Sedat Peker: ‘Vahşice ölmelerini istiyorum!’

  • 2015.02.15 00:00
  • Güncelleme: 15.02.2015 00:11
  • Okunma: 93583 kez
  • Yorum: 10
Beykoz'un tanınmış işadamlarından Sedat Peker, Tarsus'ta yaşayan ve hunharca katledilen Özgecan'ın katillerine ateş püskürdü.
Sedat Peker: ‘Vahşice ölmelerini istiyorum!’

1950 ve 1960'lı yıllarda psikolojide hümanizm ekolünün sembolü olan ve Amerikan Hümanist Derneği tarafından 'Yılın Hümanisti' ödülünü alan ünlü Psikoloji Profesörü Abraham Harold Maslow'un kitaplarını da okuduğunu kaydeden Peker, toplumdaki kimi insanlara 'hümanist' bir şekilde bakamadığını itiraf etti. Özgecan Aslan olayını duyduğunda 20 yıl öncesine döndüğünü anlatan Beykozlu İşadamı Sedat Peker, 1994-1995 yıllarında, o dönemin Orgeneralleri’nden birisinin yaverinin kızını, eski kocasının düzenlediği bir kumpastan nasıl kurtardığını da ayrıntılı bir şekilde anlattı. Özgecan Aslan'ın katillerinin ölmelerini istediğini de dile getiren Sedat Peker, "Bu kişilerin ölmelerini istiyorum. Hem de normal bir şekilde ölmelerini değil, vahşice ölmelerini istiyorum" dedi. Düşüncelerini sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta dile getiren Peker, takipçilerine de "Yani okuduklarım beni ilkellikten kurtaramamış…" itirafında bulundu.

Sedat Peker, sosyal paylaşım sitesini etkin bir şekilde kullanan ünlülerden birisi... Beykozlu İşadamı, gittiği yerleri ve gördüklerini hem fotoğraf hem de yazıyla takipçileriyle paylaşıyor. Yaklaşık 1 milyon takipçisi bulunan Sedat Peker adına takipçilerinin açtığı sayfalar da bir hayli fazla... İnternette 'Sedat Peker' adını taşıyan ve Peker'e yönelik sevginin dile geldiği yüzlerce grup ve forum oluşturulmuş durumda...

‘Sedat Peker’den 20 yıl sonra gelen itiraf…’

Beykozlu İşadamı Sedat Peker, son iki gündür Türkiye'nin gündeminin 1 numarası haline gelen Özgecan Aslan cinayetine de sessiz kalmadı ve düşüncelerini takipçileriyle paylaştı. Yaklaşık 20 yıl önce kardeşi Atilla Peker ile birlikte içine girdikleri bir olayı da anlatan Sedat Peker, o zamanlarda bir orgeneralin kendisinden yardım istediğini söyledi. Orgeneralin yaverinin kızının, son derece iğrenç bir tehditle karşı karşıya kaldığını öğrendikten sonra 'biraderim' dediği kardeşi Atilla Peker ile harekete geçtiğini ifade eden Sedat Peker, söz konusu olayla ilgili olarak şunları anlattı:

"1994 veya 95 senelerinde (o tarihlerde çok yakın görüştüğüm) bir dostumla sohbetimizde o dönemin en kudretli bir-iki orgeneralinden birinin (daha önceden kendisini tanıdığım bir paşa) benden geçmişteki yaverinin kızının başına gelen bir konudan dolayı yardımcı olmamı istediğini iletti. Bu notu ileten dostumuzla beraber bahsi geçen orgenerali arayarak konuyla ilgileneceğimi söyleyip, saygılarımı ileterek, telefonu kapattım.

O gün benim ilgilenmem gereken başka bir konu olduğu için biraderim olan Atilla Peker ve birkaç arkadaştan bu konuyla ilgilenmelerini rica ettim. Konuyu kısaca anlatmak istersem; Paşa’nın yaverinin kızı eşinden ayrılmış. Eşi ayrıldıktan sonra tekrardan eski hanımıyla cinsel ilişkiye girmek istediğinde bayan tarafından reddedilince zorla eski eşinin çırılçıplak fotoğraflarını çekmiş. Ayrıca da zorla cinsel ilişkiye girerken de yakın çekimden bunu fotoğraflamış.

Peker: “Hemşerim de olsa, Rizeli de olsa cezasını çekmeliydi!”

Bu konuyla ilgili Sayın Paşa, Valiyi, Emniyet Müdürünü arayıp, konuyla ilgilenmelerini rica etse de resimler bulunamadığı için şahıs her defasında gözaltına alınarak, serbest bırakılmış. Biraderim Atilla Peker, benimle fikir istişaresi yapmak istediğinde ve bana ne tür bir şey yapmak gerekir? Diye sorduğunda; "Benim adalet anlayışımı biliyorsun. Bir insan hangi kötülüğü yaparsa onun aynısını yaşamalı." demiştim. Ayrıca kardeşimi de uyarmış; "Adamın hemşerimiz olması (adam maalesef ki Rizeliydi) çekeceği cezaya asla engel olmamalıdır." diye de fikrimi beyan etmiştim (Hemşerilerime karşı hassasiyetim olduğunu herkes bildiği için bu uyarıyı yapma gereği hissetmiştim).

Biraderim bu şahsı o günün şartlarıyla kendi metotlarını kullanarak, ikna edip, resimleri ele geçirmiş (Negatiflerini de almayı unutmamış). Kadına zorla tecavüz ederken, 3. bir kişiye yani arkadaşına resimleri çektirdiği içinde haliyle daha çok sinirlenmişler. Bu sebeple davranışları maalesef ki daha sert ve kanlı olmuş."

'Fotoğraflar yanlış adrese gidince...'

'Paşa' dediği Orgeneralin yaverinin kızını tehdit eden eski kocasının kanlı fotoğraflarını, 'yüreği serinlesin' diye yaverin kızına gönderdiğini dile getiren Sedat Peker, fotoğrafların bir yanlışlık sonucu Orgenerale gittiğini anlattı. Fotoğrafları gören Paşa'nın 'şoke olduğunu' öğrendiğini belirten Beykozlu İşadamı Sedat Peker, şunları kaydetti:

"Bedava cinsel ilişkiye girmek için eski karısına bunları reva görenin aynı duyguyu yaşaması içinde adama buraya yazsam herkese çok enteresan gelecek şeyler yaparak, resimlerini de çekip, bana getirdiler. Önce bayanın resimlerini bakmadan zarfın ağzını kapatarak, kendisine yolladım. Adamın olduğu resimler tabi ki çok korkunçtu. Yerde yatan çıplak bir adam ve her tarafı kan revan içinde. Ben bu resimlerinde bayana gitmesini istemiştim. Çünkü ruh sağlığı yaşadıklarından dolayı çok bozulmuştu.

Hiç değilse biraz yüreği soğusun istemiştim. Ancak arkadaşlar yanlış anlayarak, Paşa ile ortak dostumuz olan beye verip, resimleri yanlışlıkla Paşaya yollamışlar. Sayın Paşa, yaşının büyük olması ve resimlerdeki görüntünün çok vahşi olmasından dolayı önce biraz rahatsızlık geçirerek sandalyesine oturmuş, ancak sonrasında kendine gelince bana telefon açarak. Sedat Bey, ben bu adama engel olmak için kanunun her maddesini uygulatmaya çalıştım. Ancak hiçbir işe yaramadı (Kendisi çok beyefendi bir insan olduğu için bana Reis bey diye hitap ederdi). Reis bey, bence bu tip insanlara uygulanması gereken ceza işte böyle olmalıdır demişti.

Silahlı Kuvvetlerin 2 numarası olacak kadar üst kademedeki bir komutan böyle bir yorum yaparak, teşekkür etmişti. Mağduriyete uğramış olan bayan, o zaman minnettar olduğunu belirten teşekkürlerini inanılmaz mutlu bir şekilde iletmişti ve kızın babası olan Yaver Bey, sevinçten resmen çılgına dönmüştü."

Sedat Peker'den 'zamanaşımı' vurgusu...

Konuşmasını yaşadığı olayla ilgili olarak harekete geçecekleri uyararak devam eden Sedat Peker, 1995 yılında gerçekleşen bu olayın üzerinden 20 yıl geçtiğini ve yaptıklarının 'zamanaşımına' uğradığını belirtti. Özgecan olayını duyduğunda kendi iç dünyasında yaşadıklarını da samimi bir şekilde dile getiren Beykozlu İşadamı Sedat Peker, şöyle dedi:

"Farkındayım bu yazıyı okuyanların bazıları yaşanılanları çok ilkel bulmuş olabilir. Ancak devletin verdiği cezalar, ürettiği çözümler yeterli gelmezse toplumun bu gibi durumlarda uygulamak isteyeceği cezalar ilkellik ve vahşilik değildir. Kendilerince hak arayışıdır, adalet arayışıdır.

Bu haberi okuduktan sonra başıma iş açmayı düşünen benden hoşlanmayan devlet görevlileri olabilir. Onlara söyleyeceğim hiç boşuna zahmet etmemeleridir. Çünkü olayın meydana geldiği tarih, 1995 yılıydı. O zamanki kanunlara göre yapılan eylemin zaman aşımı 7,5 seneydi. Aradan geçen 20 senede kanunlarımıza göre cinayet suçu dâhil tüm suçlar zaman aşımına uğruyor (Gördüğünüz gibi en az bir avukat kadar kanunları da artık ezberledim).

O tarihten bugüne kadar hümanist psikolojinin en önemli isimlerinden olan Rotterdamlı Erasmus'un hayatını inceledim. Ya da ne bileyim psikiyatrik sorunlarda tedavi yöntemi olarak hümanist psikoloji kuramını bulan Abraham Maslow'un tüm öğretilerini de okudum. Ancak ben kendi şahsımda bir ilerleme kat edemedim. Özgecan kardeşimin olayını duyduğum an, tekrardan 20 sene önceki duygularım kabardı. 'Adalet istiyorum!' dedim. 'Bu kişilerin ölmelerini istiyorum. Hem de normal bir şekilde ölmelerini değil, vahşice ölmelerini' dedim (Yani okuduklarım beni ilkellikten kurtaramamış).

Cinayetle sonuçlanmış cinsel suçlarda idam uygulanır kanunu, tek madde halinde geçirilirse buna ülkemizde hiç kimsenin karşı çıkmayacağını düşünüyorum. Ya da şu soruyu kendimize sormalıyız: Sadece bu olaylar yaşandığında bağırıp, çağırarak, birkaç gün sonrasında da normal olarak hayatımıza devam mı edeceğiz?"

Haber Merkezi

Yorumlar (10 Yorum)

Onur (3 yıl önce)

05335924573 seneler önce hatırladığım kadarı ile dragosta tanışma fırsatım oldu abiyle ama siyasi görüşümüz dünya görüşümüz farklı olduğundan belki bizi istemez diye düşündüm ama herzaman anlatırım yiğitliğini eleştri alsamda bi konu hakkında görüşmek isterim müsaitse

Adem (5 yıl önce)

Reisim adanadan adem ben 23 yaşındayım reisim.genç yaşta her şeyimi kaybettim.bi 10 dk nızı ayıtıp konuşma şansım olursa acil ihtiyacım var be reisim 05355679290

Murat cakir (5 yıl önce)

Gariban babasi reisim adim murat 30yasindayim yillardir size ulasmak elinizi opmek istiyorum allah rizasi icin bunu bana saglayin en azindan sesinizi duymak bile yeter umudumu yitirmicem size ulasmak istiyorum benim hayalimi gerceklestirin neolur ALLAH TUM MUSLUMAN ALEMİNİN YARDİMCİSİ OLSUN BİR UMUTTUR YASAMAK SAGOLUN VAROLUN REİSİMM 05445442725

şenol şen (6 yıl önce)

SELAMUN ALEYKUM ALLAHIN RAHMETI BEREKETI SOHBETI PEYGAMBER (SAV)EFENDIMIZIN DUASI EHLI BEYTININ SELAMI UZERINE OLSUN. REİSİM BENİM SENDEN O YUCE YUREGINDEN BİR İSTEGİM VAR. BENİM ADIM SOYADIM ŞENOL ŞEN BENİM EŞİM 2 SENEDIR AKALAZYA HASTASI VE HASTALIKTAN DOLAYI YEMEK YIYEMIYOR SIVI İÇEMİYOR YEDIĞINI İÇDİĞİNİ CIKARTIYOR TEDAVISI VAR ANCAK BUNU YAPAN DOKTORLARDA ÖZELDE OLDUGU İÇİN 21 VE 28 BİN TL ÜCRET TALEP EDIYORLAR 100 BİNDE BİR KİŞİDE GÖRÜLEN BİR HASTALIKMIŞ BU SEBEBTDEN SENDEN YARDIM İSTİYORUM BİLİYORUMKİ SEN AİLESINE SEVDIĞINE VATANINI SEVENE SAYİP CIKARSIN REİSİM BENİMDE ELİMDEN TUTARMISIN EŞİMİİN SAGLIĞNA KAVUSMASINA YARDIMCI OLMANI ÖNCE ALLAHIMDAN SONRA SAHSINDAN NIYAZ EDERİM... ŞENOL ŞEN 0553 623 02 24

İrfan (6 yıl önce)

Selamun aleyküm güzel insan benim tek derdim senle 15 dakika sohbet edeyim bir bardak çay içeyim isterse sonra öleyim seni o derece seviyorum rabbim seni korusun herşey gönlünce olsun sağ kolumda ismin yazılı reis telofonumda foton duvar kağıdı seviliyosun koca reiss 05367633480

Özkan (6 yıl önce)

Selamınaleyküm inandığım için yıllarca işkenceler çektim yaşım 30 hala bnmle uğraşıyor herşeyime engel oluyorlar allahtan başka kimsdn yardım istemekten utandım ama onlar birlikken bize ayrı olmak yakışmaz inananlar olarak abi 0536 950 09 41

Murat (6 yıl önce)

Merhaba abi ben murat abi bana yardımcı olur musun allah için abi nolur sun bana yardım et

Ferhat Candan (6 yıl önce)

Selamın aleyküm TÜRK olmanın gurur ve şuurunu İSLAMİYETİN ahlak ve Faziletini özünde hisseden değerli abim. Ben mersinden Ferhat Candan sizinle görüşmemi gerektiren acizane bir durumda yim mahçup durumda aramanızı bekliyorum.0551 597 2023

Dinçer (6 yıl önce)

Selamu aleyküm sedat bey benim size acilen ihtiyaçm var allaha için aramanızı bekliyorum bir abim olarak 05535984936

bahri (6 yıl önce)

ben ordu fatsalıyım sedat bey annemi babamı kaybettim istanbula geldim ama ne gidecek biyerim var nede çalışcam bi yer ne iş olursa olsun yaparım 05365434533

Yorum Yaz