Sedat Peker: ‘Siyasete atılmayacağım!’

  • Güncelleme: 17.03.2020 16:05
  • Yorum: 0
Beykozlu İşadamı Sedat Peker, Ankara'da merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti ve Kur'an okuttu.
Sedat Peker: ‘Siyasete atılmayacağım!’

Vasiyeti üzerine Altındağ'da bulunan Taceddin Dergâhı'na defnedilen Muhsin Yazıcıoğlu'nu ziyaretinde konuşan Sedat Peker, "Gençlik yıllarımızın efsane ismi" dediği Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrine gelişinde kendisini yalnız bırakmayan kalabalığa teşekkür etti ve "Öncelikle buraya kadar gelerek Kur'an ziyatefine iştirak ederek, Hocaefendilerin duaların amin diyerek bu kabirde yatmakta olan büyük dava adamı bizim geçnçlik yıllarımızın efsane ismi Muhsin Yazıcıoğlu'nun ruhunu onurlandırdınız. Benim davetim üzerine buraya gelerek de beni,m şahsımı onurlandırdınız. Yüce Allah da her daim sizin ve sevdiklerinizin onurunu yüksekte tutsun" diye konuştu. MHP MYK Üyesi Şefkat Çetin'in yanı sıra MHP'li diğer üst düzey yöneticileri de eleştiren Peker, siyasete girmeyi geçmişte hiç düşünmediğini ve gelecekte de asla siyasete girmeyeceğini açıkladı.

Sedat Peker: “Vatanseverliği sadece Yüce Allah belirler!”

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret eden Sedat Peker'e destek olmak için gelen yoğun kalabalık izdihama neden oldu. Kur'an Tilaveti'nin ardından bir konuşma yapan Sedat Peker, Ezan'ın okunması sırasında konuşmasına ara verdi ve bitiminde de hitabını sürdürdü. Birkaç hafta önce Abdullah Çatlı'yı anma etkinlikleri dolayısıyla Nevşehir'de olduğunu hatırlatan Sedat Peker, bu ziyaretin sonrası hakkında söylenen sözlere de sert tepki verdi. Vatanseverliği Allah'tan başka kimsenin belirleyemeyeceğini vurgulayan Beykozlu İşadamı, şunları söyledi:

"Kıymetli Dostlarım, Kıymetli Kardeşlerim... Bildiğiniz üzere 5-10 gün evvel cennet mekân Abdullah Çatlı başkanı anma etkinlikleri için Nevşehir'e gittik. Sizler gibi çok değerli on binlerce arkadaşımız oraya da iştirak etti. Dualar edildi, sohbetler yapıldı. Türk-İslam davasının sadece kendilerinin olduğunu zanneden MHP üst yönetimi bir açıklama yaptırarak oraya katılan on binlerce kişinin milliyetçi olmadığını, vatansever olmadığını, ülkücü olmadığını söylemiştir.

Kıymetli Dostlarım, Kıymetli Kardeşlerim... Bizim milliyetçiliğimizi, bizim vatanseverliğimizi Yüce Allah'tan başka hiç kimse belirleyemez. Belirleyebilecek tek makam, Yüce Allah'ın makamıdır. Hele ki, siyonist İsrail'in uluslararası politikalarının takasına binmiş olan Şevkat Çetin ve arkadaşları asla belirleyemezler…"

‘Sedat Peker, bir Gazi’nin elini öptü’

Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyareti sırasında bir Gazi'nin elini öptüğünü son anda fark ettiğini ve bunun ardından Gazi'nin elini bu kez kendisinin öptüğünü söyleyen Sedat Peker'e kalabalık arasında bir kişi "Allah senden razı olsun Reis" diye seslendi. Şehit aileleri ve gazilerin saygıyı hak eden kimseler olduğunu anlatan Peker, şöyle dedi:

"Biraz önce geldiğimde kalabalığın içinde fark edemedim. Yanımda bulunan Gazi arkadaşım elimi öptü. Ben de hemen mukabele ederek kendisinin elini öptüm. (Kalabalık içinden ‘Allah senden razı olsun Reis’ sesleri…). Allah sizden razı olsun. Eğer ki hürmet gösterilecek birileri varsa onlar şehit aileleridir. Eğer saygı gösterilecek birileri varsa onlar gazilerimizdir. Başbuğ cennet mekân Alparslan Türkeş'in vefatından sonra Türk-İslam davası maalesef ki, MHP üst yönetimi tarafından layıkıyla insanlara anlatılamamış ve mücadele sağlanamamıştır.

Sedat Peker: “Bu ülkeye hizmet edenlere hizmet etmek: Şereftir!”

Biraz önce söylediğim gibi tekrar söylüyorum: Onların söylemiş oldukları, benim siyasete girmek için MHP'ye saldırdığım veya tahliye olurken bu sözü vererek tahliye olduğum söylentisi, sadece komediden ibarettir. Ben 10 sene boyunca cezaevinde yatarken tanık olarak girdiğim davada, sanık olarak 10 sene yattım. Yine de kendi doğrularım haricinde hiçbir şey söylemedim. Ne bugün, ne yarın, ne de gelecekte hiçbir surette de siyasete atılmayı düşünmüyorum. Bu ülkeye hizmet edenlere hizmet etmek bizim için şereftir kardeşlerim. (Bu sırada Ezan okunuyor ve Peker konuşmasına ara veriyor)

Kıymetli Arkadaşlarım… Belki buraya yeni gelen arkadaşlarımız için tekrar bir açıklama yayınlayıp buraya katılanların da ülkücü olmadığını, milliyetçi muhafazakâr olmadığını Türk-İslam davasından olmadığını söyleyenler olacaktır. Şevkat Çetin ve avanesi tarafından... Türk İslam davasına inandığını söyleyen herkes bu davanın adamıdır. Türk İslam davasına hizmet ettiğini söyleyen tüm partilere ve kişilere hizmet etmek de bizim boynumuzun borcudur. Gene söylüyorum: Herhangi bir siyasi düşüncemiz yok. Şükürler olsun bu şekilde hayatımıza devam edeceğiz."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz