Sanki Fenerbahçe kongresi

  • 0
  • 27211
Sanki Fenerbahçe kongresi
Sanki Fenerbahçe kongresi
Sanki Fenerbahçe kongresi
Sanki Fenerbahçe kongresi
Sanki Fenerbahçe kongresi
Sanki Fenerbahçe kongresi
Sanki Fenerbahçe kongresi
Sanki Fenerbahçe kongresi
Sanki Fenerbahçe kongresi

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin Olağan Kongresi’nde Beykoz’un bir gerçeği daha ortaya çıktı.

Daha önce Kızılay ve BEY-DER Can Simidi Derneği’nin kongrelerine müdahil olarak kongreleri tartışmalı hale getiren Aslan Kandemir ve Hasan Satıroğlu’nun bu kongreye de müdahil olmaları gerginliklere neden oldu.

Buna mukabil CHP’nin, 3 yıldır Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin Başkanlığını yapan Lale Enç üzerinden siyaset yapmaya çalışması ve İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın konuya ilişkin çeşitli açıklamalar yapması Beykoz Belediyesi ve AK Parti camiasını kenetledi.

Meclis Başkan Vekili Birzat Mermer, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Yüksel Baki ve Nevin Çalışkan’ın da katıldığı kongreye çok sayıda meclis üyesi ve AK Partili simanın yansıra Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya ve Kırıklı Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi de hazır bulundu.

Önceki hafta çoğunluğun sağlanamaması üzerine bir sonraki hafta yapılan kongrede kıran kırana bir mücadele yaşanırken, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz meclis üyeleri ile birlikte ve Beykoz Belediyesi eski başkan yardımcılarından Ali Bilir’in eşi Esin Bilir de, Lale Enç’e destek vermek amacıyla kongre salonuna geldi.

Muharrem Kaşıtoğlu ve Lale Enç

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan kongrede Divan Başkanlığı için iki liste sunulsa da, Muharrem Kaşıtoğlu’nun, Metin Torun, Fatih Yılmaz ve Ali İhsan Ayar’dan oluşan divan listesi yapılan oylama sonucunda kazanan taraf oldu.

Divan Kurulu’nun belirlenmesinin ardından Aslan Kandemir ve Yusuf Koç arasında yaşanan gerginlik kısa süreli bir arbedeye neden olurken, Aslan Kandemir’in oğlunun olaylara karışması tartışmanın büyümesine neden oldu.

Divan Kurulu’nun oluşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede bir konuşma yapan Lale Enç, dönemine ilişkin çalışmaları anlatarak, üyelerden kendisine oy vermelerini istedi.

Faaliyet raporu, Denetleme Kurulu Raporu ve Kesin hesap bilançosu okunarak oy birliği ile kabul edilirken oy verme işlemi de hemen sonrasında başlatıldı.

Kongre tüccarları

Oy verme işlemi sırasında da çeşitli tartışmaların yaşandığı kongrede bu kez Hasan Şatıroğlu sahneye çıktı. Sandığın güvenliğini sağlayan görevliye itiraz eden Şatıroğlu, güvenlik görevlisinin Belediyenin personeli olduğu gerekçesi ile aşağı indirilmesini istedi. Şatıroğlu’nun bu tavrı saçmalık olarak değerlendirilirken, tepkiler üzerine geri adım atan Şatıroğlu hırsını alamayarak bu kez Fatih Yılmaz'a sözlü sataşmada buldundu.

Beş yıl garantili adrese teslim kongre alınır…

Aslan Kandemir ve Hasan Şatıroğlu’nun eşiyle birlikte spor ve Beykoz Belediyesi ile hiçbir bağlantıları olmamasına rağmen, kongreye bu denli müdahil olmaları adlarının kongre tüccarları olarak anılmasına yol açarken, “Adrese teslim 5 yıl garantili kongre alınır” esprilerine de neden oldu.

