Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret

  • 0
  • 7853
Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret
Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret
Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret
Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret
Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret
Şehit Beldesi Çukurkuyu'dan Beykoz'a ziyaret

Şehit Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'nin Bor ilçesi Çukurkuyu Belde Belediye Başkanı İleri Koçak Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı ziyaret etti.

Beykoz Hükümet Konağı'nda gerçekleşen ziyarette karşılıklı iyi niyet dileklerinin ifade edilmesinin ardından Kaymakam Katırcı, "hemşerilerimi Beykoz'da görmekten mutluluk duydum" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Fethullahçı Terör Örgütü'nün Türkiye'yi ele geçirme teşebbüsü sırasında, rütbeli bir subayı vurarak teşebbüsün seyrini değiştiren sembol isimlerden olan Ömer Halis Demir'in aynı zamanda arkadaşı ve komşusu olan İleri Koçak'ın Kaymakam Katırcı'yı ziyareti sırasında duygusal anlar yaşandı...

15 Temmuz'da FSM Köprüsü'nde yaşadıklarını ve çekilen görüntüleri Başkan Koçak ile paylaşan Kaymakam Katırcı, konuğuna Beykoz'a özgü bir çeşmi bülbül hediye etti.

Konuk Belediye Başkanı İleri Koçak ise Şehit Ömer Halisdemir'in Babası Hasan Hüseyin Halidemir'in selamlarını getirdiğini ifade ederek, Kaymakam Katırcı'ya üzerinde Şehit Halisdemir'in fotoğrafının olduğu bir plaket verdi. İkili daha sonra Beykoz Hükümet Konağı'nın girişinde Şehitler Köşesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi...

Başkan Çelikbilek'i de ziyaret etti...

Beykoz'da Şehit Ömer Halisdemir'in adının verildiği, Şahinkaya Ömer Halisdemir Ticaret Meslek Lisesi'ni de ziyaret eden Çukurkuyu Belediye Başkanı iler Koçak, buradan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in makamına geçti.

Başkan Çelikbilek'e de şehit babasının selamlarını ileten Başkan Koçak, "Beykozlular yaşadığımız zor günlerde bize çok destek oldu. Türkiye'nin her bölgesinden bir milyonu aşkın insan şehidimiz Ömer Halisdemir'ın Çukurkuyu'daki kabrini ziyaret etti" dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, "Şehit Ömer Halisdemir'in Türk milletinin gönlüne kazındığını ve 15 Temmuz gecesi kendini feda etmesi, Türkiye'nin ve Türk milletinin geleceğini belirleyen anlamlı ve tarihi bir duruş olmuştur... Ömer Halisdemir'in duruşu Türk gençliğini derinden etkilemiş ve ülkeye sahip çıkmanın ne demek olduğunu anlatmakla kalmayıp, bedelini ne olduğunu da açıkça ortaya koymuştur" dedi.

Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıoğlu'nun eşlik ettiği Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ve konuğuna teşekkür ederek, Çukurkuyu halkına selam söylemesini istedi.

Haber Merkezi

CHP Beykoz Yöneticilileri 'hayır' için çalışıyor...
Önceki CHP Beykoz Yöneticilileri 'hayır' için çalışıyor...
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz