Kültür

Sanattan anlayanlar Anadoluhisarı’na

Sanattan anlayanlar Anadoluhisarı’na
2014.07.27 00:00
| | |
20626

Ressam Ahmet Zıhni Çandır’ın sahibi olduğu Palet Sanat Evi ressamlarının Anadoluhisarı Spor Kulübü önündeki satış sergisi son derece ilgi görüyor.

Burada sergilenen ve satışa sunulan tabloları çizen ressamlardan, 6’si Türk, 4’ü ise İranlı.

Şirketin sahibi ve baş ressam Ahmet Zıhni Çandır’ın yapmış olduğu “Notur moft” yani meyve resimleri son derece ilgi çekerken, yapılan tüm resimler Bağdat Caddesi ve Anadoluhisarı olmak üzere iki merkezde sergileniyor.

Fiyatlar 5 bin ile 10 bin TL arasında değişiyor..

Şirketin satış elemanı Uğur Gür; işlerin gayet iyi olduğunu, satışlarının sürekli arttığını söyleyerek tabloların fiyatlarının beş bin ile on bin lira arasında değiştiğini kaydediyor.

Buna rağmen ressamlar Türkiye piyasasında ki Çin mallarından dert yanıyor… Çin mallarının sektöre zarar verdiğinden yakınan, fakat sanatsal bakışı güçlü olan vatandaşların Çin mallarına ilgi göstermemesinin önemine değinen Uğur Gür, şirketlerindeki tüm ressamların profesyonel olduğunu ve hepsinin müzayede de eserlerinin satışa sunulduğunu söyledi.

30 yıldır sektörde faaliyet gösteriyorlar

Şirket Genel Müdürü Fatih Mehmet Çandır ise; “Biz 30 senedir bu işi yapıyoruz.  Ülkemiz resim sanatına yeni yeni önem vermeye başladı. Bu gelişme artık belirgin bir şekilde netleşti. Bu ilgi her geçen gün büyüyor. İnşallah bu gelişim ülkemiz de ressamların çoğalmasını sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Satış merkezin de tesadüfen bulunan Ressam Murat Ersin kendisinin yaptığı “Moda İskelesi” resmini anlatarak son derece ilgi çektiğini kaydetti.

Sahibi olduğu Palet Sanat Evi Resim Galerisi’nin faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürdüğünü belirten, Ahmet Zihni Çandır, çalışan tüm ressamların son derece profesyonel olduklarını ve güzel işlere imza attıklarını dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ahmet Zihni Çandır, Anadoluhisarı, Uğur Gür, Murat Ersin, Palet Sanat Evi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"