Sedat Peker AK Parti'ye açıkça destek istedi

  • Güncelleme: 07.06.2015 17:56
  • Okunma: 48663 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un saygın siması Sedat Peker, Sakarya'da ki mitingte AK Parti’ye destek istedi. Peker kendisiyle ilgili çeşitli iddialara da sert sözlerle cevap verdi.
Sedat Peker AK Parti'ye açıkça destek istedi

Onbinlerce kişiye hitap eden Sedat Peker, 7 Haziran Milletvekili Seçimlerinin öneminden bahsederken, “Çözüm sürecinin ihanet projesi olduğunu söyleyip ortamı geren Şefkat Çetin ve avanesi ne oldu da HDP’nin barajı geçmesi için parti olarak peş peşe açıklamalar yapmaktadırlar.” dedi.

Deprem zamanı ve sonrasında yaptığı çalışmalarla ilgili çeşitli belediyeler, vakıflar ve dernekler tarafından kendisine verilen hizmet nişanını almak üzere Adapazarı Kent Meydanı’ndaki programa katılan Sedat Peker on binlerce insan dinledi.

Dostlarım bana gönül koyuyordu

Ülkedeki siyasi gelişmelerle ilgili düşüncelerini açıkladığı için bazı dostlarının kendisine gönül koyduğunu söyleyen Sedat Peker, ancak daha sonrasında irtibat kurup sebebini açıkladığı zaman dostlarının kendisine hak verdiklerini görmekten mutlu olduğunu söyledi.

Dostlarım fikirlerime değer verir

“Takdir edersiniz ki kimilerine göre az, kimilerine göre çokça insan tarafından fikirlerine değer verilen bir kişiyim. Ben bunun omuzlarımda bir vebal olduğunu düşünüyorum. Eğer ki birileri benim düşünceme değer veriyorsa, şahsımın o arkadaşlarla düşüncelerimi paylaşmak zorunluluğu olduğuna inanmaktayım.” ifadelerini kullanan Peker, Adapazarı Depremi’nin yaşandığı zamanlarda MHP’nin Hükümette olduğunu ve yaşanan ekonomik krizlerden dolayı Yunan televizyonlarında, ‘Türk Halkı çöpten ekmek topluyor.’ diye haber yapıldığını kaydetti

O haberleri dinlediğinde sanki bütün vücudunu asit kuyusuna atmışlar gibi acı çektiğini dile getiren Peker şöyle devam etti:

Şimdi aynı haberler Yunanlılarla ilgili yapılıyor

Her zaman yaptığım gibi Mehmet Akif Ersoy hazretlerinin seslendirilmiş Safahat’ını açarak o anki ruhaniyetime uygun bir şiirini dinlemiştim. Ve bu şekilde ruhumun çektiği acıyı dindirmeye çalışmıştım. Yunan televizyonlarının o dönemlerde; “Türkler çöpten ekmek topluyor.” diye yaptığı haberleri internetten bulup izleyebilirsiniz. Ben size masal anlatmıyorum.

Aradan geçen 15 senelik zaman diliminden sonra şimdi Yunanlılarla ilgili televizyonlarda aynı haberler yapılıyor. Allah aşkına şimdi ben koalisyon hükümetlerine fırsat tanımayan başkanlık sisteminin gelmesi için bildiklerimi söylemezsem, bu anıları paylaşmazsam 18 yaşında ilk oyunu kullanacak kardeşlerimiz bunları nereden bilecekler.

Ben bu yazdıklarımın ve söylediklerimin üzerimde bir vebal olduğunu düşünüyorum. (Eğer ki yazmazsam ve sohbetlerimde dile getirmezsem.) Şükürler olsun ki birilerinin söylediği gibi milletvekili adayı da olmadım. Hiç kimseden bir beklentim de yok. Devletle iş de yapmıyorum. İhale de almıyorum.

Onlar ancak koalisyon ortağı olabilir

(Ancak koalisyon hükümetlerine dahil olmanın haricinde başkan seçilme şansı olmadığına inandıkları için ülkenin geleceğine dinamit koyanlar, ülkenin kaderini Aydın Doğan’lara teslim edenler, hem bu dünyada hem de hak dünyada vebal altında kalacaklarını unutmamalıdırlar.)

PKK’nın takım elbise giymiş hali HDP

PKK’nın takım elbise giymiş hali olan HDP’nin barajı geçmesi için Aydın Doğan ve gizli patronlarının, paralel yapının, MHP’yi temsilen açıklama yapan milletvekillerinin kısacası hepsinin yan yana gelerek mücadele etmesi sadece aynı patrona hizmet ettiklerinin göstergesi olur. Başka da hiçbir şeyin göstergesi olmaz olamaz!

Ben ve beni sevenler bu oyunun içinde yer almayız

Ben ve beni sevenler bu oyunun içinde yer almayız. Bedeli her ne olursa olsun yine de içinde yer almayız. MHP üst yönetimi eğer ki koalisyonla iktidara gelirse, ilk iş olarak beni cezaevine yollayacakmış. Eğer ki beni cezaevine yollamazlarsa bu onların ayıbı olsun. (Dediklerini başarırlarsa cezaevine girdikten sonra kurtulmak için onlardan af dilersem de bana gerçekten yazıklar olsun.) İnanın böyle bir şeyi rüyamda bile görürsem hayat boyu kendimden nefret ederim.

Ülkemizde ki her şeyin pamuk tarlası gibi dikensiz olduğunu tabi ki söyleyemeyiz. Mutlaka sorunlar var. Hem de önemli sorunlar. Ancak bu sorunların felakete dönüşmemesi için, ayrıca da çözümünün bulunabilmesi için mutlaka başkanlık sistemi desteklenmelidir. Bu öğreti Cennet Mekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in tüm vatanseverlere vasiyetidir.

Bu millet neyin ihanet projesi olduğunu biliyor

Çözüm sürecinin ihanet projesi olduğunu söyleyip ortamı geren Şefkat Çetin ve avanesi ne oldu da HDP’nin barajı geçmesi için parti olarak peş peşe açıklamalar yapmaktadırlar. Bu millet neyin ihanet projesi olduğunu Yüce Allah şahittir ki çok iyi biliyor. 7 Haziran’ı da bu ihanetin cezasının biletini kesmek için bekliyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz