Senin de bir ağacın olsun

  • Güncelleme: 26.12.2007 00:11
  • Okunma: 9087 kez
  • Yorum: 0
Trakyalılar Derneği tarafından bir süre önce Karlıtepe’de meydana gelen orman yangını sonucunda tahrip olan bölge yeniden ağaçlandırıldı.
Senin de bir ağacın olsun

Beykoz Trakyalılar ve Rumeli Balkan Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği “Senin de bir ağacın olsun” kampanyası çerçevesinde bir süre önce Karlıtepe’de meydana gelen orman yangını sonucunda tahrip olan bölge yeniden ağaçlandırıldı.

İstanbul Vali Yardımcısı Murat Kocabaş’ın da katıldığı ağaçlandırma kampanyasına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Zafer Saz, Beykoz Belediye Meclis Üyesi Salim Kaşgır, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Kılıç, Dernek Başkanı Sacit Kaya, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Ferit İnal Lisesi Müdürü Hüseyin Öztürk ve öğrencileri de yer aldı.

Ağaçlandırma çalışmalarına destek veren ve dikime katılanlara sertifika verilirken Yerel Basın temsilcileri Dost Beykoz, Doğuş Haber, Bilgi Beykoz ve Özgür Gündem gazetelerine de yaptıkları desteklerden dolayı sertifika verildi.

Dernek Başkanı Sacit Kaya ağaçlandırma çalışmalarına verilen destekten dolayı dernek adına teşekkür ederken, orman yangını sonrasında tahrip olan bölgeyi yeniden ağaçlandırmanın mutluluğunu yaşıyordu. Çam fidanlarıyla ağaçlandırdıkları bölgeye “Beykoz Trakyalılar ve Rumeli Balkan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ormanı” adını vereceklerini ifade eden Kaya, en kısa sürede büyük bir tabela yaparak kampanyaya destek verenlerin de isimlerini bu tabelaya yazacaklarını söyledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz