Serebral Palsi için Beykoz tek yürek

  • Güncelleme: 16.09.2019 00:04
  • Okunma: 5925 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Serebral Palsi hastalığına dikkat çekmek için düzenlenen Beykoz Çayır Festivali başladı.
Serebral Palsi için Beykoz tek yürek

Festival alanında katkıda bulunan derneklerin yöresel ve kültürel ürünlerini sergileyebilmeleri için stantlar açılırken, çocuklar için de oyun alanları oluşturuldu.

Serebral Palsi İçin Beykoz Tek Yürek” sloganıyla düzenlenen festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, halk arasında beyin felci olarak bilinen Serebral Palsi hastalığına dikkat çekmek istediklerini ve kurum olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

“Bu hastalığa dikkat çekmek istiyoruz”

Başkan Aydın, “Derneklerimiz bize katkı veriyorlar. Mesai arkadaşlarım, ilgili başkan yardımcım, müdürlerimiz, çalışan bütün arkadaşlarımız bu organizasyonun gerçekleşmesinde her birimimizin büyük katkıları oldu. Mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Biz bu etkinler süreci içerisinde ne yapmak istiyoruz? Serebral Palsi denilen rahatsızlığa yakalanmış olan vatandaşlarımıza ve onların ailelerine dikkat çekmek istiyoruz.” Dedi.

“Hayatın bu tarafı da böyle zorlukları da var”

Aydın şunları söyledi:

“Hayatın bu tarafı da var. Böylesi zorluklar da var. O anne ve babalara kolaylıklar diliyorum. Gerçekten dünyada cennetlik insan görmek istiyorsanız bu annelerimiz, bu babalarımızdır. Biz bu hastalığa dikkat çekmek istedik ve sonrasında Beykoz Belediyesi olarak ne yapabiliriz? Nasıl adım atabiliriz? Onunla ilgili de çalışmamız devam ediyor. Süreç içerisinde ailelerimizin yaşamını kolaylaştıracak adımını atmanın gayreti içerisinde olacağız.”

“Toplumun iş birliği çok önem arz ediyor”

İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, “Beykoz’un özel çocukları ve onların özel aileleri, bu güzel akşamda, böyle güzel bir organizasyonda sizlerle buluşmaktan çok mutluyum. Beykoz, Serebral Palsi’li çocuklarımız için çok güzel bir dayanışma örneği sergiliyor. Farkındalık oluşturmak için çok güzel bir organizasyon düşünülmüş. Bu hastalıktan dolayı muzdarip olan çocuklarımızın en güzel şekilde eğitim ve rehabilitasyon görmesi için yerel yönetimlerin, devlet kurumlarının ve sivil toplumun iş birliği çok önem arz ediyor.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Serebral Palsi hastası çocuklar sahneye gelerek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

İlçedeki yöre derneklerinin destekleri ve Beykoz Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen tarihi Beykoz Çayır Festivali’nin açılışı İstanbul Milletvekili Tuba Durgut, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, STK Temsilcileri, muhtarlar, Serebral Palsi hastası çocuklar ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla başladı.

Katılımcılar gece boyunca yaşananları sosyal medya üzerinden #SerebralPalsiİçinBeykozTekYürek etiketiyle paylaşarak Türkiye gündemine giren festivalin kapanışını ise sanatçı Mustafa Ceceli'nin konseriyle yapıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz