Son Dakika

Serbest muhasebecilere Beykozlu Başkan

  • 0
  • 7833

İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nın Başkanlığına meslek hayatını Beykoz'da sürdürmekte olan Yücel Akdemir seçildi.

10 binlerce üyesi bulunan İSSMMO' da yapılan  seçim sonuçlarına göre; Yücel Akdemir liderliğindeki Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği 8413 oy alarak seçimi açık ara önde tamamladı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı`nda dün gerçekleşen İSMMMO`nun 23. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut yönetimdeki Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği ile Meslekte Birlik ve Bağımsız Mali Müşavirler arasında kıyasıya bir yarış yaşandı. Seçim sonuçlarına göre; Yücel Akdemir liderliğindeki Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği`ne 8413 oy, Adem Çalışkan başkanlığındaki Meslekte Birlik Grubu`na 3474 oy ve Bağımsız Mali Müşavirler Grubu’na 2747 oy çıktı. Seçim sonuçlarında Katılımcı Muhasebe Yeni Mali Müşavirler Güç Birliği Grubu 807 oy, Türkiye Mali Muhasebeciler Birliği Grubu listesi ise 135 oyda aldı.

Yücel Akdemir kimdir?

 Akdemir, 1958 yılı Ordu Mesudiye doğumlu, evli ve iki çocuk babası olup, Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi, Ankara Atılım Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisansı yaptı.  1985 yılından bu yana Beykoz İlçesinde mesleki faaliyetini sürdürmektedir. 1990-1992 yılları arasında TÜRMOB Disiplin kurulu üyeliği, 1996-1998 yılları arasında Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Genel Merkezi Denetim Kurulu üyeliği, 2000-2008 yılları arasında İSMMMO Oda Sekreterliği görevinde bulundu. Halen IFAC (Uluslar Arası Muhasebeciler Federasyonu) SMP (Küçük ve Orta Ölçekli Muhasebe Şirketleri Komitesi) Türkiye'yi temsilen Teknik Danışman olarak görev yapıyor.

Haber Merkezi

Beykoz'da Ramazan dayanışması başlıyor
Önceki Beykoz'da Ramazan dayanışması başlıyor
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz