Son Dakika

Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum

  • 0
  • 20284
Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum
Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum
Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum
Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum
Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum
Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum
Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum
Sedat Peker gibi birisi olmanın hayalini kurdum

Beykozlu Sedat Peker açıklamalarıyla yine gündem oluşturdu. Peker’den yeni nesile önemli uyarılar...

Beykozlu İşadamı Sedat Peker, kendisinin 11 yıl önce tutuklandığı gün 'genel af' iddialarının kamuoyunda duyulmaya başlandığına dikkat çekerek, af çıkacağına dair söylentilere itibar edilmemesi gerektiğini söyledi. Herhangi bir af yasası çıkması halinde bile bunun son 3-5 senede ceza alanları dışarıda bırakacak şekilde düzenlenebileceğine işaret eden Sedat Peker, suç işlemeyi düşünen ve planlayanları uyardı. Peker, "Bu hikâyelere inanarak suç işlemeyi düşünen arkadaşları tekrardan düşünmeye davet etmek isterim" dedi.

Mevlitlere katılıyor, kabristanları ziyaret ediyor, vakıf ve dernekler tarafından hizmet ödülü alıyor... Beykozlu İşadamı Sedat Peker, 2014 yılının son çeyreğinde oldukça hareketli bir süreç yaşadı. Beykoz'da da birçok davete katılan Peker, Kasım ve Aralık aylarında ise İstanbul dışına çıkarak deyim yerindeyse Anadolu'yu karış karış gezdi. Son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'ye de giden Sedat Peker, burada KKTC'nin merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın kabrini ziyaret etti. Rauf Denktaş ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Peker, "Bu kabirde yatmakta olan Cennetmekân Rauf Denktaş, Türk-İslâm tarihinin yetiştirmiş olduğu en değerli mücahitlerden ve en değerli siyaset adamlarından bir tanesidir. 1974 Barış Harekâtı'ndan önce arkadaşlarıyla beraber kurmuş oldukları mücahit komiteleriyle Kıbrıs Türk'ünü korumak için mücadele etmiş, daha sonra ise Cumhurbaşkanlığı makamına gelerek, bu mücadelesini taçlandırmıştır" diye konuştu.

Sedat Peker: “Çocukluğumda, şu anki Sedat Peker gibi birisi olmayı hayal ederdim…”

KKTC ziyareti sırasında geçtiğimiz Mayıs ayında hayatını kaybeden merhum Nakşibendi Tarikatı Şeyhi Nazım Kıbrısi'nin Dergahı'nı da ziyaret eden Peker, burada yetkililerden dergâh ve çalışmaları hakkında bilgi de aldı. İstanbul'a döndüğünde çeşitli gazetelere demeç veren Peker, bu sırada hem yazılı hem de görsel olarak beyanlarının kayıt altına alınmasına izin verdi. Cezaevi ve mahkeme süreçlerinde yaşadıklarını anlatan Beykozlu İşadamı Sedat Peker, savunma sırasında kendisi gibi sanık olan diğerler kişilerden farklı bir savunma yaptığını söyledi. Hayatı boyunca hâkim, savcı, milletvekili, Başbakan, Cumhurbaşkanı olmak gibi bir hayal kurmadığının altını çizen Sedat Peker, mahkemede, karşılarında gördükleri Sedat Peker gibi birisi yani kendisi gibi birisi olmanın hayalini kurduğunu anlattığını belirtti.

Sosyal medyayı da oldukça iyi kullandığı anlaşılan Sedat Peker, zaman zaman burada yaptığı paylaşımlarla sevenleri ve hayranlarına mesaj göndermeye devam ediyor. Cezaevi sürecinde yaşadıklarını sıklıkla tekrarlayan ve sevenlerine suç işlememeleri, suçtan uzakta durmaları konusunda çağrıda bulunan Sedat Peker, son zamanlarda aldığı duyumlar konusunda da açıklamalar yaptı. "Sokakların diline çok önem veririm" diyen Peker, son aylarda sokakta dolanan bir dedikodu olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Peker: “Suç işleyecekler tekrar düşünsün!”

"Bu dedikoduya göre emniyetin, istihbaratın tüm teknik takibi paralel yapı soruşturmasına ayrılmış. Bu yüzden bugünlerde her kim olay yaparsa yapsın yakalanma ihtimali çok zayıfmış. Oldu da şans eseri yapan kişi yakalansa bile en geç bir yıl içinde genel af varmış, zaten ceza almadan kurtulurmuş. Bu dedikodunun aynı anda kahvelerde, kumarhanelerde, kafeteryalarda, barlarda, meyhanelerde, cezaevlerinde ve tüm sokaklarda konuşulmaya başlanmış olması aklı olan herkesin anlayacağı üzere birileri tarafından bu bilginin her yere pompalandığını göstermektedir.

Sokakta ki bu dedikoduya inanıp bir şeyler yapmayı düşünen arkadaşlara da bir şeyler söylemek isterim. 11 yıl önce tutuklandığım gün cezaevinde kesin af çıkacağı konuşuluyordu. Halen daha çıkan bir af yok. İlerleyen yıllarda bir af çıksa dahi devlet her zaman aflarda en az üç, dört sene zaman sınırlaması koyar. Yani son üç sene suç işleyenler aftan faydalanamaz gibi...

Bir de şunu unutmamak lazım. Yeni çıkan teknolojik cihazlar ile milyonlarca telefonu aynı anda dinlemek mümkün. Bu yüzden bu hikâyelere inanarak suç işlemeyi düşünen arkadaşları tekrardan düşünmeye davet etmek isterim."

Haber Merkezi

Beykozlu Türkiye birincisi ödülünü Kaşıtoğlu’ndan aldı
Önceki Beykozlu Türkiye birincisi ödülünü Kaşıtoğlu’ndan aldı
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz