Sedat Peker Beykoz’daki operasyonun perde arkasını anlattı

  • 0
  • 19103
Sedat Peker Beykoz’daki operasyonun perde arkasını anlattı
Sedat Peker Beykoz’daki operasyonun perde arkasını anlattı
Sedat Peker Beykoz’daki operasyonun perde arkasını anlattı

Kendisinin yurt dışında olduğu bir sırada Beykoz Korusu içindeki evine operasyon yapılan Sedat Peker, operasyonun detaylarını anlattı.

Youtube üzerinden bir video yayınlayan Sedat Peker, hakkında bir polis operasyonu olduğunu ve bu operasyonda Beykoz’daki evine gidildiğini ve arama yapıldığını ifade ederek, operasyonda evinde arama yapılırken günlerce çelik kasanın kesilme görüntülerinin yayınlandığını, fakat kasanın içinin boş olduğunun kamuoyuyla paylaşılmadığını ifade etti.

Burası 25 senedir bizim aile evimiz

Sedat Peker, devletin 300 dönüm arazisini gösterip sanki orası kendisininmiş gibi algı oluşturmak istendiğine vurgu yaparak, “yan taraftaki komşu evlerinin de Sedat Peker’inmiş gibi gösterip devasa muhteşem ev. Hangi parayla aldı bunu?. Peki, 25 senedir burası bizim aile evimiz olduğunu niye söylemiyorsunuz” diye konuştu.

Beykoz Korusu içindeki evlerinde 25 sene önce anne ve babasının kaldığını, ardından abisinin ve son 15 senedir de kendisinin kaldığını söyleyen Sedat Peker, evinin önünde görüntülenen ve Sedat Peker’in zırhlı aracı olarak kamuoyuna sunulan aracın zırhlı olmadığını ve eşine ait olduğunu söyleyen Peker, “arazi devletin arazisi, ormanın benim değil, evde yeni değil 25 senelik ev” şeklinde konuştu.

Beykoz’daki operasyon sırasında evinin kapısının operasyonla açılmasının imkânsız olduğunu kapının bombaya duyarlı bir kapı olduğunu ve evinin kapısını eşinin açtığını söyleyen Peker, sabahın beşinde evine yapılan operasyonda eşine ve çocuklarına kötü davranıldığını söyledi.

Üç tane ufak çocuk ve bir annenin oturduğu eve tüfekle girip o evdeki annenin duvara nasıl itildiğinin görüntüsünün neden yayınlanmadığını soran Sedat Peker, “madem yaptığınız işten gurur duyuyorsunuz, buyurun duyduğunuz gururu yayınlayın” diye konuştu.

Eşinin güvenlik görevlilerini, odada kızının yattığını söyleyerek uyarmasına rağmen, o odaya silahla girildiğini ve kızının korkudan hemen ellerini havaya kaldırdığını anlatan Peker, bu durum karşısında Organize şubeden bir polis memurunun, ‘ne yapıyorsunuz, o daha çocuk görmüyor musunuz’ şeklindeki ifadelerle tüfeği indirttiğini belirtti. Peker, tüfeği indirten polis memuru için, “insan evladıymış. Allah ondan razı olsun” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker, “kızımın bir damla gözyaşı için ben dünyayı yakarım, vallahi de yakacağım, billahi de yakacağım” dedi. Peker, kendisini çocukları üzerinden korkutup sindirmeye çalıştıklarını ve bunun büyük bir hata olduğu dile getirdi.

Mehmet Ağar gündemde

Sedat Peker, videonun devamında, "dünyanın en değerli adamlarından biri" diye anlattığı, FETÖ iddiasıyla tutuklanıp, tahliye edilen Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı Azeri iş insanı Mübariz Mansimov hakkında iddialara yer verdi. 

Mehmet Ağar'a seslenen Peker, "Sen hiçbir şeyken, tüm itibarın bitmişken, seni yanına aldı. İtibar verdi. Para verdi. Ve sen, gidip bazılarıyla anlaşıp, FETÖ'cü diye adamı içeri attırdın. Mübariz; FETÖ'cülük. Ya buna deliler bile inanmaz ama yapıldı bu ülkede" diye konuştu. 

Peker şöyle devam etti: "Adamın, Bodrum'daki milyar dolarlık yerini aldınız, el koydunuz. Ya sen devlet memuruydun. Sen nasıl alabildin o milyarlarca dolarlık yeri. Ama doğru sen üzerine almadın. İkili anlaşmalarla, senin yüzden garanti altına alındı. O Azerilerin üzerine yapıldı. Bunların hepsini uzun uzun konuşacağız. Normal bir adamı nasıl FETÖ'cü yapıp mallarına çöktüğünü..."

Haber Merkezi  

Beykoz'un tanınan ismi Nihat Arıcan vefat etti
Önceki Beykoz'un tanınan ismi Nihat Arıcan vefat etti
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz