Senin de bir ağacın olsun

  • 0
  • 10249
Senin de bir ağacın olsun

Trakyalılar Derneği tarafından bir süre önce Karlıtepe’de meydana gelen orman yangını sonucunda tahrip olan bölge yeniden ağaçlandırıldı.

Beykoz Trakyalılar ve Rumeli Balkan Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği “Senin de bir ağacın olsun” kampanyası çerçevesinde bir süre önce Karlıtepe’de meydana gelen orman yangını sonucunda tahrip olan bölge yeniden ağaçlandırıldı.

İstanbul Vali Yardımcısı Murat Kocabaş’ın da katıldığı ağaçlandırma kampanyasına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Zafer Saz, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Salim Kaşgır, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Kılıç, Dernek Başkanı Sacit Kaya, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Ferit İnal Lisesi Müdürü Hüseyin Öztürk ve öğrencileri de yer aldı.

Ağaçlandırma çalışmalarına destek veren ve dikime katılanlara sertifika verilirken Yerel Basın temsilcileri Dost Beykoz, Doğuş Haber, Bilgi Beykoz ve Özgür Gündem gazetelerine de yaptıkları desteklerden dolayı sertifika verildi.

Dernek Başkanı Sacit Kaya ağaçlandırma çalışmalarına verilen destekten dolayı dernek adına teşekkür ederken, orman yangını sonrasında tahrip olan bölgeyi yeniden ağaçlandırmanın mutluluğunu yaşıyordu. Çam fidanlarıyla ağaçlandırdıkları bölgeye “Beykoz Trakyalılar ve Rumeli Balkan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ormanı” adını vereceklerini ifade eden Kaya, en kısa sürede büyük bir tabela yaparak kampanyaya destek verenlerin de isimlerini bu tabelaya yazacaklarını söyledi.

Haber Merkezi

Sosyal dayanışmada bayram heyecanı
Önceki Sosyal dayanışmada bayram heyecanı
Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Sonraki Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz