Sarıgül: Nur yüzlü ve sağlam adaylarız

  • 0
  • 7654
Sarıgül: Nur yüzlü ve sağlam adaylarız
Sarıgül: Nur yüzlü ve sağlam adaylarız
Sarıgül: Nur yüzlü ve sağlam adaylarız
Sarıgül: Nur yüzlü ve sağlam adaylarız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın CHP'li Adayı Mustafa Sarıgül, beraberindeki destekçileriyle birlikte Beykoz İncirköy'e geldi.

İncirköy Meydanı’nda ve seçim otobüsü üzerinde halka seslenen Sarıgül"Sevgili yurttaşlarım. Sevgili analarım. Sevgili bacılarım. Sarıgül, oy almak için konuşmaz" dedi. Kalabalıktan bir de ricada bulunan Sarıgül"Son 22 güne girdik. Buradan ayrıldığınızda evlerinizde konuşun, komşularınızla konuşun. Hep söylüyorum: 3 kişiyi ikna etseniz, bu iş inşallah tamamdır. Büyükşehir'i de Beykoz'u da nur yüzlü, sağlam, ötekisi olmayan,'başı açık da bizim başı kapalı da bizim'; 'camilerimiz de bizim, cem evlerimiz de bizim’; ‘her türlü inanca saygı duyuyorum' diyen kardeşleriniz inşallah yönetsin" şeklinde konuştu.

İncirköy Meydanı'nda vatandaşa seslenen İBB Başkan Adayları'ndan CHP'li Mustafa Sarıgül'e Beykoz Belediye Başkan Adayları'ndan CHP'li Hızır Yılmaz, İncirköy MuhtarıŞefik Yavuzyılmazİncirköy esnafı berber Murat Danış ve partili yöneticiler eşlik etti.Sarıgül'den önce bir konuşma yapan CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, hem genel hem de yerel siyasete vurgu yaparak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Milletvekili Metin Külünk'ü ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i eleştirdi. Konuşması sık sık "Çare Sarıgül" sloganlarıyla kesilen Hızır Yılmaz, şunları söyledi:

Yılmaz: “Hz. Muhammed ‘Hırsızları koruyun!’ demiyor!”

"Sevgili hemşerilerim. Dün akşam televizyonlarda Rizeli Başbakan'ın bir yandaşı var Metin Külünk. Ne diyor biliyor musunuz? 'İnsanların çalma özgürlüğünü siz yok edemezsiniz' diyor. Allah'ı da alet ediyor, diyor ki: 'Allah insanlara çalma özgürlüğü, iradesi vermiştir'. Hazreti Muhammed'i şahit gösteriyor. Diyor ki: 'Hazreti Muhammed, hırsızlıkları örtün diyor'. Ey kuldan utanmazlar! Siz Allah'tan da mı korkmuyorsunuz? Hazreti Muhammed diyor ki, 'ayıpları örtün' diyor, ayıpları! Hırsızları koruyun demiyor!

Hızır Yılmaz: ‘Beykoz Halkı için kanunsuzluk yapacağım!’

Sevgili Hemşerilerim. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek diyor ki: 'Ben bu 2B arazisi üzerinde oturan vatandaşlara yerlerini paralı vereceğim. Hızır Yılmaz Belediye Başkanı olsa da ucuz veremez!'. Ben de buradan ilan ediyorum. Hani diyor ya Metin Külünk: 'Çalma özgürlüğüm var'. Ben de Beykozlu 110 bin yurttaşımın barınma hakkını savunmak için kanunsuzluk yapma özgürlüğümü kullanacağım. Sayın Başbakan, Ankara Atatürk Orman Çiftliği'ndeki yaptırdığı köşkle ilgili, 'Gelsinler, hukuksuz olsun! Beni çıkarsınlar da göreyim' diyor. Yani kanunsuzluk yapacağım diyor. Ben de Rizeli Başbakana diyorum ki, sen kendi köşkün için kanunsuzluk yapacaksan ben de Beykoz Halkı için kanuna baş kaldıracağım. Eğer Beykoz'daki 110 bin yurttaşım evlerinde kalacaksa, benim yaptığım da kanunsuzluk olacaksa ben cezaevine gitmeye razıyım. Orada yattığım her gün çocuklarıma, torunlarıma en şerefli anı olacaktır"

Konuşmalarının sık sık 'Çare Sarıgül' sloganlarıyla kesilmesine sinirlendiği gözlenen Hızır Yılmaz, konuşmasını "Birileri diyor ki, Büyükşehir'de Sarıgül'e vereceğiz, Beykoz'da serbestsiniz. Sarıgül'ün Beykoz'daki kolunu kesmeye hiç kimsenin gücü yetmez!"sözleriyle bitirdi.

Sarıgül, 180 günde 215. Toplantısında…

Hızır Yılmaz'ın ardından mikrofonu eline alan İBB'nin CHP'li Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ise "Murat kardeşime ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Bütün vatandaşlarımı da parti ayrımı gözetmeden saygıyla sevgiyle selamlıyorum" dedi. Konuşması sık sık "Çare Sarıgül!" ve "Halkçı Sarıgül!" sloganlarıyla kesilen Mustafa Sarıgül, bilindik üslûbunu kullanarak, "Hep beraber olacağız, İstanbul'da kin dönemini, nefret dönemini, sevgisizlik dönemini bitireceğiz. İstanbul’da inşallah barış dönemi, özgürlük dönemi, demokrasi dönemi başlayacak. İstanbul'da ötekisi olmayan bir anlayış inşallah ve inşallah iktidara gelecek" şeklinde konuştu.İncirköy'deki toplantının geçen 180 günde gerçekleştirdiği 215. toplantı olduğunu anlatanİBB Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, şöyle dedi:

Mustafa Sarıgül: “Sarıgül, oy almak için konuşmaz!”

"Ankara'daki zat-ı muhterem, büyük gökdelenlerin imarına karışıyor, büyük alış veriş merkezlerinin imarına karışıyor; rezidans sorununa karışıyor da buradaki fakir fukaranın 2B tapu sorununu niye çözmüyor? Sevgili yurttaşlarım. Sevgili analarım. Sevgili bacılarım. Sarıgül, oy almak için konuşmaz. Ben buraya 23 gün sonra da Allah'ım izin verirse geleceğim. Milletvekilliği yaptım, TBMM Başkanlık Divanı üyeliği yaptım. Kanunların, kararların ne demek olduğunu biliyorum. Ama bir şeyi daha iyi biliyorum ki, burada oturan bir yurttaşımız tapusunu almadıysa, 2B ile karşı karşıyaysa, imar durumu yoksa bu evin rızkını kazanan ağabeyimiz huzursuzdur. 'Yeni gelen biri var, tapu ne oldu, imar durumu ne oldu?' diye düşünüyorlar. Bakınız, AK Partili kardeşlerimiz 20 yıldan beri yönetiyorlar, 20 yıldan beri sorunları çözmediler. Şuarada Paşabahçe'yi biliyorsunuz. O fabrika kapatılmasaydı, ne kadar iyi olurdu. O fabrikanın kapatılmasının kime ne faydası oldu? O fabrika açık olsaydı da cam üretseydi, o camı da dünyaya pazarlasaydı. Paşabahçe adında bir marka var, şimdi o fabrikanın yerinde yeller esiyor. Peki, fabrikanın yerinde kim var? Fabrikanın yerini kim aldı? Alış veriş merkezi ve rezidans yapanlar, çok yakın olanlar ne yazık ki orayı aldılar. Devletin arazisini, tüyü bitmemiş yetimin Paşabahçesi'ni bir tek kişiye peşkeş çektiler.

Hepinizden ricam şu: Son 22 güne girdik. Buradan ayrıldığınızda evlerinizde konuşun, komşularınızla konuşun. Hep söylüyorum, 3 kişiyi ikna etseniz, bu iş inşallah tamamdır. Büyükşehir'i de Beykoz'u da nur yüzlü, sağlam, ötekisi olmayan, ‘başı açık da bizim başı kapalı da bizim’; ‘camilerimiz de bizim, cem evlerimiz de bizim, her türlü inanca saygı duyuyorum’ diyen kardeşleriniz inşallah yönetecek."

Haber Merkezi

AK Partili gençler tribünü salonlara taşıdı
Önceki AK Partili gençler tribünü salonlara taşıdı
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz