Kültür

Samsunluların 20. Yıl heyecanı

Samsunluların 20. Yıl heyecanı
2014.08.01 00:00
| | |
20335

Foto galeri Video galeri

Beykoz Samsunlular Derneği, İBB Beykoz Koru Tesislerinde 20. Yılını kutladı.

Dernek Başkanı Fatih Yılmaz gecede birçok tanıdık simayı konuk etti… Konuklara salona girişlerinde Samsun Spor atkısı takıldı.

Geceye renk katanlar arasında; Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek,  AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Av. Erdal Demir, MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz, Beytaş Genel Müdürü Haydar Çelik, Beykoz yöre Dernek Başkanları ve birçok mahalle muhtarı vardı.

350 davetlinin hazır bulunduğu gecenin sunumunu Arzu Başlantı yaparken, Dernek Başkanı Fatih Yılmaz yapmış olduğu açılış konuşmasında, Samsunlu olduklarına ancak onun öncesinde Beykozlu olduklarına vurgu yaptı.

"Her birimiz; Türk kültürünü yaşatmak için önce kendi kültürümüze sahip çıkmalıyız. Ancak bunu farklı yerlere varmadan ve ayrışmaya götüren bölünmeler olmadan yapmalıyız” şeklinde konuşan Yılmaz, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Ankara’da bulunması nedeniyle programa katılamadığını ifade etti.

Çelibilek’in Samsunlular Derneği’ne emeği çok büyüktür

Tüm Samsunlulara Başkan Çelikbilek’in selamlarını da ileten Fatih Yılmaz, “bizlere çok yardımcı oldu… Sizlerin huzurunda kendisine çok teşekkür ediyorum… Ne zaman kapısını çalsak bizi hiçbir zaman eli boş göndermedi. Derneğimize emeği ve katkıları çok büyüktür” dedi.

Beykoz ayrı bir güzel

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’da konuşmasında, böyle bir araya gelmek örgütlenmek, dernekleşmek çok güzel bir şey… Önceden korkardık, örgüt dediklerinde yanlış anlardık… Başımıza belalar açacaklarını sanıyorduk, belki de o anlık haksız da değildik” şeklinde konuştu…

Beykoz’da kenetlenmiş halk var…

Günümüzde örgütlü toplumun daha sağlıklı olduğunu savunan Erdoğan, “dayanışma ve böyle örgütlenmeler oldukça bizim her zaman desteğimiz olur ve olacaktır… Bizler bunlara hasretiz… Beykoz da birbirlerini tutan ve kenetlenmiş bir halk var… Üsküdar da güzeldir, fakat Beykoz ayrı bir güzel. Boğazı, yeşili ve denizi ile kısacası insanları ile çok güzel bir yer Beykoz” ifadelerine yer verdi.

Derneğin adı değil faaliyeti olacak

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: Derneklerden özel bir istirhamımız var diyoruz ki… Samsunluluk güzel, tamam onu devam ettiririz ama Beykoz sınırları içerisinde yere düşmüş, mağdur durumda olan bir Samsunlunun kalmaması lazım, eğer varda siz seyirci kalıyorsanız, bir genç sokakta kalıyorsa kötü yollara teşvik ediliyorsa bunu çekip almıyorsanız o zaman Samsunlular derneğinin ve ben Samsunluyum demenin bir anlamı yok…

Dernekler yarışa girsin

Yarışa gireceğiz; Kastamonulu diyecek ki, ‘biz bir tane Kastamonuluyu aç açıkta bırakmayacağız… Kurda, kuşa çocuğumuzu yem etmeyeceğiz… Bu sefer Samsunlular da yarışa girecekler, bakalım kim daha az hasarla bu görevi bitiriyor, kim daha çok vatana hayırlı evlat yetiştiriyor… Bunları siz çözeceksiniz. Kapı kapı gezeceksiniz, elinizden ne geliyorsa yapacaksınız. Baktınız ki gücünüz yetmiyor, bize geleceksiniz. Yoksa adı olup ta faaliyeti olmayan dernek istemiyoruz.

Özellikle annelere ve genç kızlarımıza sesleniyorum; Çaresizlik içinde kalmayın bir derdiniz mi var? Gelin çözelim…

Beykoz’da yüzme kursları başlıyor.

Beykoz da çok çalışan bir Belediye Başkanınız var. Fakat işi çok zor, bu imarı alt yapıyı düzenlemek, 312 km alana hizmet götürmek çokta kolay görünmüyor… Onun için sizlerde Başkanınızın işlerini kolaylaştırın ki sizlere daha sağlıklı hizmetler sunabilsin.  

Eski başkanlara plaket 

Gecede Samsunlular Derneği eski başkanlarına da plaket verildi… 1992-1999 ila 2007-2011 tarihleri arasında başkanlık yapan Hayrettin Özbay’ın plaketi kaymakam Süleyman Erdoğan tarafından verilirken, 1999 - 2000 yılları arasında başkanlık yapan Muhammet Gündüz’ün plaketini ise AK Parti İlçe Başkan yardımcısı Av. Erdal Demir verdi. 2000-2003 yılları arasında görev yapan Adem Asım MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet’ten, 2003-2005 dönem başkanı Yusuf Beyhan’in plaketini ise Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz verdi.

Hüseyin Şimşek Coşturdu

Sahneyi bilindik şarkılar ile süsleyen Hüseyin Şimşek “Sevda Yüklü Kervanlar” adlı şarkıyla başladığı programına Samsun yöresine ait şarkılarla devam etti. Masa masa gezerek dinleyenleriyle sıcak temas kuran Şimşek’in programı Karadeniz yöresi türküleriyle sürerken, dinleyenlerin horonu ise izlemeye değerdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Video, Dernek, Eğlence, Samsunlular, Arzu Başlantı, Fatih Yılmaz, Hüseyin Şimşek, Süleyman Erdoğan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"