Sarıgül Beykoz’da ne demek istedi?

  • Güncelleme: 23.12.2013 00:11
  • Okunma: 11440 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu dayanışma yemeğinde bin dolayında partili katıldı. Geceye katılan CHP’nin İBB Adayı Mustafa Sarıgül, son yaşanan yolsuzluk iddialı operasyonları “Allah’ım bize verdikçe veriyor” şeklinde yorumladı.
Sarıgül Beykoz’da ne demek istedi?

Yemeğe katılanlar arasında,  CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, DİSK Genel Başkanı Kani Beko gibi isimler vardı. 

“İktidar Yürüyüşü” adı verilen gecenin sunumunu Murat Metin Yıldız ve Cansu Kabaoğlu yaptı. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. 

Beykoz’u Bir Daha Asla Alamayacaklar 

Gecenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, “Beykoz’da ve eğilim yoklaması yapılan diğer ilçelerimizde CHP’nin Türkiye’nin demokraside olmazsa olmazı olduğu gerçeği gün yüzüne çıkmış ve artık halkımızın kurtuluşu ile aydınlık geleceğimizin CHP iktidarıyla mümkün olabileceği son yaşanan olaylara da teyit edilmiştir.” şeklinde konuştu. 

Bahadır Yavuz, “önce mücahit, sonra müşahit şimdi ise müteahhit olanların, yıllarca fakir, fukara, garip, gureba halkına eziyet edenlerin, duygu sömürüsü yapanların, yolsuzluk, rüşvet ve kamu malını kötüye kullanarak kendine ailesine ve yandaşlarına imkanlar yaratanların, yıllarca yüce değerlerimizi istismar yapıp siyaset yapanların ve halkı zorunlu olarak açlığa, asgari ücrete ve işsizliğe mahkum ederek saltanat sürdürenlerin, devletin ve kamunun kaynaklarını ve rantlarını kimlere sunduklarıyla bunlardan beslenen siyasilerin ne duruma düştükleri açıkça ortadadır” dedi. 

AK Parti’nin süresi dolmuştur 

Halkına tahammülü olmayan AK Parti iktidarına ve zihniyetine artık Türkiye’nin de tahammülü kalmadığını söyleyen Bahadır Yavuz, “süre dolmuştur, halkımız tarafından verilen krediler artık tüketilmiştir. Acilen CHP iktidarına, halkçı başkan ve kadrolarına ihtiyaç duyulmaktadır. İlk yerelde sonra da genelde iktidar olmaya hazırız” ifadelerine yer verdi. 

Bahadır Yavuz, “Beykoz’u bir daha geri vermemek üzere iktidar adımları atıyoruz… Şunu iyi bilsinler ki, Beykoz’u bir daha asla alamayacaklar.”  dedi. 

Artık Dönem CHP Dönemidir 

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’da,  Türkiye’nin kritik bir dönemden geçtiğini dile getirerek, “her seçim önemlidir. Fakat şimdiye kadar yapılan seçimlerin birçoğunda Cumhuriyetin temel değerleri bir tartışma konusu değildi. Bu ülkenin ekonomik politikası konusunda anlaşamayan partiler yarışırdı, dış politikası tartışılmazdı. Çünkü dış politika devlet politikası olarak okunurdu.” dedi. 

Cumhuriyetin temel değerlerinin sorgulandığını ve dış politikanın tamamen değiştiği bir süreçte olduklarını söyleyen Başkan Salıcı, geçtiğimiz günlerde Suriye örgütlerinden birinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiğini ve nedeninin de 400 ton silah olduğunu iddia etti. 

Suriye’de Demokratik Birlik Partisi (PYD) diye bir örgüt var, o örgütün de Müslim Salih adında Başkanı var. Geçenlerde Müslim Salih’in oğlu çatışmalarda öldürüldü. Bunun üzerine Müslim Salih, ‘oğlumu öldüren kurşun Türkiye’den geldi’ diye açıklama yaptı. Şeklinde konuşan Salıcı,  “Biz şu anda komşularımızla iyi işler geliştirmeyi bıraktık, komşularımızın içindeki yangına körükle gidiyoruz. Bu nedenle yolsuzluğu ve yağmayı ortadan kaldıracak bir sürece girmemiz gerekiyor ve artık dönem CHP dönemidir” dedi. 

Dert kaynayan evde et kaynatırım 

İktidara yürüyüş gecesinde, salona girişi sırasında izdiham yaşanan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, bugün muhalefette son yemeğini yediklerini kaydederek, “bundan sonra yemeğimizi iktidar olarak yiyeceğiz… Bu salondan ayrılıp evinize giderken şunu düşünün, artık Cumhuriyet Türkiye’si, CHP artık iktidara geliyor, bundan böyle iktidarımızı muhtarlarımız ile yürüyeceğiz. Çünkü kimin evinde et mi kaynıyor? Dert mi kaynıyor bunları en iyi bilenlerdir muhtarlarımız. Evinde et kaynayanlara Allah daha çok versin, fakat dert kaynayanlar varsa muhtarlarım beni uyarsın ben dert kaynayan evde de et kaynatırım.” dedi. 

Salondaki kalabalığa değinen Sarıgül, “halk hazır, vatandaş hazır… fakata burada salon hazır değil. Ben bu kalabalığı hazır bulamadım, sizin salonu yıkmanız gerekir, hayattaki tercihimiz “Ya tozda dumanda kalırsınız ya da tozu dumana katarsınız” Sarıgül tozda dumanda kalmaz Sarıgül tozu dumana katacak” dedi. 

Allah'ım bize verdikçe veriyor! 

Son yaşanan yolsuzluk iddialı operasyonları, “bu günlerde görüyorsunuz Allah’ım bize verdikçe veriyor” şeklinde yorumlayan Mustafa Sargül, “utanmadan, sıkılmadan diyorlar ki, ‘CHP 60 Yıldır tek başına iktidar olamıyor.’ Bende diyorum ki, 60 yıldır CHP iktidar olamıyor diyenlere, ‘30 Mart akşamı Taksim meydanından cevabını vereceğim. Sanmayın ki burada ben konuşuyorum, buradaki ses bana ait değil bu ses İsmet İnönü’nün, Mustafa Kemal Atatürk’ün sesidir. AK Parti’ye oy verenleri kaçırmayın o vatandaşları dışlamayın onları CHP’ye çekin.” dedi. 

Onur Akın’a teşekkür plaketi 

İktidara yürüyüş gecesinde geç saatlerde sahne alan sanatçı Onur Akın, bir birinden değerli eserleri seslendirerek geceye damgasını vurdu. CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, sanatçı Onur Akın’a bir teşekkür plaketi verdi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz