Sedat Peker bu sefer daha ağır konuştu:

  • 2
  • 24363

On yıl cezaevinde yattıktan sonra10 Mart 2014 tarihinde yeniden özgürlüğüne kavuşan Sedat Peker, Beykoz’da ki ikametgâhında çalışmalarına devam ediyor…

3 Mayıs 2015 günü, Umre ziyarete yapmak üzere kutsal topraklara gidecek olan Sedat Peker, açıklamalarıyla gündeme damga vuruyor… Özellikle siyasete yönelik açıklamalarıyla tartışmalara neden olan Peker, son açıklamasında, “AK Parti bazı menfaatperest insanlar tarafından sabote ediliyor” dedi.

Sedat Peker, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri’nin çok farklı bir seçim olduğunu ifade ettiği açıklamasında, AK Parti’nin ağır topları olduğunu söyleyen bazı isimlerin, Başkanlık Sistemi’ni getirecek güce ulaşılamaması için çalışmalar yaptığını iddia etti.

Sedat Peker açıklamasında şöyle dedi:

Kıymetli dostlarım,

Bugüne kadar yaşamış olduğumuz seçimlerden ilk defa farklı bir seçimle karşı karşıya olduğumuzu şaşkınlıkla gözlemlemekteyim.

Normal şartlarda seçimler, iktidar partisi ile muhalefet partileri arasında geçer. Ara sıra bu mücadeleye dışarıdan güçlerin etki yaptığı da görülebilir. Bu seçimlerde de geçen seçimlerde olduğu gibi hem paralel yapının hem de yabancı istihbarat birimlerinin etkileri kaçınılmaz bir şekilde görülmekte (Son birkaç seçimdir artık bu duruma alıştık.)

Bu seçim AK Parti’nin kendi içindedir

Bunlar bütün toplum tarafından gözlemlenen ve bilinen şeyler. Bence bu seçimin en enteresan yanı, bu seçimin AK Parti’nin kendi içinde cereyan etmesidir. Bunu kimse sesli olarak dile getirmese de eskiden kendini AK Parti’nin ağır topları olarak isimlendiren bazı kişiler, el altından yaptıkları çalışmalarla AK Parti’nin oyunu % 39 - % 40’larda tutarak, başkanlık sistemini getirecek güce ulaşılamaması için çalışmalar yapmaktalar. Eğer başarılı olurlarsa seçimden sonra da mevcut AK Parti yönetiminin gücünü elinden almak için el altından yaptıkları çok sessiz çalışmalarına biraz daha hız vereceklermiş gibi görünüyorlar.

Kadın kolları ev ev gezerdi…

Biz cezaevindeyken seçime üç-beş ay kala AK Parti’nin kadın kolları, ellerinde kahve paketleriyle ev ev gezerek, oy istemeye başlarlardı. Cezaevinde yaptığımız sohbetlerde AK Parti’nin en çok oy alma sebeplerinden birinin kadın kollarının yaptığı bu ziyaretler olduğunu görürdük. Şu an da ise seçime 40 gün kaldığı halde ortada ne oy istemek için ziyaretlere gelen kadın kolları ne de partili kimseler var. Kim bilir mutlaka başka çalışmalar yapıyorlardır. Ancak yaptığımız dost sohbetlerinde maalesef bu çalışmaların çok fazla dikkat çekmediği öngörülüyor.

Tarihin en enteresan seçimi

Gerçekten tarihin en enteresan seçimini yaşıyoruz. İktidar partisinin geçen seçimlerde muhalefet partileriyle, paralel yapıyla, dış istihbarat servisleriyle uğraşırken hiçbir sıkıntısı yoktu. Ancak bence şu an en büyük rakip karşısına çıktı. Açık açık kendi içindeki bazı menfaatperest insanlar tarafından sabote ediliyor (Bunu yalın bir gözle bakan, akıl sahibi olan bütün gözler bence rahatlıkla görebilmekte.)

Seçimin sonucunu merak ediyorum

Bu seçimin sonucunu ben de gerçekten çok merak ediyorum. Mevcut yönetim; muhalefet partilerini, paralel yapıyı, dış istihbarat servislerini ve kendi partilerinin içindeki gizli büyük yapıyı yenebilirlerse galiba AK Parti’yi tebrik etmekten başka kimseye yapabilecek başka bir şey kalmayacaktır.

Muhalefet partilerini 23 Nisan çocukları gibi sevindiriyorlar

Bu gerçekler ortada dururken eski Cumhurbaşkanı'nın adeta muhalefet partilerine kıyak yaparcasına "Muhalefet partileri, oyunu bu seçimde mutlaka arttıracaktır." demesinden etkilenip, 23 Nisan çocukları gibi sevinen muhalefet parti yöneticilerinin, TÜRK milleti için ne kadar büyük bir şanssızlık olduğunun takdirini de kıymetli dostlarım, sizlerin vicdanına bırakıyorum.

İnsanı takip eden bir gölgedir ihanet

Eski bilgeler bu öğretiyi galiba boşuna söylememişler; “İhanet uzaklarda değildir. İhanet denen o görünmez yaratık, insanın en yakınında sinsi bakışlı, çatal dilli, bir yılan gibi sessiz sedasız dolaşır durur. İnsanı takip eden bir gölgedir ihanet.”

Haber Merkezi 

SEDAT PEKER HABERLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Beykoz'da hentbol şöleni vardı
Önceki Beykoz'da hentbol şöleni vardı
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (2 Yorum)

DURSUN YILDİZ (10 yıl önce)

Slm Sn Reisim senin gibi Vatanını Bayrağını Milletini seven ve her şeyi gerektiği gibi mert konuşan ve dile getirmen.Çok anlamlı bir hayat yaşadığın tercübenle Örnek verici davranışlarınla hep gurur duymuşumdur ve Reisim olarak takdir ediyorum.Yazdığın her kelimeyi değerlendirerek çok doğru ve mantıklı buluyorum Bir Umuttur Yaşamak Mert İnsan Sarsılır Amma Asla Yıkılmaz

DERE (10 yıl önce)

sen de değiştin ya,fazla söze ve lafa gerek yok,

Yorum Yaz