Yaşam

Saray İmamı Mehmet Bilir Beykoz’a veda etti.

Saray İmamı Mehmet Bilir Beykoz’a veda etti.
2015.02.17 00:00
| | |
21495

Video galeri

Beykoz Riva Camii İmamı iken Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne imam olarak atanan Hafız Mehmet Bilir için Beykoz Müftülüğü bir veda programı hazırladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın önceki ay Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na imam olarak atadığı Hafız Mehmet Bilir atamanın hemen ardından Ankara'da görevine başlamıştı. Ankara'ya gidip yerleşen Hafız Mehmte Bilir, daha önce birlikte görev yaptığı mesai arkadaşlarına veda etmek üzere beykoz'a geldi. 

Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde sabah saatlerinde Mehmet Bilir için bir veda programı düzenlendi. Burada Kur’an-ı Kerim okuyan Hafız Mehmet Bilir’e Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, hizmetleri nedeniyle bir plaket verdi.

Çok sayıda din görevlisinin katıldığı programda bir konuşma yapan Müftü Hüseyin Demirtaş, Tarsus’ta hunharca öldürülen Özgecan Aslan için Fatiha okunmasını istedi.

Her ay aynı salonda gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandıklarını ifade eden Müftü Demirtaş, Hafız Mehmet Bilir’in Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na atanmasına ilişkinde bilgi verdi.

Her aynı salonda ilçe din görevlileri ile toplandıklarını ve aylık faaliyetlerini değerlendirdiklerini basın mensuplarına anlatan Demirtaş,  “Her toplantımız Kur’an-ı Kerim ile başlıyor. Ben Kur’an okunduktan sonra ayetler hakkında bilgi veriyorum.” şeklinde konuştu. Bu günkü toplantının ayrı bir önemi olduğunu ifade ederek, Mehmet Bilir’e vurgu yapan Demirtaş, “Bugünkü toplantıda hem üzüntülüyüz hem de sevinçliyiz. Çünkü Beykoz’dan bir Mehmet Bilir geçti. Zaman zaman hocamıza burada Kur’an okuma fırsatı veriyorduk. Ben belli bir zaman sonra aramızdan ayrılacak demiştim. O daha çok insanlara ulaşılacak mekânlarda olması lazım. Çünkü bizde görev yaparken birçok davetler alıyor, başka illere hatta zaman zaman yurt dışına çıktığı bile oluyordu.” dedi.

Beykoz Müftülüğü’ne ilk geldiğinde Şef Hamdi Bey’den personel hakkında bilgi alırken; kendisine, ‘Riva’da bir hocamız var Mehmet Bilir… Onun farklı bir okuma stili var. Sizi bağımlı yapabilir’ şeklinde bilgi aktarıldığını anlatan Müftü Demirtaş, “bazıları Mehmet bey Hocamızın duruşunun kibirli bir duruş olduğunu düşünüyor olabilirler. Fakat hiçte öyle değil, vakurlu (ağırbaşlı) bir duruşa sahip kendisi. Tıpkı bir din görevlisinde olması gerektiği gibi… Bu değerli kardeşimizin Dünya’nın merkezi olabilecek bir yerde görevlendirilmesi öyle rast gele bir olay değildir.” şeklinde konuştu.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, sabah programında Hafız Mehmet Bilir’e, hizmetleri nedeniyle bir teşekkür plaketi verdi. Mehmet Bilir ise, kendine yakın ilgi gösteren herkese teşekkür ederek, haklarını helal etmelerini istedi.

Sabah programının ardından İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde de Hafız Mehmet Bilir onuruna bir öğlen yemeği verildi. Çok sayıda görevlinin katıldığı yemekte Müftü Demirtaş, gündeme ilişkin çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Yemek sonrası ise toplu fotoğraf çekimi vardı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Cumhurbaşkanlığı, Saray, İmam, Mehmet Bilir, Hafız, Müftü, Hüseyin demirtaş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"