Son Dakika
Erdal ÖZTÜRK
  • 07/12/2021 Son günceleme: 08/12/2021 09:41
  • 4.359

"Beykoz Çayırı'na dokunalım mı, dokunmayalım mı?" özel haberimiz Beykoz'da günlerce konuşuldu.

İlçe yerel basının alışılmışın dışına çıkılarak farkındalık oluşturduk. 52 kişi ile görüşmüştük. Onlarca telefon aldık. Beykoz Belediyesi artık inat etmemeli.

Bölgenin kanaat önderleri, STK ve spor kulübü başkanları ve siyasi parti temsilcileriyle bir araya gelmelidir. Böylesine önemli konuyu zirveye taşımanın övgü dolu teveccühlere muhatap olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yaş kemale erse de şımartılmak güzeldir. Hak edenin hakkını vermek gerekir. Evet, biraz şımardım ama asla ayaklarım yerden kesilmez. Teşekkürler Beykoz.

İlçemizin belki de en önde gelen sanatçılarından biridir Osman Topuz. Yaşarken kıymetini bilmek lazım. Ömür boyunca üretiyor. Ürettiklerini gördüğümde küçük dilime zor hakim oldum.  Böylesine yetenekli sanatkârlarımızın önü açılmalı, imkân verilmelidir. Tüm İstanbul, hatta Türkiye ile buluşması sağlanmalı.

Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli yaşınız çok genç. Belki de Beykoz'dan sonra görev alacağınız ilçelerde böyle yetenekli bir sanatkâra rastlamanız yüzde kaç ihtimal. Onun için size çok görevler düşüyor. Belediye Başkanımız Murat Aydın sizde ilçemizin sanatkârlarına imkânların sunumunda yavaş hareket edilmemelidir.

Sosyal medyada CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Coşkun Tosun'un resmin CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu ile gördüm. Sonra düşündüm, Beykoz Belediyesinde yıllarca hiç bir şaibeye bulaşmadan müdürlük yapmış olmasına rağmen Büyükşehirde niçin görev verilmez? Böylesine düzgün ve tecrübeli bir isim olan Coşkun Tosun'dan Büyükşehir Belediyesi neden faydalanmıyor? Bu konuda Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri Cemal Sataloğlu ve Gülay Demirel neden bir girişim yapmazlar. Yoksa yaptılar da bir sonuç alamadılar mı?

Halit Kılıç gibi rüşvet pazarlığı içinde olanlar itirafları olmasına rağmen Büyükşehir koridorlarında cirit atacak, Coşkun Tosun gibiler kenarda tutulacak. CHP bu olmamalı.

Antalya'da ki Tarım Fuarına Beykoz Belediyesi Başkanı, meclis üyeleriyle birlikte katılım sağladı. Her dönemde olduğu gibi yine CHP'ye eleştiriler yapıldı. Neymiş efendim, AK Parti, CHP Antalya'da birlikteler. Popülist söylemler. Öncelikle Başkan Murat Aydın Meclisi bir bütün görerek, CHP meclis üyelerini davet etmesi tam yerinde olmuştur.

CHP Grubunun Başkanı da olan İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ün buna olur vermesi yerinde bir karardır. Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri seçilmiş insanlardır. Yurt içi ve yurt dışına belediyemizi temsilen katılmaları çok doğaldır. Bunları eleştirmek dar düşüncedir. Artık bunları aşalım.

Konda'nın yapmış olduğu bir araştırmada İstanbul'un 39 ilçesi arasında en başarılı olan 10 belediyeyi açıklamış. Gerisi yok. Sadece ilk 10 ve bu ilk 10 içinde Beykoz yok. Belki 11. sıradayız.

Başkan Murat Aydın göreve geldiğinden itibaren yaptığı güzel işlerden bir tanesi de eski başkanların ismiyle çıkarttığı kitaplardır. Eski başkanların yapmış olduğu hizmetleri anlatan kitaplar yayımlanarak dağıtıldı. Şimdiye kadar Ali Zengin, Muharrem Ergül ve Yücel Çelikbilek isimli kitaplar çıktı. Alaattin Köseler'in kitabı yayına hazırlanıyor, yakında çıkacak.

Ali Zengin ile Yücel Çelikbilek'in kitaplarına bakıldığında içleri dolu dolu okurken anıları tazeledim. Muharrem Ergül'ün kitabı maalesef içi boş gibi hizmete hasret kalmış yıllar. Bakalım Alaattin Köseler'in kitabı nasıl olacak?

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldı... Yerine çok güzel bir meydan açıldı. Meydanı beğenmemek mümkün değil. Bitti gibi. Yakında hizmete açılacak. Davet alırsam açılış törenine katılacağım. Beykoz bir güzellik daha kazanıyor. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi yıkıldığında çok eleştiriler olmuştu. Başkan Murat Aydın belediye meclis konuşmasında, aynı ismiyle yeniden yapılacak sözünü vermişti. Yapılmadı yapılma emaresi de gözükmüyor. Artık Milli Görüş orijinli Ekrem Tuncer'de belediye yönetiminden daha ateşli, yeniden yapılacak savunmalarını da bıraktı. Sanırım o da umudunu kesti. Bende buradan âcizane öneriyorum, bari meydanın adı Necmettin Erbakan Meydanı olarak verilsin.

Beykoz amatör spor kulüplerinde son günlerde bir sıkıntı var. Halı saha gelirlerimize el konuldu. Belediye bütçesinde kulüplere yapılan yardımlar kesildi. Belediye Başkanından randevu alamıyoruz. BİSK Başkan Yardımcısı Şeref Kurtuluş ile görüştüm. Beykoz Belediye Meclisi Bütçe Komisyonu Başkanı Mehmet Akif Soysal ile görüştüm. Spor Müdürlüğü'nün bağlı olduğu Fatih Sağlam ile görüştüm. Karşılıklı anlatımlarda farklılıklar var. Bu ayrı bir yazı konusu olabilir.

Gerekirse spor kulübü başkanlarıyla tek tek görüşürüm. İlçe de spora hizmet yapılıyor. Spor kulüplerine yardım yapılıyor. BİSK'in beklentilerini karşılamıyor olabilir. Randevu kimden talep edilmiştir? Başkan neden randevu vermiyor? Bekleyip görelim, sonrasına bakarız.

Yazarın Yazıları