Şehit aileleri Beykoz’da savaş gemisinde ağırlandı

  • 28.09.2019 19:15
  • Güncelleme: 28.09.2019 19:43
  • Okunma: 11171 kez
  • Yorum: 3
Preveze Deniz Zaferi'nin 481. yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü kutlamaları çerçevesinde Beykoz’da savaş gemileri ziyarete açıldı.
Şehit aileleri Beykoz’da savaş gemisinde ağırlandı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın koordinesinde düzenlenen etkinliklerde İstanbul Boğazında demirleyen 9 savaş gemisinde Şehit aileleri ve gaziler öğle yemeğinde ağırlandı. 

Preveze Deniz Zaferi'nin 481'inci yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü nedeniyle İstanbul'un çeşitli limanlarına yanaşan savaş gemileri saat 10.00 ile 19.00 arasında vatandaşlarının ziyaretine açıldı.

İstanbul'da Kuruçeşme, Büyükdere, Sarayburnu, Dolmabahçe, Moda ve Beykoz limanlarına yanaşan TCG Kemalreis, TCG Turgutreis, TCG Salihreis, TCG Büyükada, TCG Heybeliada, TCG Atak, TCG İmbat, TCG Akın ve TCG Işın isimli askeri savaş gemilerinde şehit aileleri ile gaziler onuruna yemek verildi.

Gezi sırasında ziyaretçilere, refakatçi personel tarafından gemilerin yapım yıl ve yerleri ile imkan ve kabiliyetleri hakkında bilgiler de verilirken, ziyaret eden çocukların ve vatandaşların gemi ve denizcilik mesleği konusundaki soruları Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personelleri tarafından cevaplandırıldı.

Gemileri ziyaret eden çocuklar heyecanlı olduklarını ilk kez bir savaş gemisini ziyaret ettiklerini, açık denizde olmanın keyifli bir deneyim olduğunu söyledi.

Ziyaretçiler, botlarla gemilere taşınırken, günün anısına rozet ve peç hediye edildi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

Ne önemi var (3 yıl önce)

Şehit ailerimiz dışında bhailgileri olan elitlerde gemimizi askerlerimizi görmüşler lakin bizde görmek isterdik

Ne önemi var (3 yıl önce)

Şehit işleriniz dışında bilgilendirilen elitler resim ve videolar atmıslar ne olurdu vatandaşa bilgi verilsetdide bizde görseydik askerimizi

Murat sakal (3 yıl önce)

İnsan Beykoz iskelesine bir bilgilendirme panosu asar,bilgi verir ziyaret saatleriyle ilgili

Yorum Yaz