Yaşam

Sevgi Çemberi’nin halkası büyüyor

Sevgi Çemberi’nin halkası büyüyor
2014.07.27 00:00
| | |
7794

ÖSEV Başkanı Özer Odabaşı, Vakfın Sağlıklı Yaşam Komisyonu’nda görev yapan doktorlarla birlikte yeni kurulan Sevgi Çemberi Derneğini ziyaret etti.

ÖSEV Başkanı Özer Odabaşı, Vakıf bünyesinde kurulan Sağlıklı Yaşam Komisyonu’nda görev yapan doktorlarla birlikte yeni kurulan Sevgi Çemberi Derneğini ziyaret etti.

Beykoz Sevgi Çemberi Sağlık Sosyal Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hatay Mete, yönetim kurulu üyeleri Suna Güllaç, Gülçin İzmiroğlu, Emine Ödemiş, Lütfiye Şatıroğlu, Sema Dorukoğlu ve Nimet Yazar’la birlikte dernek binasında ağırladığı ÖSEV Başkanı Özer Odabaşı ve derneğin Sağlık Komisyonu üyeleriyle birlikte Beykoz’da yaşayan özürlü ve engelli insanlar için neler yapabilecekleri konuşularak sivil toplum örgütlerinin bir araya gelip engelli komisyonu oluşturarak ortak çalışmalar yapılabileceği ve sorunların el birliğiyle aşılabileceği söylendi.

Karşılıklı fikir alış verişinin yapıldığı sohbette ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti dile getiren Sevgi Çemberi Dernek Başkanı Hatay Mete, ÖSEV’in derneklerine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek aynı amaç için çalıştıklarını kaydetti.

ÖSEV Başkanı Özer Odabaşı da, ÖSEV’in amacından söz ederek öncelikle Beykoz’da sonra da bütün Türk toplumunda öncelikli tıp bilincini yerleştirmek sonra da eğitime destek vermek olduğunu ifade etti.

Sevgi Çemberi Derneği’nin kurulmasıyla birlikte Beykoz’da çok büyük bir açığın kapatılmış olduğunu belirten Dr. Özer Odabaşı, ihtiyaç duyulması halinde gereken desteği vereceklerini kaydetti.

Bazı derneklerin devlet kurumlarından destek aldığını da ifade eden Odabaşı “madem yardımı devletten bekleyeceksin ne diye dernek kurdun. Bu derneklerin temel amacı aslında devletin yetişemediği alanda yardım yapması hizmet etmesi. Devlet ve belediyeler tabii ki imkanları ölçüsünde destek olacak ama öncelikle kendi kaynaklarımızı kendimiz yaratmamız gerekiyor. İyi organize olunursa ve iyi projeler yapılırsa, Beykoz’da kaynak oluşturacak ciddi potansiyel var. Sizin bu noktada önemli başarılar elde edeceğinizi biliyorum. Hanımlar erkeklere göre çok daha başarılı” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Özer Odabaşı, Sağlıklı Yaşam Komisyonu, Sevgi Çemberi Derneği, Hatay Mete, Suna Güllaç, Gülçin İzmiroğlu, Emine Ödemiş, Lütfiye Şatıroğlu, Sema Dorukoğlu, Nimet Yazar, ÖSEV

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"