Son Dakika

Sedat Peker, Küftece için geldi

  • 0
  • 36982
Sedat Peker, Küftece için geldi
Sedat Peker, Küftece için geldi
Sedat Peker, Küftece için geldi
Sedat Peker, Küftece için geldi
Sedat Peker, Küftece için geldi

İşletmeci Kenan Evren Bulutoğlu, Beykoz'daki CIZBIZ Köfte'den sonra Kavacık'ta 'Küftece' adıyla bir mekân daha açtı.

Yüksel Bakır ve Muhammet Alpay’ın işletme ortağı olduğu Küftece'nin açılış kurdelesini ise MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve Milliyetçi Sanayici İşadamları Derneği (MİSİAD) Başkanı Feridun Öncel birlikte kesti.

Mehteranlı açılışın ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Küftece'yi ziyaret ederek "Hayırlı işler" diledi. Küftece'nin açılışı için çiçek gönderen Sedat Peker de açılışın ardından gelen ziyaretçiler arasındaydı. Mekana siyah bir panelvan minibüslegelen Sedat Peker'i MİSİAD Başkanı Feridun Öncel karşıladı. Daha önce 'Lezizel' adıyla faaliyet gösteren Küftece'de 14 personel çalışacak.

Kavacık Küftece'nin sahibi Kenan Evren BulutoğluDost Beykoz'un sorularını yanıtlarken, yenilenen mekân hakkında bilgi verdi. Toplam kapasitesinin 120 kişi olduğunu dile getiren Bulutoğlu, bunun 60 kişisinin bahçede ferah bir ortamda ağırlanabileceğini kaydetti. Küftece'nin sözlük anlamı hakkında da konuşan Kenan Evren Bulutoğlu, şunları söyledi:

"Osmanlıca'da köfte, 'küfte' olarak bilinir. Biz de Köftece değil de küftece olarak bir isim belirledik. Müşterilerimiz bizi www.kuftece.com adresinden de takip ederek, sipariş verebilecekler. İşletme adımızın 'Küftece' olmasının bir başka anlamı da daha önce burada yer alan işletmemizde müşterilerimize sunduğumuz döner ve pide gibi yiyeceklerin artık yer almayacak olmasıdır. Küftece'de yemek yemek için gelen müşterilerimiz, yalnızca et ve köfte ağırlıklı bir menüyle karşılanacak."

Özel yaşamında da iş hayatında olduğu gibi köfteye düşkün olduğunu anlatan Kenan Evren Bulutoğlu, en çok 'Köfteci Yusuf' adlı mekânın köftelerini sevdiğini söyledi. Kavacık'ta et ve köfte alanında rekabete hazır olduklarının da altını çizen Bulutoğlu, baharatsız olarak ürettikleri köftelerin lezzetine güvendiklerini kaydetti.

Küfteci adlı mekânda köfte ve tavuk ağırlıklı menü müşterilerinin beğenisine sunulacak.Osmanlı ŞerbetiDemirhindi Şerbeti gibi nostaljik içeceklerin de servis edileceği işletmede, ev yapımı mantı gibi özel spesiyaller de lezzetseverlerin damaklarıyla buluşacak. Tatlı konusunda da hayli iddialı olan Küfteci'de yenilen 'Fırında Sütlaç' ise damaklardaki tadı uzun süre koruyacak.

Haber Merkezi

Tasarruf ettiler ve kazandılar
Önceki Tasarruf ettiler ve kazandılar
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz