Sedat Peker, şehit ailesi ile Beykoz’da buluştu

  • 11.03.2018 15:55
  • Güncelleme: 11.03.2018 15:56
  • Okunma: 14929 kez
  • Yorum: 0
Sedat Peker, Trabzon'un Maçka İlçesi'nde teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün ailesiyle Beykoz'daki evinde buluştu.
Sedat Peker, şehit ailesi ile Beykoz’da buluştu

Daha önce de, 16 yaşında şehit olan Yasin Börü’nün babası Fikri Börü tarafından ziyaret edilen Peker, 15 yaşında şehit olan Eren Bülbül'ün ailesine de Yasin Börü’nün ailesine yaptığı gibi ev hediye etti.

Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte 15 yaşındaki Eren Bülbül şehit düşmüştü.

Trabzon’da PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün ailesi Sedat Peker’i Beykoz Korusu içindeki evinde ziyaret etti.

Eren Bülbül’ün şehit edilmesinin ardından sosyal medya hesabında yer alan, ‘Biri de çıkıp demiyor ki, iyi ki varsın’ sözü ülkede slogan oldu. Sloganı son paylaşan isim ise Sedat Peker oldu. Facebook profilinin Eren Bülbül’ün fotoğrafı yapan Peker,  fotoğraf üzerinde ise ‘İyi ki varsın Eren’ yazdığı görüldü.

Sedat Peker, Bülbül ailesinin kendisine yaptığı ziyareti çekildikleri hatıra fotoğrafı ile duyururken, kendisini ziyaret edenle arasında Şehit Bülbül’ün; ağabeyleri, ablası ve yeğeni olduğunu kaydetti.

Eren Bülbül’ün annesinin Umre’de olduğunu ve Umre dönüşü görüşeceklerini kaydeden Peker, şunları söyledi: “Eren kardeşimin ruhu mutlu olsun diye kendinden küçük kardeşlerine ev alma isteğimi belirttim. Şükürler olsun ki, bu isteğimi gerçekleştirmem için aile fertleri bana izin verdiler. Bu onuru yaşamama sebep oldular.

Kıymetli dostlarım, Şehit Eren kardeşimin 8 yaşında bir yeğeni var. İsmi; “Umut.” Kendisiyle de sohbet ettim. Umut kardeşimizin yüzüne ilk baktığımda rahmetli Eren kardeşimizin yüzündeki kurt ifadesini hissettim. (Yüce Allah bahtını güzel etsin.)

Şehidimizin hem ağabeyi, hem ablası Karadeniz insanının inancından kaynaklanan vakur duruşunu çok iyi koruyorlar. Ancak Yüce Dinimiz ve Kutsal Vatanımızı korumayla ilgili hırçınlıklarını ise ilk bakışta hissettiriyorlar.

Toplam 13 kardeşlermiş. Eren kardeşimizin şahadetinden sonra 12 kardeş kalmışlar. Kardeşlerin tamamı Milliyetçi-Muhafazakâr dünya görüşüne sahip nitelikteler. Kardeşlerinin şahadetine üzülürken aynı oranda üzüntüyü Eren kardeşimizin üzerine kapanarak 41 tane kurşun darbesi alan başçavuşumuz için de duyduklarını seslerinin tonundan hissedebiliyorsunuz.

Dünyanın hiç bir yerinde bizim milletimiz gibi değerli bir millet gerçekten yok. Bu olay başka ülkede olsaydı Şehit Eren’in ailesi, şehit başçavuşumuzu suçlayarak; “Neden Eren’i yanında getirdi!” derlerdi. Oysaki bu asil aile, başçavuşumuzun şahadetini de aynı yücelik ve aynı üzüntüyle anlattılar.”

Haber Merkezi