Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’

  • 1
  • 9823
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’
Selman Esmerer: ‘İttifak yaptık, dinden çıkmadık’

SP Beykoz İlçe Yönetimi İftar programına katılan GİK Üyesi Selman Esmerer, yaptıkları ittifakı eleştirenlere, “ittifak yaptık, dinden çıkmadık” şeklinde cevap verdi.

Yaklaşık bin partilinin katıldığı iftar yemeğine; Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Selman Esmerer, İl Disiplin Kurulu Üyesi Şahin Soylu, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları Abdullah Sevim, Mehmet Fatih Akdağoğlu, Şeref Kaçmaz, Muammer Koç, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu gibi isimler hazır bulundu.

Muhammed Kalaycı’nın sunumunu yapmış olduğu iftar yemeği Ahmet Alay’ın okumuş olduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

“Milli Görüş’ün tek temsilcisiyiz”

Yemek sonrası bir konuşma yapan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Şeref Kaçmaz, konuşmasının hemen başında Milli Görüş’ün beşinci partisi ve tek temsilcisi olduklarını anlattı.

“Aziz milletimiz yarım asırdır bize ne zaman görev verdiyse vatana millete hizmet etmekten başka hiç bir şey yapmadık. Göreve geldiğimiz her dönemde üretime dayalı ekonomiyi geliştirdik. Türkiye’de kardeşliği pekiştirdik, dış dünyada şahsiyetli dış politikayı geliştirdik” şeklinde konuşan Kaçmaz, “Allah’ın izni sizin teveccühünüz ve desteğinizle 24 Haziran’da da, yeniden Türkiye’yi Dünya’nın lider ülkesi ve İslam dünyasının da bayraktarı haline getireceğiz. Geçmişte yaptıklarımız gelecekte yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

Muammer Koç: “deprem vergisi kalıcı hale getirildi”

Ramazan ayının hayırlı olmasını dileyen Muammer Koç, bu seçim sürecinde Saadet Partisi adayları olarak arazide çalıştıklarını kaydetti. İktidar partisinin yapmış olduğu iyi şeyleri anlatarak çalışmalarını yürüttüğünü, kendilerinin de önemli eksiklikleri dile getirerek vatandaşlardan destek istediklerini söyleyen Koç, 1999 yılında yaşanan deprem nedeniyle konulan vergiye atıfta bulundu. Toplanan bu vergi ile depremin yaralarının sarılacağının söylendiğini kaydeden Koç, 2003 yılında bu verginin kalıcı hale getirildiğini ifade etti.

Mehmet Fatih Akdağoğlu: düşünün hakikate varacaksınız

Konuşmasında konuklara, katılımları nedeniyle teşekkür eden Akdağoğlu, “Karar vermek insanın en zorlandığı zaman dilimine işaret eder. Karar vermek insanın geleceği hakkında, bir adım atması anlamına gelmektedir. Şu anda necip milletimiz, bizler ve sizler bir seçim kararının arifesindeyiz. Vereceğimiz karar geleceğimiz hakkındadır. Vereceğimiz karar çocuklarımız hakkındadır. Ayrıca vereceğimiz karar istikbalimiz hakkındadır” şeklinde konuştu…

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun, son yıllarda yaşanan olayların iyi düşünülmesine yönelik uyarılarını hatırlatan Akdağoğlu, verilen ama asla yerine getirilmeyen vaatleri olduğunu, ah eden insanların, son yıllarda yaşanan olayların, bir akşamda değişen eğitim sisteminin düşülmesi gerektiğini kaydetti. Fatih Akdağoğlu, “düşünün göreceksiniz, hakikate varacaksınız… Göreceksiniz ve Saati bulacaksınız… Göreceksiniz, emin adımlarla geleceğe yürüyeceksiniz.” dedi.

Selman Esmerer: “Savaşa değil, seçime gidiyoruz”

Selman Esmerer’de konuşmasında, seçimlerin hayırlı olmasını dileyerek, seçimlerin hizmet anlayışıyla yürütülmesi gerektiğini, fakat bunun yerini son zamanlarda bir kutuplaşmanın aldığını söyledi.

“Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın çok ağır dili, sürekli itham eden kutuplaştıran üslubu ortamı geriyor. Biz Saadet Partisi olarak her zaman üslup konusunda; mekânı cennet olsun Prof. Dr. Necmettin Erbakan… Onu kendimize örnek aldık” ifadelerini kullanan Esmerer, “savaşa değil, seçime gidiyoruz. Yarın inşallah yine hep beraber olacağız” dedi.

“Kutuplaşma emperyalistlerin ekmeğine yağ sürer”

Bu üslubun Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmek isteyen emperyalistlerin ekmeğine yağ sürdüğünü söyleyen Esmerer, “seksen öncesi Türkiye’de kardeş, kardeşi, baba oğlu vurdu… 12 Eylül sonrası Kürt, Türk meselesi çıktı ve yine anarşiden terörden çok çektik. Dolayısıyla problemlerimizin en başta olan bir tanesi kutuplaşmadır.” dedi.

“İttifak yaptık, dinden çıkmadık”

Esmerer, Milli Görüş’ün geçmişte de birçok siyasi ortaklıklar yaptığını ve bunların bilinmesine rağmen bugün CHP ve İYİ Parti ile yapılan ittifakın özellikle AK Partililer ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ağır ifadelerle eleştirilmesinin hiç bir haklı yani olmadığını, yapmış oldukları ittifakla dinden çıkmadıklarını söyledi.

“Görünen o ki, 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı’nı seçemeyeceğiz”

İftar programının son konuşmacısı İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Abdullah Sevim oldu. Sevim, 24 Haziran’da İslam dünyasının ve İnsanlığın geleceği için çok önemli bir seçim yapacaklarını söyledi. Gelinen noktada, halkın 16 yıldır bu ülkeyi idare edenlerin daha fazla kendilerini idare etmelerini istemediğini söyleyen Abdullah Sevim, “mutlaka bir değişimin olması arzu ediliyor. İnşallah 24 Haziran’da milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri birlikte yapılacak. Görünen o ki 24 Haziranda Cumhurbaşkanı’nı seçemeyeceğiz. Çünkü 50+1 gibi bir zorunluluk var. Şu anda 50+1’i yakalayan her hangi bir aday söz konusu değil” dedi.

Kimler katıldı

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı’nın İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde vermiş olduğu iftar yemeğine katılan diğer isimler ise şunlar oldu:   

Koşmapınar Dernek Başkanı Mustafa Gökgöz,

Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) Asım Özdemir,

Gümüşsuyu Spor Kulübü Başkanı Şeref Kurtuluş,

BİSK Başkan Vekili Necati Kakıcı,

Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun,

Beykozlu Mesudiyeliler Derneği Başkanı Halim Okutan,

Beykoz Trakyalılar Derneği Başkan Vekili Aydın Kazancıoğlu,

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu,

Anadolu Gençlik Derneği Beykoz İlçe Başkanı Rıza Gik,

Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir,

Yeni Mahalle Spor Kulübü Başkanı Recai Çelik,

KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık,

Anadolukavağı Muhtarı Serdar Lüleburgaz,

Çamlıbahçe Muhtarı Necmettin Kahveci,

İncirköy Muhtarı Şevik Yavuzyılmaz,

Riva Muhtarı Mevlut Eren,

Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Aziz Öztürk,

Polonezköy Muhtarı Frederik Novvicki,

Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz,

Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu

Haber Merkezi

Beykoz’da şehit ailelerine Bayram ziyaretleri
Önceki Beykoz’da şehit ailelerine Bayram ziyaretleri
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (1 Yorum)

Cenk (6 yıl önce)

Saadet partisinin grup kuracak hatta fazlasi olacak şekilde Meclise milletvekili dahil etmesi siyasete yeni bir atmosfer kazandırip, milletimizin hayrına olacaktır. Başarılar.

Yorum Yaz