Kültür

Samsunlular, Beykoz'da bir araya geldi

Samsunlular, Beykoz'da bir araya geldi
05.02.2017 17:50
| | |
3517

Beykoz Samsunlular Derneği, düzenlediği birlik, beraberlik ve dayanışma gecesinde hemşerileriyle bir araya geldi.

İBB Beykoz Korusu Tesisleri'nde düzenlenen geceye İstanbul Vali Yardımcısı Dursun Şahin, SAMDEF Genel Başkanı Metin Şener, Kanaat Önderleri Başkanı Remzi Kozal, AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Hacer Aktürk, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve Meclis Üyeleri katıldı.

Yaklaşık iki saat süren programda Beykoz Samsunlular Derneği'nin iki yıl içerisinde gerçekleştirdiği etkinlikler katılımcılara izletildi.

"Hassas günlerden geçiyoruz"

Protokol konuşmalarının ilkini Dernek Başkanı Ömer Altun gerçekleştirdi. Oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Başkan Altun, "Bu güzel akşamda bir araya geldik. Bir araya gelmemizin nedeni birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir. Çok hassas günlerden geçiyoruz. Bu günlerde en çok ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberliğimiz. Bu gündemi oldukça iyi değerlendirerek, STK'lar olarak üstümüze düşeni yapmalıyız." ifadelerini kullandı.

Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun'un ardından kürsüye 1 Kasım Milletvekili Seçimleri'nde AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı olan Hacer Aktürk geldi. Aktürk, her yılın ilk gününü Beykoz'da geçirdiğini söyleyerek şöyle konuştu:

"Bize gereken desteği her zaman verdiniz"

"Bu gecede sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dernek Başkanımıza, Yönetim Kurulumuza ve diğer dost kuruluşlarımıza hoşgeldiniz diyorum. 1980'den beri İstanbul'dayım. Her yılın ilk gününü Beykoz'da geçiririm. Beykoz ayrı bir anlam ifade eder benim için. Daha ayrı bir samimiyet ve sıcaklığını burada buluyorum. Seçim döneminde de bazı kardeşlerimize misafir olduk. Bu içtenliğinizi yine benimle paylaştınız. Bize gereken desteği verdiniz. Biliyorsunuz dünya şu anda yapı taşları değişmektedir. Bizler çok şanslıyız ki dik duruşlu bir Cumhur-u Reisimiz var. Türkiye'de, dünyada gerçekleşen bu değişime ayak uydurmak zorundadır. Sizlerde önümüzdeki referandumda bu şartları düşünerek gereğini mutlaka yapacaksınız. Buna gönülden inanıyorum."

Protokol konuşmalarının bir sonraki konuşmacısı Remzi Kozan oldu. Kozan, "Beykoz, gelip geçilecek bir yer değildir" dedi.

"Çok şanslısınız"

Kanaat Önderi Kozan, "Beykoz denince bizim aklımıza hem bey geliyor hem de koz geliyor. Beykoz öyle sıradan bir yer değildir. Gelip geçilecek bir yer asla ve asla değildir. Beykoz konaklanacak, yaşanacak harikulade bir yerdir. Samsunluların hareketinde de Beykoz çok önemli bir anlam ifade ediyor. Beykoz bizim için birçok dönüm noktasına ev sahipliği yapmıştır. Çok şanslısınız." şeklinde konuştu.

"Söylenecek çok bir şey yok"

İstanbul Vali Yardımcısı Dursun Şahin ise gecenin son konuşmasını yaptı. SAMDEF'in Başbakan Binali Yıldırım'dan aldığı farkındalık ödülü nedeniyle Genel Başkan Metin Şener'i tebrik eden Şahin, "SAMDEF Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanımızdan aldığı ödülden dolayı kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Burada söylenecek çok fazla bir söz yok. Bizleri bu akşam böyle güzel bir ortamda bir araya getirdiği içinde Beykoz Samsunlular Derneğimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Beykoz Samsunlular Derneği Yönetimi ve protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Samsunlular Derneği, Dursun Şahin, Remzi Kozal, Ömer Altun, Metin Şener, SAMDEF, Hacer Aktürk

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"