Sedat Peker’e Kabe’de özel izin

  • Güncelleme: 08.05.2015 19:31
  • Okunma: 46561 kez
  • Yorum: 0
3 Mayıs 2015 günü Umre yapmak üzere kutsal topraklara giden Sedat Peker’in paylaştığı fotoğraflar tıklanma rekorları kırdı.
Sedat Peker’e Kabe’de özel izin

Umre görevini yapmak için kutsal topraklarda bulunan Sedat Peker'e, diğer ziyaretçilerin yoğun ilgi göstermelerinden dolayı Arabistan Devlet Görevlileri tarafından daha önce hiç yapılmamış bir şey uygulandı.

Görevliler Peker'e tavafın durdurulduğu bir anda Hacer-Ül Esved taşını (Cennetten inen taş) ve Rüknü Emani makamını (Cebrail Aleyhisselamın Umrecilerden ve hacılardan selam aldığı makam) özel izin vererek selamlaması sağlandı. Yayınlanan görüntülerde Umrecilerin yaptığı sevgi gösterilerini Sedat Peker’in de Kâbe önünde karşılıksız bırakmadığı  görüldü.

Sedat Peker'in Arabistan’da çalışan Türk işçilerinin daveti üzerine tünel inşaatlarına bizzat giderek Türk işçileriyle tek tek sohbet edip fotoğraf çektirdiği öğrenildi. Ayrıca Osmanlı revaklarının tekrardan aslına uygun restorasyonunun yapıldığı çalışmaları da bizzat yerinde gidip seyrederek oradaki görevlilerden bilgi aldı.

Umre ziyareti esnasında Sedat Peker’in yanında bulunan çokça takım elbiselinin ise Sedat Peker’in çalışanları veya arkadaşları değil Umre Ziyaretini organize eden firmanın ve Arabistan Devleti’nin görevlileri olduğu öğrenildi.  Sedat Peker, Umre boyunca yaptığı tüm ziyaretlerin fotoğraflarını kendi resmi sosyal medya sayfalarından takipçileriyle paylaşması büyük yankı uyandırdı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Sedat Peker, Kabe, Umre, Ziyaret, Tavaf

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz