Sarıyer ve Beykoz'un atışması Türkiye'yi sardı

  • Güncelleme: 07.09.2020 13:34
  • Okunma: 23037 kez
  • Yorum: 6
Sarıyer Belediyesinin geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma Beykoz Belediyesinin verdiği cevap çok sayıda beğeni aldı.
Sarıyer ve Beykoz'un atışması Türkiye'yi sardı

Sarıyer Belediyesi, resmi Twitter hesabından 5 Eylül günü Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün olduğu fotoğrafı ekleyerek, "Neyim ben, dünyanın en güzel manzarasına sahip ilçe belediyesi mi?" ifadelerini kullandı.

Ardından Beykoz Belediyesi de bu duruma kayıtsız kalmayarak, "Manzara Beykoz olunca tabii, iyi seyirler komşu" ifadeleriyle Sarıyer Belediyesinin paylaşımını alıntıladı.

Beykoz Belediyesinin yaptığı alıntıya çok sayıda ilçe sakini yorumlarıyla destek verirken, bin 900 kullanıcı paylaşımı Retweet ederek sayfasında paylaştı, 41 bin 300 kişi de beğendi.

Sarıyer Belediyesi de Beykoz'un bu cevabına, "Canım Beykoz, Sarıyer’in dört bir yanı manzara zaten, sizler sadece karşımızdasınız" ifadeleriyle yanıt verdi.

Beykoz Belediyesi ile Sarıyer arasında geçen bu diyalogun ardından Üsküdar Belediyesi de atışmaya dahil oldu.

Kız Kulesi manzaralı fotoğraflarla Sarıyer'e yanıt veren Üsküdar, Yonca Evcimik'in 1992 yılında çıkardığı Kendine Gel isimli şarkının, "Kendine gel, sen kendine kendine gel..." sözleriyle yanıt verdi.

Cevap sırası Sarıyer'e geçtiğinde de verilen cevap kullanıcıları güldürdü. Halid Ziya Uşaklıgil'in romantik drama romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu adlı dizide Bihter Ziyagil karakterine can veren Beren Saat'in bir repliğiyle Üsküdar'a cevap veren Sarıyer, "Sen kendini fazla önemsiyorsun, üzülüyorum" dedi.

Beykoz, Sarıyer ve Üsküdar Belediyelerinin sosyal medya üzerindeki bu atışmalara daha sonra Türkiye'nin birçok yerinden belediyeler de dahil oldu.

Marmaris, Fethiye, Antalya Muratpaşa, İzmir Bornova, Sinop, Eynesil, Saray, Şile ve Ayvalık Belediyeleri de konuya dahil olunca vatandaşlar paylaşımları beğeni yağmuruna tuttu.

Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

Anlar Zeki Güneş (1 ay önce)

Söyle söyle güzel ayna varmı dünyada Sarıyerden güzeli?Var efendim BEYKOZ..Yalan söylüyorsunnnn

Orhan Ayan (2 ay önce)

Karlıtepe-Sultaniye Teleferik Gümüşsuyu Marina Çubuklu-Paşabahçe-Sultaniye Sahilyolu Sultaniye-Beykoz Konakları Bağlantı Yolu yapılırsa Beykoz'da Sarıyer'e benzer gelişmeler yaşanır. Yoksa Acarkent, Konaklar der dururuz.

Orhan Ayan (2 ay önce)

Bir Beykozlu olarak Sarıyer'in Beykoz'dan daha revaçta bir yer olduğunu ve semtlerinin de daha bilindik ve ön planda olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Beykoz'da o kadar marka olabilecek yer varken her yere Beykoz denmesi bile durumu gösteriyor. İlk kez Beykoz belediyesi kurduğu bir lüks tesisin adını Gümüşsuyu verdi. Bunu bir başlangıç adımı olarak görmek istiyorum.

Serkan (2 ay önce)

Bende diyorumki bu kadar insan neden avrupa yakasından beykozumun inci denizine ve yeşil ormanına kaçiyor tatil yapmaya geliyor meğersen avrupa yakasında soluk alcak yer kalmamış binalardan

Halden anlayan (2 ay önce)

Başka işleri kalmadı mı bu belediyelerin

Enes (2 ay önce)

Boğazın incisi canım memleketim Beykoz'uma deniz aşırı yerden selam olsun.

Yorum Yaz