Şef Nevin Çalışkan'ın 2018 konserleri başladı

  • 03.05.2018 13:46
  • Güncelleme: 03.05.2018 13:51
  • Okunma: 7665 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Belediyesi'nin himayelerinde her yıl gerçekleştirilen musiki konserlerinin bu yıl ki açılışı yapıldı.
Şef Nevin Çalışkan'ın 2018 konserleri başladı

Beykoz Belediyesi'nin himayesinde ve Şef Nevin Çalışkan'ın öncülüğünde düzenlenen musiki konserlerinin bu yıl ilki gerçekleştirildi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 2018 Bahar Konseri'ne Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve eşi Fatma Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, Beykoz Belediyesi 4. Dönem Belediye Başkanı ve Dost Beykoz Başyazarı Muharrem Ergül, Beykoz Kent Konseyi Başkanı ve Meclis Üyesi Emin Yavuz ile eşi Saliha Yavuz, Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden TRT Sanatçısı İbrahim Can, Beykoz Gençlik Meclisi Genel Sekreteri Abdulkerim Avşar ve Başkan Yardımcısı Mert Tan, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, STK Temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yaklaşık üç saat süren konserde Türk Sanat Musikisi'nin sevilen parçaları seslendirildi. Üç bölüm halinde gerçekleştirilen konserin ilk bölümüne Mahur Fasıl ismi verilirken, 'Peşrev, Badeler Döndükçe Artar, Hala Kanayan Kalbimi Aşk Ateşi Dağlar, Aşıka Bağdat Sorulmaz, Saba Tarfı Vefadan Peyam Yok Mu, Ben Güzele Güzel Demem, İndim Yarin Bahçesine, Bahar Pembe Beyaz Olur, Şu Güzele Bir Bakın, Şimdi Bahara Erdim, Çek Küreği Güzelim Uzanalım Göksu'ya, Beyoğlu'nda Gezersin, Yemenimde Hare Var' isimli parçalar seslendirildi.

Bu arada bir konuşma yapan Şef Nevin Çalışkan, katılımcıların isimlerini tek tek sayarak hoş geldiniz dedi.

Beykoz Sefası adı verilen ikinci bölümde ise Münir Nurettin Selçuk, Tatyos Efendi, Mustafa Günay, Orhan Gencebay, Mahsuni Şerif gibi yıllardır adı unutulmamış sanatçıların bestelerine yer verildi.

Nihavend, Kürdi, Uşşak makamlarında 'Yollarda Aradım İzlerini, Kalamış,Vur Gitsin Beni, Yunuslar Dizi Dizi, Gamzedeyim Deva Bulmam, Akşam Olur Karanlığa Kalırsın, Kaşların Arasına Domdom Kurşunu Değdi, Batsın Bu Dünya' isimli parçalar seyirci koltuğunda oturanlarla birlikte seslendirilerek hafızalardan silinmeyecek anlara sahne oldu.

Bu bölümde TRT Sanatçısı İbrahim Can'ın düzenlemesini yaptığı Yunuslar Dizi Dizi parçasının ardından Can sahneye davet edildi ve bir şarkı da kendisi söyledi. İbrahim Can'a teşekkür çiçeğini Şef Nevin Çalışkan takdim etti.

Son bölüme geçilmeden önce Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'ya ise teşekkür çiçeğini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek takdim etti.

Çelikbilek, "Her şey çok güzel ilerliyor şu anda, emeği geçenlere teşekkür ederim. İlgi de gayet güzel konserlerimizin sayısını arttırmalıyız" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'da bir şarkı söyledi ve yine bir şarkı için koroya dahil oldu.

2018 Bahar Konseri'nin Müzikanto adı verilen üçüncü ve son bölümünde Muazzez Kafa, Nasip Kasap, Barbaros Eskin, Raci İzci, Hüseyin Tuna, Nilay Hamzaçebi ve Tuncay Ünde performanslarını sergiledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

ferit demir (4 yıl önce)

orhan babanın yazıklar olsun şarkısının videosunu koysanız iyi olurdu, okuyan müthiş okudu.

Yorum Yaz