Şehit polis parkını meslektaşları açtı

  • 0
  • 15947
Şehit polis parkını meslektaşları açtı
Şehit polis parkını meslektaşları açtı
Şehit polis parkını meslektaşları açtı
Şehit polis parkını meslektaşları açtı
Şehit polis parkını meslektaşları açtı

Beykoz Belediyesi tarafından yapılan Şahinkaya Şehit Polis Kamil Genç Parkı ve Poyrazköy Spor Aletleri Alanı, gerçekleştirilen törenlerle hizmete açıldı.

Şahinkaya Mahallesi’nde inşa edilen ve 1999 yılında Diyarbakır’da şehit düşen Beykozlu Polis Memuru Kamil Genç’in adının verildiği çocuk parkı ve Poyrazköy’de yapılan Spor Aletleri Alanı’nın açılışları, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül tarafından yapıldı.

Şahinkaya Şehit Polis Kamil Genç Parkı açılışına Başkan Ergül’ün yanı sıra İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Salih Körşen, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Belediye Başkan Yardımcıları, Mahalle Muhtarı Hayri Nalbantoğlu, çok sayıda polis memuru ve Şahinkaya Mahallesi sakinleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, “Memleketimize hizmet etmiş vefakâr insanların isimlerini yaşatmak bizlerin boynunun borcudur” diyerek parkın yapımında emeği geçenleri kutladı. Çocuklara da seslenen Ergül, parkın artık kendilerinin olduğunu ve korumaları gerektiğini söyledi.

İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak da yaptığı konuşmada şehit polisin adının yaşatılmasının kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirterek, Başkan Ergül ve ekibine anlamlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Bu vatan için canını hiç düşünmeden siper eden Şehit Polis Kamil Genç’in adının bu park ile ebediyen unutulmayacağını kaydeden Müdür Boydak sözlerini İstiklal Marşı’nın bir dörtlüğüyle tamamladı.

Ergül’e vatandaş ilgisi

Burada Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e  vatandaşlar yoğun ilgi göstererek, bölgelerinde ki bazı sorunlarla ilgilenmelerini istedi. Vatandaşların talepleri üzerine yollarda bazı incelemeler yapan Ergül, sorunların çözümü konusunda gerekenlerin yapılacağını belirtti. Muharrem Ergül, yolların yanı sıra bazı evlere de giderek ev sahiplerinden bilgi aldı. İki çocuğunun da öğretmen olduğunu söyleyen bir ailenin evine giden Ergül’e evlerinin harap halini gösteren vatandaşlar, çocuklarına yatırım yaptıklarını ve iki çocuklarının öğretmen olduğunu belirttiler. Ergül, bunun üzerine ev sahiplerine,“eğer evinizi tadilat yapmak isterseniz yasal olarak size izin veririz evinizi yaparsınız” dedi.

Poyrazköyde Spor Aletleri Alanı

Poyrazköy’de yapımı tamamlanan Spor Aletleri Alanı açılış törenine ise Başkan Ergül, Başkan Yardımcıları, Poyrazköy Muhtarı Ahmet Ersoy ve köy sakinleri katıldı.

Poyrazköy’e 4 yıllık süre zarfında önemli yatırımlar yapıldığına dikkat çeken Ergül, önemli bir tatil yöresi olan mekânın yollarının asfaltlandığını, cadde ve sokakların temizliğinin muntazam olarak yapıldığını hatırlatarak, artık Spor Aletleri Alanı ile spor da yapılabileceğini söyledi. Ergül ayrıca Beykoz genelinde sürdürülen yeşil alan ve park çalışmalarının devam edeceğini de kaydetti.

Haber Merkezi

Önce denetledi, sonra konuk etti
Önceki Önce denetledi, sonra konuk etti
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz