Sedat Peker: MHP'ye oy vermeyeceğiz!

  • Güncelleme: 02.03.2015 02:05
  • Yorum: 0
Tanınmış işadamı Sedat Peker, 2015 seçimlerinde MHP’ye oy vermeyeceği gibi oy vereceklere de hakkını haram etti.
Sedat Peker: MHP'ye oy vermeyeceğiz!

Beykozlu tanınmış işadamı Sedat Peker, kendisine ait olan internet sitesi ve sosyal paylaşım ağı hesaplarından günlük olarak açıklama yapmaya devam ediyor. Adına açtırdığı www.sedatpeker.com uzantılı adresten ve Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarındaki resmi hesaplarından hayranlarına seslenen Sedat Peker, yaklaşan 2015 Genel Seçimleri hakkında da çarpıcı mesajlar verdi. Son zamanlarda, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin'le ilgili eleştirilere neden ara verdiğinin gerekçelerini de dile getiren Sedat Peker, Haziran seçimleriyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Düşüncemde hiçbir değişiklik yoktur. Ne ben ne akrabalarım ne de beni seven hiç kimse Şefkat Çetin ve avanesi partiden ayrılmadan Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vermeyeceğiz. Oy veren akrabalarıma da hakkımı helal etmeyeceğim!"

Sosyal medyanın en aktif işadamlarından olan Sedat Peker'in Facebook hesabındaki beğeni sayısı 1 milyonu da geçti. Adı ve soyadının yer aldığı 'com' uzantılı elektronik ortam adresinde de ciddi sayıda bir kitleye ulaşmayı başaran Beykozlu İşadamı Sedat Peker, hayranlarının sayısını artırmaya ve onlarla düşüncelerini tüm çıplaklığıyla paylaşmaya devam ediyor. Yayın hayatına yeni başlayan birkaç gazete dışında, özellikle ulusal basından gelen tüm röportaj taleplerini bir bir geri çevirdiğini belirterek hayranlarına seslenen Sedat Peker, gelecekte de anılarını tüm samimiyetiyle sanal ortamda paylaşmaya devam edeceğini haber veriyor.

‘Sedat Peker, hemen her gün kendi sayfasından, hayranlarına sesleniyor’

Gündemdeki konuları, kendi özel yaşamındaki anılarıyla harmanlayarak, kendisini takip eden yüzbinlerce kişiye ‘günlük’ olarak iletmeye devam eden Sedat Peker, son yazısını ise MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin'e ayırıyor. Bundan 13 yıl önce, 2002 yılında Kanal 6'da MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan ve "İmza atma yetkisi sizin elinizde, teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı sizsiniz. Sizi o görevden almak için kim o imzayı atacak? Sizin de acaba en son imzayı kendi görevinize son verirken atmanız gerekmiyor mu?" diyen Sedat Peker, son zamanlarda MHP'li Şefkat Çetin'le ilgili neden eleştiri yapmadığını bugün şu sözlerle açıklıyor:

Sedat Peker: “Bahane etmesinler diye konuşmuyorum”

"Birçok arkadaşımız Şefkat Çetin ve avanesi ile ilgili son günlerde neden yazı yazmadığımı sormaktalar: 'Bu kişiler artık Milliyetçi Hareket Partisi’ne zarar veren hareketler yapmaktan acaba vaz mı geçtiler de neden onlarla ilgili bir şeyler yazmıyorsun?' diye sitem etmişler.

Kıymetli dostlarım, Şefkat Çetin ve avanesi Milliyetçi Hareket Partisi’ne zarar vermekten asla vazgeçmemiştir ve bence zararlarını çoğaltarak devam ettirmekteler. Ancak ben bu şahıslarla ilgili devamlı yazı yazarsam 7 Haziran seçimlerinde kendi beceriksizlikleri, hataları yüzünden uğrayacakları hezimeti gözden kaçırmak adına partinin kuşatma altında olduğu gibi bir yalana tekrardan sarılmamaları için haklarında yazı yazmadığım gibi söylemlerde de bulunmuyorum!"

‘Peker, Ülkü Ocakları eski Başkanı’nı adaylıktan vazgeçirmiş’

Sözlerine Sivas Ülkü Ocakları eski Başkanı Oğuz Bulut'u MHP Sivas İl Başkanlığı'na Adaylıktan nasıl vazgeçirdiğini anlatarak devam eden Beykozlu İşadamı Sedat Peker, kendisine adaylığını çekmesi yönünde ricada bulunduğunu "Oğuz Bulut'a 'Sen ve Sivas’taki kalabalık olan arkadaş grubunuz Şefkat Çetin ve avanesi tarafından yönlendirilecek kişilerle kongre salonunda kavga ettirilip, bunu hem kendi basın organlarında hem de paralel yapıya ait basın organlarında mutlaka kullanarak, kendilerini masum duruma düşürürler' dedim" sözleriyle dile getirdi. Oğuz Bulut'un kendisini haklı bulduğunu da belirten Sedat Peker, Bulut için "En doğal ve yasal olan adaylık hakkından feragat etti" dedi.

Şefkat Çetin ve destekleyenlerinin Milliyetçi Hareket Partisi'nden uzaklaştırılması gerektiğini savunan Beykozlu İşadamı Sedat Peker, paralel yapıya ait isimlerin Milletvekili Adayı olarak belirlenmemesi konusunda MHP üst yönetimini uyardı ve şu sözlere dikkat çekti:

Sedat Peker: “Paralel yapıya ait hiçbir isim aday gösterilmemeli!”

"Şefkat Çetin ve avanesi yaptığı tüm kötülüklerin yanında birde Türk toplumunu okuyabilme öngörüsünden eksik oldukları içinde ayrıca MHP’den mutlaka uzak tutulmalıdır. Son birkaç seçimde görüldüğü üzere Türk toplumu üzerinde yüzde 1 oyu dahi olmayan Türk halkının son zamanlarda büyük çoğunluğunun Amerika ve İsrail ajanı olarak gördüğü paralel yapıyla müttefiklik kurarak, seçime gidilmesinin karşılığı gene çok büyük bir hüsran olacaktır. Paralel yapının sembolü haline gelmiş emniyet müdürlerinin milletvekilliği adaylığı müracaatlarını kabul ederek, Türk halkının nefretini gereksiz yere MHP’nin üzerine çekmekteler.

Şefkat Çetin ve avanesinin paralel yapının imkânlarından kişisel olarak faydalanmak adına yaptıkları bu uygulama 7 Haziran’da görüleceği üzere partiyi tekrardan felakete sürükleyecektir. Bence parti teşkilatlarına haber gönderilerek, paralel yapının hiçbir isminin milletvekilliği adaylığı müracaatlarının kabul edilmemesi söylenmelidir."

Beykozlu İşadamı Sedat Peker, MHP'ye oy vermeyeceğini ve oy veren akrabalarına da hakkını helal etmeyeceğini belirttiği yazısını, "Benim yukarıdaki satırlarda anlattıklarımın doğruluğunu öğrenmek için anket çalışması yapmalarına gerek bile yok. Ülkenin her dönem nabzını mutlaka sohbetlerinde doğru olarak belirleyen taksi şoförleriyle müşteri olarak bindikleri taksilerinde, ‘paralel yapı hakkında ne düşünüyorsunuz?’ diye sormaları yeterlidir. Yine Şefkat Çetin ve avanesinin elde ettiği menfaat uğruna parti uçuruma sürükleniyor. İşte bu yüzden yazı yazmıyorum. Başarısızlıklarının sorumlusu olarak gösterecekleri insanlardan biri olmamak için..." sözleriyle bitirdi.

SEDAT PEKER HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz