Şeref Kaçmaz’ın yeni mecrası Dost Beykoz Platformu

  • Güncelleme: 17.05.2021 14:27
  • Okunma: 2477 kez
  • Yorum: 2
Yaklaşık 20 yıldır Beykoz’un en etkili yayın organı olmayı başaran Dost Beykoz yeni bir isimle el sıkıştı.
Şeref Kaçmaz’ın yeni mecrası Dost Beykoz Platformu

Beykoz’un yakından tanıdığı isimlerden olan Şeref Kaçmaz Dost Beykoz ailesine katıldı.  Daha önce yine Beykoz’da yayın yapan bir haber portalındaki köşesinde okuyucuları ile buluşan Şeref Kaçmaz uzun bir süre önce yazılarına ara vermişti. Bundan böyle Dost Beykoz okurları için duygu ve düşüncelerini kaleme alacak olan Kaçmaz, yeni yazılarıyla Dost Beykoz Platformunda yer alacak.

Beykoz’da uzun süre aktif siyasetin içinde yer almasıyla da bilinen Şeref Kaçmaz, zaman zaman yazmış olduğu eleştirel yazılarıyla tartışılmıştı.

Dost Beykoz ailesine katılmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Şeref Kaçmaz, kendisine davet yapan İmtiyaz Sahibi Kader Gür’e teşekkür ettiğini söyledi. Kaçmaz, bundan böyle Dost Beykoz aracılığı ile Beykoz’a hizmet etme çabası içinde olacaklarını ve her zaman olduğunu gibi bundan sonra da yapıcı bir üslupla, gerektiğinde eleştirilerini, gerektiğinde ise övgülerini dile getireceklerini kaydetti.

Şeref Kaçmaz kimdir?

1970 Yılında Beykoz’da doğdu. Babası Giresunlu, Annesi Rizeli olup aslen Karadenizlidir.

Sırasıyla Beykoz Fatin hoca İlköğretim Okulu, Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu, Beykoz Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesini bitiren KAÇMAZ, İstanbul Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar İşletmecilik Bölümü (İ.T.Ü. SMF DMYO) ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu.

1981 – 1987 Yılları arasında Beykoz’un farklı mahallelerinde birçok atölyede Cam Dekor işçiliği (çıraklık, kalfalık, ustalık) yaptı. 1987-1992 yılları arasında özel bir SMM bürosunda çalıştı.

Şeref Kaçmaz, 1986 – 1987 yılları arasında Beykoz Spor Kulübünde boks sporu ile ilgilendi.

Askerlik görevini, Sarıkamış 9 uncu Piyade Tümeni, Tümen Karargâhı Merkez Şubede tamamlayarak, üstün hizmet belgesi ve takdirname ile terhis oldu.

Beykoz 1908 Spor Kulübü Denetim Kurulu üyesi, Gümüşsuyu Spor Kulübü Yönetim kurulu üyesi, Beykozlu Giresunlular Derneği, Beykoz Can Simidi Derneği, Anadolu Gençlik Derneği üyesi olan Kaçmaz, önceki yıllarda Kızılay Beykoz Şubesi Yönetim Kurulu ve Can Simidi Derneği Denetim Kurulu gibi birçok sivil toplum kuruluşunda görevlerde bulundu. Ayrıca bazı internet haber sitelerinde köşe yazıları yazdı.

1987 Yılında Refah Partisinde Siyasete başladı.  Refah ve Fazilet partilerinin değişik kademelerinde görevler aldı. 2002 -2008 arası Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcılığı, 2009-2010 yıllarında A.G.D. Beykoz Başkan yardımcılığı yaptı. 2010 yılında SP İl Yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirildi. 2014 Mart Yerel Seçimlerinde Beykoz SKM Başkanı, Seçim sonrası Beykoz İlçe başkanı olarak görevlendirildi. 2 dönem ilçe başkanlığı yaptıktan sonra 2020 yılında kendi isteği ile Beykoz ilçe başkanlığı görevini bıraktı. 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde 1. Bölge Milletvekili adayı oldu.

Şeref Kaçmaz, evli ve Yıldız Teknik Üniversitesi Bio Mühendislik Bölümü öğrencisi Zeynep Esma ve Sakarya Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Ömer Hüseyin adında bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

1992 yılından bu yana, Turizm, İnşaat, Kozmetik, Tarım ve Sanayi sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirketler grubunda yönetici olarak çalışmaktadır.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Şeref Kaçmaz

Yorumlar (2 Yorum)

Ahmet Adnan TÜZÜN (1 ay önce)

Şeref Başkanım kalemi efsunlu, faydalı, ihlaslı bir mürekkep damlatan memleket sevdalısı... Kıymetli fikirlerini zevkle takip edeceğiz inşallah

Arif Yılmaz (1 ay önce)

Tebrik ederim. Dost Beykoz ailesine hayırlı olsun. Kalemine sağlık Şeref başkanım.

Yorum Yaz