Şehit Murat Akdemir'i binlerce Beykozlu uğurladı

  • Güncelleme: 09.03.2020 13:55
  • Okunma: 72591 kez
  • Yorum: 0
Türk Demokrasisi için mücadele ederken şehit düşen Murat Akdemir, gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Şehit Murat Akdemir'i binlerce Beykozlu uğurladı

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi askeri darbe yapmaya çalışan kişilere 'dur' demek için sivil olarak tankların karşısına çıkan Beykozlular'dan 3'ü hayatını kaybetmişti.

Dost Beykoz'un da haberini yaptığı Küçüksu'daki Dünya Dürüm'ün işletmecisi 27 yaşındaki Murat Akdemir, Küçüksu'daki Hacı Zihni Gürler Cami'nde kılınan Öğle Namazı'na müteakip düzenlenen törenle toprağa verildi. Beykoz'dan binlerce kişinin katıldığı Cenaze Namazı'nın ardından Şehit Murat Akdemir'in naaşı, Kandilli Mezarlığı'nda ebediyete teslim edildi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de katıldığı cenaze töreni öncesi Hacı Zihni Gürler Cami'nde Öğle Namazı kılındı. Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş'ın vaaz verdiği ve öncülük ettiği Öğle Namazı sırasında Beykozlular, Cami'ye ve avlusuna sığmadı. Binlerce Beykozlu yer yokluğundan dolayı Öğle Namazı'nı Cami'de eda edemezken, avluda bulunanlar da secde sırasında birbirlerinin sırtına yaslanmak zorunda kaldı. Cenaze töreni başladığında ise binlerce Beykozlu aynı anda saf durdu ve Müftü Hüseyin Demirtaş'ın sorusuna "Helal olsun!" diyerek yanıt verdi.

'Kaymakam Katırcı ve Başkan Çelikbilek gözyaşlarını tutamadı'

Cenaze töreni sırasında yapılan duygu yüklü konuşmaları dinleyen Beykozlular, bu sırada ayakta durmakta güçlük çekti. Törenin sonunda Müftü Hüseyin Demirtaş tarafından icra edilen duaya tüm cemaat tek ses olarak "Amin" derken, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın bir aralık hıçkırarak ağladığı gözlendi.

Tören boyunca metanetli ve dik duruşunu korumaya çalışan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de zaman zaman engel olamadığı gözyaşlarını sildi. "Ya Allah Bismillah Allahu Ekber!" sesleriyle omuzlanan Şehit Murat Akdemir'in naaşı tekbir sesleriyle Kandilli Mezarlığı'na götürüldü ve burada defnedildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz