Kültür

Serhan Şeşen faaliyetlerle anılıyor

Serhan Şeşen faaliyetlerle anılıyor
2014.09.30 00:00
| | |
9004

26 yaşında hayata gözlerini yuman Serhan Şeşen, ailesi tarafından Kanlıca'da yaşatılmaya devam ediyor.

Grup Gündoğarken'in müzisyenlerinden Burhan Şeşen'in oğlu ve Gökhan Şeşen'in de yeğeni olan ve Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü okuduğu sırada yanlış teşhis sonucu 26 yaşında hayata gözlerini yuman Serhan Şeşen, ailesi tarafından Kanlıca'da yaşatılmaya devam ediyor.

Yaklaşık 5 yıldır Kanlıca'da bulunan Yayha Efendi Yalısı'nda faaliyetlerini sürdüren ‘Serhan Şeşen Müzik, Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği’ bundan böyle Kanlıca Musiki Topluluğu'na her Salı günü evsahipliği yapacak. Şeşen Ailesi, genç yaşta kaybettikleri Serhan Şeşen'i dernek adına yapılan faaliyetlerle yılın her günü anarken, 2014-2015 eğitim sezonunu açan Kanlıca Musiki Topluluğu da düzenlenen kokteylde ilk konserini verdi. Şef Ferhat Ersoy'un ‘ud’ ile eşlik ettiği topluluk, birbirinden güzel Sanat Müziği örneklerini art arda seslendirdi.

Kanlıca'da bulunan Serhan Şeşen Müzik, Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği'nin düzenlediği geceye, Gökhan Şeşen ila Şef Ferhat Ersoy himayesindeki Kanlıca Musiki Topluluğu üyeleri katıldı. Yaşamını genç yaşta kaybeden Serhan Şeşen'in teyzesi Demet Özata da konuklarla ilgilenirken, Gökhan Şeşen ile birlikte dernek faaliyetleri hakkında Dost Beykoz'a özel bilgi de verdi. Dernek adıyla Gaziantep ve Kayseri dâhil toplam 7 kentin Üniversitelerinde felsefi söyleşiler düzenlendiğini anlatan ikili, Rize Çayeli’nde bir ilköğretim okulunun tadilat çalışmalarını yaptıklarını ve Bakırköy'de bulunan bir başka ortaokula ise tam teçhizatlı bir 'Müzik Dersliği' kazandırdıklarını anlattı.

Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde ‘mastır’ yaparken yaşamını bir ihmal sonucu kaybeden Serhan Şeşen ile ilgili Dost Beykoz'a açıklamalarda bulunan Amca Gökhan Şeşen, şunları kaydetti:

"Hastaneye yattığında tomografisi çekilmeden Serhan'ın belinden su alınıyor. Bu sırada ise beyinle ilgili sorun, belden su alınması sonrası daha da büyüyor ve maalesef Serhan'ımız yaşamını yitiriyor. Biz bu konuyla ilgili 2 doktorun ihmalini ortaya çıkarttık ve davayı da kazandık. Ancak daha önce herhangi bir kazaya sebebiyet vermedikleri için her iki doktor da '15 gün meslekten uzaklaştırma cezası' almanın dışında hiçbir şekilde cezalandırılmadılar. Biz ise Serhan'ın adını kurduğumuz dernekle yaşatmayı sürdürdük. Serhan'ın yaşamdayken idealleri vardı, dünyaya dair fikirleri-hedefleri vardı. Bizler bu dernekte Serhan'ın dünyada iken yapmak istediklerini yaşatmaya çalışıyoruz"

Düzenlenen gecede kokteylin ardından Şef Ferhat Ersoy yönetimindeki Kanlıca Musiki Topluluğu, sanat müziği ağırlıklı mini bir konser verdi. Konser öncesi duygu ve düşüncelerini dile getiren Şef Ferhat Ersoy, Şeşen Ailesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. "Amacımız, Musiki Derneği olarak denizde bir damla olabilmekti. Bundan sonra inşallah çalışmamıza burada devam edeceğiz. Amaçlarımıza da bir yenisini daha ekledik: Serhan kardeşimizin adını biz de yaşatmaya çalışacağız" diyen Şef Ferhat Ersoy, yeni katılan üyelerle birlikte yıl boyu çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Serhan Şeşen, Kanlıca, Kanlıca Musiki Topluluğu, Ferhan Ersoy, Demet Özata, Gökhan Şeşen, Gökhan Şeşen, Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği, Yayha Efendi Yalısı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"