Şanghay Hukuk Bürosu’ndan Çelikbilek’e ziyaret

  • Güncelleme: 24.12.2018 15:11
  • Okunma: 2785 kez
  • Yorum: 0
Çin Şanghay Hukuk Bürosu Müfettiş Yardımcısı Zhang Yi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.
Şanghay Hukuk Bürosu’ndan Çelikbilek’e ziyaret

Şanghay Hukuk Bürosu’ndan Çelikbilek’e ziyaret

Türk hukuk sistemini incelemek üzere ülkemizde bulunan Çin Şanghay Hukuk Bürosu Müfettiş Yardımcısı Zhang Yi Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Çin Şanghay Hukuk Bürosu Müfettiş Yardımcısı Zhang Yi’ye Beykoz Belediyesi’nin idari yapısı, yetki alanları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Ziyarette, Şanghay Hukuk Bürosu’nda görevli hukukçular ve bürokratlar ile Beykoz Belediyesi’nin Hukuk İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, Başkan Yardımcısı Tacettin Aksu, Başkan Danışmanları Eyüp Salih Elmas ve Mahmut Gülbasar da yer aldı.

Başkan Yücel Çelikbilek, belediyenin doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında ilçe sakinlerine hizmet verdiğini, tüm faaliyet ve çalışmalarının hukuki denetime tabi olduğunu söyledi.  

Türk yargısının ve mahkemelerin bağımsızlığına değinilen ziyarette heyetten gelen sorular üzerine, eski hükümlü ve mahkûmların kamudaki istihdam olanakları da konuşuldu.

Şanghay heyeti ise ülkelerinde belediyelerin kanun yapma yetkisine sahip olduğunu aktardı.   

Başkan Çelikbilek ziyaretin anısına heyet başkanı Zhang Yi’ye bir çay takımı hediye etti. Zhang Yi de Başkan Çelikbilek’e şehri tasvir eden bir pano sundu.  

Haber Merkezi