Toplum

Şehit yakınları ve gaziler Beykoz’da doğayla buluştu

Şehit yakınları ve gaziler Beykoz’da doğayla buluştu
26.09.2017 18:22
| | |
3555

"Gazi ve Şehit Yakınlarımızla Tabiatta Bir Gün" etkinliği, Beykoz'daki Polonezköy Tabiat Parkı'nda düzenlendi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü'nün etkinliği, gazi ve şehit yakınlarını doğayla buluşturdu.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Şile Kaymakamı Salih Yüce’nin de katıldığı etkinlikte konuşan İstanbul Orman Bölge Müdürü Resul Doğan, son yıllarda ekoturizm ve tabiat turizminin yüksek bir ivmeyle artarak dünya genelinde devam ettiğini belirterek, "Biz de bu pastadan pay alma adına uygun alanlarımızı uluslararası boyutta tanıtma amacıyla bu tür etkinlikler yapıyoruz." dedi.

- Şehit çocuklarına bisiklet hediye edildi

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Gazi Önder Çelik, Çanakkale'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 1915'te kurduğu 102 yıllık köklü bir geleneğe sahip olan askeri bir dernek temsilcisi olarak ve burada bulunan şehit yakınları, terörle mücadelede yaralanmış kahraman gaziler ve aileleri olarak hep ahde vefa beklediklerini anlattı.

Çelik, "Evlatlarını vatan uğruna şehit vermiş anne ve babaların dört duvar arasında veya Edirnekapı Şehitliği'nde kendi kendilerine kalmalarını istemedik. Kahraman gazilerimiz yaralandıktan sonra uzun süre tedavi görüyorlar ve bu tedavilerine müteakip rehabilite olma ihtiyaçları var.” diye konuştu.

Etkinlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri ve Sanat Topluluğu Mehteran Takımı gösteri sundu, 15 şehit çocuğuna bisiklet hediye edildi, atlı gösteri yapıldı ve Polonezköy Sülün Üretim Merkezi'nde yetiştirilen sülünler doğaya bırakıldıktan sonra katılımcılar tabiat yürüyüşü yaptı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Gazi, Şehit, Tabiat, Polonezköy, Tabiat Parkı, Kaymakam, Ahmet Katırcı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"