Metin Torun çok direndi…

Toplam 128 üyenin oy kullandığı kongrede bir tartışma da listede olmayıp, derneğin üyesi oldukları karar defterindeki kayıtlarla kesin olan isimlerin oy kullanıp kullanamayacakları konusunda yaşandı.

Bu konuda yorum yapan Metin Torun bu isimlerin oy kullanamayacağına hükmetti… Hukukçuların yapmış olduğu yorumlardan tatmin olmayan Metin Torun’a, bu kez AK Parti eski ilçe Başkan yardımcılarından Mustafa Öztürk, “üye kayıt defterinde bu isimler kayıtlıysa, yönetim kurulu da bunu imza altına almışsa, Divan Kurulu’nun vereceği kararla bu isimlerin oy kullanmaları gerekir” şeklinde açıklama yapsa da tatmin olmadı.

Metin Torun’un, kayıt defterindeki isimlerin oy kullanmamaları konusuna ısrar etmesi üzerine Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, divandan izin alarak konuşma yapmak istediğini söyledi.

Hizmetleri Beykoz Belediyesi yapmıştır.

Bunun üzerine, Lale Enç’in yapmış olduğu konuşmaya atıfta bulunarak, Enç’in yaptığını söylediği hizmetlerin birçoğunu Beykoz Belediyesi’nin ve Belediye personelinin yaptığını ifade eden Dilmaç, Lale Enç’in Başkanlığı’nın yapmış olduğu yönetimde Denetim Kurulu’nda olduğunu ve yapmış olduğu denetleme sonucunda, her şeyin yasalara uygun olduğunu ve bu rapora imza attığını söyledi.

Başkan yardımcısı Dilmaç, karar defterinde olan isimlerin Divan Kurulu’nun kararıyla oy kullanacaklarını söylemesi üzerine yine ikna olmayan Metin Torun'u ikna etmek Avukat Akın Ak'a düştü... Ak yaptığı açıklama da, Divan'ın karar vermesi sonucu tartışmalı isimlerin oy kullanbileceğini tüm yetkinin Divan'da olduğunu söylemesiyle tartışma bitti. Bunun üzerine direnemeyen Metin Torun, üyelerin oy kullanmalarına izin verdi.

Oy kullanma işleminin tamamlanmasıyla sayım işlemi başladı… Toplamda 128 üyenin oy kullandığı kongrede 76 oy alan Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı olurken, 52 oy alan Lale Enç 3 yıldır sürdürdüğü Başkanlığa veda etmek zorunda kaldı.

Lale Enç memnun ayrıldı.

Kongre sonrası bir konuşma yapan Lale Enç almış olduğu oyun önemli bir rakam olduğunu söyleyerek, Muharrem Kaşıtoğlu’nu tebrik etti.

Muharrem Kaşıtoğlu’da, Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Memleket İsterim” şiiriyle başladığı konuşmasında, dernekte görev yapan tüm yöneticilere teşekkür ederek, kongre sonucunun Beykoz için hayırlı olmasını diledi.

Muharrem Kaşıtoğlu ve diğer yönetim kurulu üyeleri kısa süreli tebrikleri kabul etti.

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

ASİL

1.Muharrem Kaşıtoğlu

2.Fatih Yılmaz

3.Yusuf Koç

4.Fatma Topkar

5.Yaşar Kesici

6.Sevil Ata

7.Abdullah Şimşek

Yönetim Kurulu Yedek

1.Haydar Çelik

2.Emine Ünlü

3.Mehmet Abay

4.Abdurrahman Fidancı

5.Murat Gedik

6.Dursun Çamurcu

7.Ömer Çelik

Denetleme Kurulu Asil

1.Yüksel Baki

2.Birzat Mermer

3.Ali Can

 Denetleme Kurulu Yedek

1.Engin Yıldız

2.Hasan Sefer

3.Muzaffer Yılmaz

Haber Merkezi

Amatör Spor Kulüpleri’ne destek sürüyor
Önceki Amatör Spor Kulüpleri’ne destek sürüyor
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz