Güncel

Sedat Simavi Okulu'nda maymun alarmı

Sedat Simavi Okulu'nda maymun alarmı
2014.09.17 00:00
| | |
5974

Beykoz'da Sedat Simavi İlköğretim Okulu'nun bahçesine giren maymun, heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Öğrencilerin teneffüste olduğu sırada ortaya çıkan maymunun nereden geldiği anlaşılamadı. Maymunu yakalamak için okula gelen itfaiye ve belediye ekipleri başarılı olamadı. Daldan atlayan kaçak maymunun sahibi de ortaya çıkmadı. 

Öğrenciler için eğlenceye dönüşen sevimli maymun, İbrahim Paşa Caddesi üzerindeki Sedat Simavi İlköğretim Okulu'nda ortaya çıktı. Tenefüs sırasında kantinin çatısına çıkan maymun öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu sırada bir öğrenci kumanya olarak okula getirdiği muzunu maymuna verdi. Muzu alan maymun da okulun arkasındaki ağaçlık alana kaçtı. Hayvanın öğrencilere zarar verebileceğini düşünen öğretmenler ise itfaiye ve belediye ekiplerine haber verdi. Yakalamak için seferber olan ekipler, ağaçlık alana kaçan maymunu bulamadı. Daha sonra bir villanın bahçesinde ortaya çıkan maymunun bahçedeki meyvelerden yiyerek beslendiği görüldü. Okul bahçesinde toplanan öğrenciler de yavru maymunu görmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Bazı öğrenciler duvarlara tırmanarak maymunu yakalamaya çalıştı.

Gazetecilere açıklama yapan okul görevlisi Turgut Topçu, "Yaklaşık bir haftadır buralarda geziyor. Bazen okulun bahçesine giriyor. Ben ve çocuklar elimizle besliyoruz. İnsanlardan kaçmıyor. Bazen çocuklara zarar verir diye korkuyoruz. Biraz önce yine geldi. Şimdi ağaçlık alanda bekleniyor.' dedi. Maymunu çok sevdiğini söyleyen bir öğrenci,' Çok sevimli bir hayvan. Hergün okula geliyor. Biz muz veriyoruz. Bahçede geziyor" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Sedat Simavi İlköğretim Okulu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"