alan Avukat Sevgi Kılıç, CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel’in listesinden parti meclisi üyeliğine aday oldu.

Yapılan oylama sonucunda elde edilen bilgilere göre 450’nin üzerinde delegenin oyunu alan Sevgi Kılıç CHP Parti Meclisi üyeliğine yeniden seçildi.

Haber Merkezi

İsrail’e kızma, kendine kız ve uyan artık
Önceki İsrail’e kızma, kendine kız ve uyan artık
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi