Siyaset

Şerife Bacı’nın torunları Beykoz’da pankart astı

Şerife Bacı’nın torunları Beykoz’da pankart astı
24.08.2016 18:55
| | |
7641

Foto galeri

Beykoz Kastamonulular Platformu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilçenin dört bir tarafına 'idam' pankartları astı.

15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY mensubu bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin yankıları devam ediyor. Beykoz Kastamonulular Platformu, 15 Temmuz sonrası genellikle dile getirilen 'idam' tartışmasına vurgu yapmak için ilçenin dört bir tarafını 'idam! Hemen şimdi...' yazılı pankartlarla donattı.

Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu, sosyal medyadan destekledi

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'da sosyal medya hesabı Twitter üzerinden 21 Ağustos akşamı takipçileriyle paylaştığı tweetinde, "PKK, FETÖ, IŞİD her neyse. Çoluk, çocuk demeden katliam yapanlara, onlara destek olanlara verilebilecek tek bir ceza var" mesajıyla birlikte Beykoz Kastamonulular Platformu tarafından asılan pankartın görselini paylaştı. Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu'nun profilinde sabitlediği söz konusu paylaşımı takipçilerinden büyük ilgi gördü.240 vatandaşın şehit olduğu 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında da Beykoz’dan üç kişi şehit olmuştu. Konuyla ilgili Dost Beykoz'a değerlendirmelerde bulunan Beykoz Kastamonulular Platformu Başkanı Yılmaz Özdemir, uzun yıllardır Kastamonulular Platformu adı altında ilçenin gelişimine katkıda bulunmak için bir araya geldiklerini ve son olarak gündemi sık sık meşgul eden idam konusuna vurgu yapmak istediklerini belirtti.

"İdamın gelmesi gerektiğini düşünüyoruz"

Başkan Yılmaz Özdemir şöyle konuştu:

"15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşanan ve akabinde artan terör olayları sonucu terör suçlarına bulaşmış insanlarla ilgili toplumun büyük kesiminde oluşan ve çeşitli platformlarda devlet büyüklerimize yöneltilen idam taleplerine dikkat çekmek amacıyla böyle bir girişimde bulunduk. Eminiz ki Türkiye'de yaşayan insanların terör suçlarına idam cezası getirilmesini istemektedir. Bizler de Beykozlu Kastamonulular olarak 'idam'ın gelmesi gerektiğini ve kısasa kısas uygulanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu pankartlarla toplumun sesine de tercüman olduğumuz inancındayız ve asıldıktan hemen sonra çok olumlu dönüşler aldık. Kaldı ki dünya da hali hazırda idam cezasını uygulayan 80 civarında ülke var. Ayrıca 25 ülkenin de anayasalarında idam uygulanmasa bile bulunmaktadır."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kastamonu Platformu, İdam, Pankart, Yılmaz Özdemir

reklam
1 Yorum
mehmet dinç26.08.2016 12:23:49

İdam, İdam diyerek, basit bir popülizm uğruna, FETö alçaklarının ekmeklerine nasıl ballı yağ sürüyorsunuz bir anlayabilseniz.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"