Kültür

Seksen iki yaşında dernek başkanı seçildi

Seksen iki yaşında dernek başkanı seçildi
2014.08.04 00:00
| | |
4407

Anadoluhisarı’nda kulüp başkanından sonra dernek başkanı da değişti.

Önceki hafta yapılan Olağanüstü Kongre ile kulüp başkanının değiştiği Anadoluhisarı’nda dernek başkanı da değişti. 

Mustafa Babuz’un Başkanlığını yaptığı Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma ve Yaşatma Derneği’nin Başkanlığı’na yapılan kongrede Dost Beykoz Yazarı da olan Avukat Ferda Kazancıbaşı seçildi. 

Divan Başkanlığı’nı Mehmet Tevfik Başar’ın yapmış olduğu kongrede, Abdullah Kazan veAli Can Katip üyelikleri yürüttü. Tek liste ile gidilen kongre öncesi Mustafa Babuz faaliyet raporunu sundu ve üyelerin oyları sonucu ibra edildi. 

Kongrede bir konuşma yapan Avukat Ferda Kazancıbaşı, 82 yaşında olduğunu ve bu yaşında bile dernek başkanlığına seçilmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. 

Bu yaşımdan sonra benim kaderimmiş. Ben çok mutluyum. Anadoluhisarı Kalkındırma Derneği turizmi amaç edinmiş, Beykoz ilçesinin tek derneğidir.” diyen Kazancıbaşı, “Anadoluhisarı Derneği, bölgenin özelliklerine uygun olan doğal, tarihsel, kültürel ve turistik değerlerini amaç edinmiş, bu doğrultuda alabildiğine emek ve faaliyet göstermiştir. Asıl konu ise genç kuşaklara eğitim hizmetleri sunmuştur. Sunulan eğitim hizmetleri 6 ay süreli, Turizm Bakanlığı’nın defalarca takdirlerine mazhar olmuş, binlerce öğrenci yetiştirmiş Türkiye genelinde modeller oluşturmuş bir eğitim derneğidir” şeklinde konuştu. 

Kazancıbaşı, “Hepimizin düşünceler doğrultusunda siyasi parti tercihlerimiz vardır, fakat Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği hep birlikte siyasi düşünceleri kapının dışında bırakarak içeri siyaset aktarmamıştır. Bu nedenden dolayı Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği 37 yıllık bir geçmişi geride bırakmıştır.”dedi. 

Anadoluhisarı bir turizm alanıdır 

Anadoluhisarı’nda turizm potansiyeli oluşturan üç unsur olduğunu ve bunarların; doğa, tarih ve kültürden oluştuğunu dile getiren Ferda Kazancıbaşı, “bunlar Anadoluhisarı’nda mevcut olan önemli gerçeklerdir. Anadoluhisarı, Beykoz’a turizm yönünden çok büyük katkılar sağlayan bir yaşam alanıdır” dedi. 

Ferda Kazancıbaşı, Tarihi Küçüksu Mesire Yeri’nin yeniden halk yaşamına geri kazandırılması için projeler üretmesi gerektiğinin altını çizerek, bunun ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi eliyle mümkün olabileceğini dile getirdi. 

Marmara Üniversitesi projenin önünü kesti. 

Geçmiş dönemlerde Beykoz Belediyesi Başkanlığı tarafından Küçüksu Mesire Yeri’nin projelendirildiğini ve “Osmanlıdan Cumhuriyete tarihi Küçüksu Mesire Yeri Belgeseli” adlı kitabın bu projede besin kaynağı olduğunu fakat kaydeden Kazancıbaşı, “bu projenin tam hayata geçirileceği aşamada Marmara Üniversitesi’nin karşıt projesi ortaya çıktı ve mesire yerinin hayata geçmesinin önünü kesti” şeklinde konuştu. 

Kongre sonunda ise “Meshir Silacılar” isimli grubun Türk Sanat Müziği konseri vardı 

Yapılan oylama sonucunda Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği’nin Yönetimi’ne şu isimler seçildi:

Dernek Başkanı Ferda Kazancıbaşı,

Başkan Yardımcısı Mustafa Babuz,

Başkan Yardımcısı Halit Recep Hisli,

Genel Muhasip Hüseyin Durmuş, 

Üyeler:

Gülişan Özdemir,

Selçuk Yılmazer,

Kezban Kasarcı,

Nihal Kır,

Gamze Özdemir,

Uğur Ayhan,

Mustafa Zodamalı,

Mehmet Başara,

Orhan Taga,

Cemaynur Demirbaş, 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Avukat Ferda Kazancıbaşı, Dernek Başkanı, Kongre, Mustafa Babuz, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"