Sarıgül gerçekten bir geldi pir geldi

  • Güncelleme: 13.12.2013 00:11
  • Okunma: 10262 kez
  • Yorum: 0
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatının ardından ilk ziyaretini Beykoz’a yaptı. Sarıgül'ün beraberinde gelenler Beykoz ziyareti sırasında 35-40 partilinin parasını çaldı.
Sarıgül gerçekten bir geldi pir geldi

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar’ın, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e yönelttiği soru önergesine verilen yanıtla, kamuyu en fazla zarara uğratan kurumlar arasında birinci sırada yer aldığının ortaya çıkmasıyla tartışmaların odağı haline gelen Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatının ardından ilk ziyaretini Beykoz’a yaptı.

CHP’nin Kavacık’ta ki İlçe Merkezi’ni ziyaret eden Sarıgül’ü 600-700 dolayında partili karşılarken, Sarıgül’ü ilçe merkezine ulaştıracak güzergâhlara Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Hızır Yılmaz’ın, “Değerli Başkanımız Sarıgül ilçemize hoşgeldiniz” ve Alaattin Köseler’in İlçe binasının önüne “İstanbulumuzun tek çaresi Sayın Mustafa Sarıgül Beykozumuza Hoşgeldiniz” yazılı pankartları dikkati çekti.

Cepçiler görevdeydi… Kırk kişinin parasını çaldılar!..

Mustafa Sarıgül ile birlikte CHP Beykoz İlçe Merkezi’nde gelen 400-500 kişilik grup arasında yer alan cepçiler birçok Beykozlu vatandaşın cebini boşaltırken, alkol almış olmaları da insanlardan tepki çekti.

Cepçilerin soyduğu 35-40 kişi arasında, İlçe Başkanı Bahadır Yavuz 380 TL, Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan 1400 TL, İl Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Sökmez’in eşi Ziya Sökmez 800 TL, Gökhan Taneri Vural ve bazı basın mensupları da vardı.

Analarım, bacılarım sizlerin sayesinde buradayım

Otobüsün üzerinden vatandaşlara seslenen Şişli Belediye Başkanı ve CHP İBB Aday Adayı Mustafa Sarıgül, Beykoz’da İstanbul’umuz da yeni baştan bir tarih yazmak için; ötekisi olmayan, ayrım yapmayan ve herkesi kucaklayan anlayışı Beykoz’da, İstanbul’da iktidara taşımak için bu güzel ilçemizi şereflendiren analarım bacılarım sizlerin sayesinde ben buradayım” dedi.

İBB’yi kazanacak dosyayı İl Başkanlığı’na teslim ettim.

Kendisini dinleyen vatandaşları selamlamasının ardından konuşmasına devam eden Sarıgül,  “Dün ben CHP İl Merkezi’ne aday adaylık müracaatını yapmadığını, İBB’yi kazanacak olan dosyayı teslim ettiğini ifade ederek, “aday adayı olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Beykoz adayın yanında değil CHP’nin yanında olacaktır

Unutmayın ki, aday adayı olan arkadaşlarımın içinde Genel Merkez kimi uygun görürse, bütün Beykoz kişilerin yanında değil CHP’nin yanında olacaktır” diyen Sarıgül, “şunu halkım bilsin ki, Mustafa Sarıgül külyutmaz, ben sabahın dördünde kalktım ve o saatten bu yana devam ediyorum. Daha gidilecek çok yolum var. Buradan Üsküdar’a ve Çatalca’ya giderek gece ikiye kadar çalışacağım. Çalmadığımız kapı sıkmadığımız el bizim değildir” şeklinde konuştu.

Yaptıklarına teşekkür ediyoruz

“İstanbul’da 20 Yıldan bu yana devam eden bir anlayış var. Yaptıklarına çok teşekkür ediyoruz. Ancak bir yorgunluk ve enerji düşüklüğü var. İstanbul da yeni bir enerjiye, yeni bir hayat sahasına ve yeni bir başlangıca ihtiyaç var.” Şeklinde konuşlan Şişli belediye Başkanı Mustafa Sarıgül şöyle devam etti:

Büyükşehir Belediyesi’nin önünde, ‘Muhtar Sarıgül’ diyen arkadaşlar var. Bende buradan İBB’nin önünde o güzel konuşmayı yapan arkadaşlarımızı destekliyorum.Evet, çok doğru bir muhtarımız mahallede, ne var ne yok rahatlıkla bilmekte. Fakat biz hiçbir siyasi parti adayına kesinlikle laf söylemiyoruz. Biz diğer parti aday adaylarına da kötü söz söylemeyiz, nedeni de şudur; zayıf fikir agresiftir, güçlü fikir rahattır… Unutmayın ki, onlar batan güneş asıl doğan güneş burada.

Yeşilköy’den Beykoz’a dört bucuk saatte geliyorum

“Yirmi yıldır konuşup anlatıyorlar. Brüksel’den İstanbul’a gelen uçak 2 saat 35 dakikada geliyor. Fakat Yeşilköy’den Beykoz’a 4 bucuk saatte geliyorum. Sordum baktım, nedeni ne olabilir diye? Anladım ki, 20 Yıldan bu yana İstanbul’u yöneten bir anlayış var ve sorunlar hala ortada duruyor.” İfadelerini kullanan Mustafa Sarıgül, “yandaş medyalara baktığınızda, her şey güllük gülistan, ‘her yere metro’ diye yazmışlar. Dünyanın diğer yerlerinde 20 Yılda kaç km metro yapılmış, İstanbul’da ise 20 Yılda kaç km yapılmış?” diye sordu.

Bunların amacı sizleri yerlerinizden kovmaktır

Ben hiçbir şeyin sözünü seçim için kullanmam, yapacaklarımı yaparım, yapamayacaklarıma da yaparım demem. Onların rütbe heyecanı olabilir, fakat benim rütbe heyecanım yok. Benim İstanbul halkına hizmet borcum var. Çalışa, çalışa kazanacağız bunların amacı sizleri yerlerinizden kovmaktır” diyen Sarıgül,“şunu bilsinler ki Sarıgül geliyor. Böyle geldi, böyle gitmez” dedi.

Sarıgül’e Beykozspor atkısı

Otobüsün üzerinde konuşmasını tamamlayan Sargül’ün boynuna Beykoz 1908 AŞ atkısı takıldı…  Sarıgül daha sonra İlçe başkanlık binasını içine girdi. Bura da bir konuşma yapan Sarıgül, “biz bugün Cumhuriyet diyorsak, inanç diyorsak, bunu kime borçluyuz biliyor musunuz? Çanakkale’de, Anafartalarda, Sakarya ve İnönülerde ‘ya İstiklal ya ölüm’ diyen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına” ifadelerine yer verdi.

Seçime az bir süre kaldığını hatırlatan Sarıgül, “bir gün gelecek anahtarı teslim alacağız. Eğer ben belediyenin anahtarını aldığımda, kibir yapacaksam, halkımı üzeceksem, istediklerini yapmayacaksam Allah bana bu görevi nasip etmesin” şeklinde konuştu.

Sarıgül, “bana nasıl ki oy veren vatandaşların hakkını hukukunu koruyacaksam, burada bulunmayan AK Parti’ye oy veren kardeşlerimin de hakkını hukukunu koruyacağım. Bize oy veren vatandaşlarımız gün gelecek bize verdikleri oy karşısında pişman olmayacaklardır. 120 gün sonra halk diyecek ki, ‘Sarıgül iyi biriymiş’ başı açıklarda bizim, kapalılar da bizim. Biz ayrım yapmayız” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz