Samsun ve Doğu Karadenizliler buluşması

  • 0
  • 8272
Samsun ve Doğu Karadenizliler buluşması
Samsun ve Doğu Karadenizliler buluşması
Samsun ve Doğu Karadenizliler buluşması

Beykoz’daki yöre derneklerinin Beykoz Çayır Festivali kapsamında kendi eğlence ve kültürlerini sergiledikleri Yöre Geceleri’nin devamında Samsunlular ve Doğu Karadenizliler vardı.

Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki Yöre Geceleri’ne, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Servet Şahin, Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, Belediye Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Yöre Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

İsmail Şahin’in sunumunu yaptığı gecede Hüseyin Şimşek, Rahmi Aydın ve Sibel Yıldırım yöresel türküler seslendirdi. Doğu Karadenizliler folklor ekibi de festivale katılanlar için keyifli bir gösteri sundu.

Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz ve Doğu Karadenizliler Dernek Başkan vekili Naci Candaş kısa bir konuşma yaparak yönetimleri sahneye davet ettiler.
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gecede yaptığı kısa konuşmada Karadenizlilerin Gecesini kutlayarak, “eğlenceye devam edelim. Hepiniz bu gece eğlenceye doyun. İnşallah en kötü gününüz böyle olur diyerek” memnuniyetini dile getirdi.

Gecenin son bölümünde ise Karadenizli Türk halk müziği sanatçısı İbrahim can sahne aldı.

Beykoz Belediye Başkanı'na teşekkür ederek konserine başlayan Can, seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle Tarihi Beykoz Çayırı’nda coşkuyu hakim kıldı…

Beykoz Çayırı’ndaki binlerce vatandaş İbrahim Can’ın türküleriyle coşarken Başkan Çelikbilek’in de türkülere zaman zaman eşlik ettiği görüldü.

Haber Merkezi

Giresunlular ve Sivaslılar el eleydi...
Önceki Giresunlular ve Sivaslılar el eleydi...
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz